» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2015-03-19, 18:24
Czujnik informujący o braku zasilania 230V
Autor Wiadomość
Krycha 
Grupa Podlasie


Motocykl: VTR Firestorm
Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 1302
Skąd: Brańsk
Wysłany: 2012-08-18, 11:44   

Moim zdaniem dobrym sposobem na odpalenie pieca jest ten
Cytat:
Często praktykowanym sposobem palenia jest podkładanie ognia od spodu, jednakże ta metoda jest raczej mało efektywna. Opał zajmuje się niemal od razu w całości, kocioł szybko rozgrzewa do wysokiej temperatury, za czym idą duże straty energii i konieczność częstszego uzupełniania wsadu. Przy braku kontroli grozi to przegrzaniem kotła.

Bardziej efektywną metodą, możliwą do zastosowania w większości pieców z górnym spalaniem jest załadowanie całości wsadu i podpalenie opału od góry. Wówczas na dole układamy węgiel albo większe odcinki drewna, na górze zaś papier, drobne kawałki dobrze wysuszonego drewna, podpałkę, używane zwykle do rozniecenia ognia. Podpalony u góry stosu opału, zajmuje się wolniej, pali mniej gwałtownie, zapewnia większą stałocieplność i pozwala na rzadsze dokładanie opału. W modelu idealnym paliwo do takiego pieca powinno się dokładać dopiero po wypaleniu całego wsadu i rozpalać od nowa.


Dodek napisał/a:
Moim zdaniem z ogrzewaczami zasilanymi prądem daj sobie spokój bo nie wyrobisz na rachunki

Niby tak, ale fajnie opisane jest to tutaj http://solaris18.blogspot...czy-olejem.html

Grzanie wody poprzez mały obieg stosują moi rodzice u siebie w domu. Nie wiem jak im się to kalkuluje będę musiał podpytać.

Chodzi mi o to, aby nie bawić się w duże inwestycje na przepływy czy kolektory, ponieważ nie wiem ile czasu będę użytkował budynek.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ptcEkErrM1g
"Max w obrotomierzu, pot leci po kołnierzu"


" ZaKrystian, powiedz mi, ile Jawa pali Ci?"
 
     
winiar91 
Crazy Driver

Motocykl: MZ ETZ 150, WSK 125.
Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 193
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2012-08-18, 14:18   

Co do kolektorów to należy pamiętać o tym, że trzeba jeszcze mieć miejsce na zbiornik z wodą. U mnie w domu już od ponad 10 lat używany jest elektryczny podgrzewacz do wody. W sumie na niego nie narzekamy. Jeśli potrzebna jest mała ilość ciepłej wody, to dobre rozwiązanie. Przez te wszystkie lata nie zdarzyło się zwarcie ani nic podobnego. W przypadku gdy potrzeba dużo ciepłej wody, palimy w piecu c.o. Do rozpalania dobre też są wióry, z tym że też muszą być suche. Krycha drzewo zawsze będzie paliło się szybciej niż węgiel.
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-08-18, 15:59   

Krycha napisał/a:
Chodzi mi o to, aby nie bawić się w duże inwestycje na przepływy czy kolektory, ponieważ nie wiem ile czasu będę użytkował budynek.
To duzo wyjaśnia.
W takim przypadku lepiej jak zrobisz sobie tak że np w łazience i w kuchni podlączysz sobie przy kranie dodatkowy przeplywowy podgrzewacz- taki z 3.5 kw i to wystarczy do mycia garów i mycia sie w umywalce.
W kalkulacji kosztów ogrzewania ciepłej wody myslałem ze bedziesz podłaczał duzy bojler z grzalką do prądu - wtedy rachunki robią sie nie przyzwoicie duze - bo chodzi to praktycznie cały czas- wiem na swoim przykładzie gdy kiedys w wakacje grzalismy wode tylko w ten sposób i nagle rachunek za prąd z 200zł na 2 miesiące przyszedl 900.
W starych budynkach gdy rury od ciepłej wody w scianach sa nieocieplone sa duze straty ciepła i to własnie dlatego, lepiej juz kupic przepływówki przy kranach.
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2012-08-19, 02:11   

Dodek napisał/a:
Generalnie jak nie masz 5 osobowej rodziny myjącej sie 4 razy dziennie, ciepłej wody starcza ci na 2 dni - czyli zapalasz co 2 dni.


Jak mój ojciec był w sanatorium i byłem sam z mamą też tak praktykowałem. Ale ale - wtedy była temperatura na dworzu za dnia +35 w nocy +20. Bojler mam w garażu, ale jest dodatkowo solidnie docieplony. Rozgrzewałem do maxa (termostat do grzałki ma max 80stopni i przestawał już "cykać") i zakręcałem zawory. Następnego dnia jak się kąpaliśmy wieczorem, to spoko, woda taka, że bez użycia zimnej się nie dało. Natomiast za 2 dni dało się kąpać, ale woda już mocno chłodna. Mimo, iż za dnia nie korzysta się u nas z ciepłej wody (do mycia naczyń grzana na kuchence).

Obecnie, gdy temperatura na dworze grubo poniżej 30, noce chłodne i 3 osoby na pokładzie już o wodzie na 2 dni można zapomnieć...
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
sebof1 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 30
Skąd: Górki/Lublin
Wysłany: 2012-08-19, 09:59   

A ja proponuje dialer Gsm Proxima.Gdy nie będziesz miał prądu w gniazdku dostaniesz sms ze nie ma prądu i moduł będzie dzwonił do ciebie dopuki nie odrzucisz połączenia.Koszt około 350zł.No i trzeba to jeszcze zaprogramowac ale to nie jest trudne.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7508
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2012-08-19, 23:50   

sebof1, temat przerodził się w trochę inny, a tamto już było dawno :P
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15