» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2014-01-04, 14:53
Narzędzia - jaką firme polecacie
Autor Wiadomość
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2011-11-10, 10:07   

Kingtony ma fajne zestawy, tylko ze nasadki sa jakby ciutke za duze niekiedy lubia sie obrocic na wyrobionej srubie. Jednak sama jakosc jest wg. mnie bardzo dobra.
Musze sprobowac tez tej kuzni.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Smuggler 
SmG


Motocykl: MZ 150 ETZ
Wiek: 32
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 55
Skąd: W-Wa
Wysłany: 2011-11-10, 10:19   

Podepnę się pod Intr'a, narzędzia z "kuźni" są naprawdę wytrzymałe, mój ojciec z nich korzysta dosyć często i nie mają jakiś tam wielkich znaków zużycia, są trwałe i w miarę tanie porównując do kluczy Yato chociażby :)

Sam jeszcze używam narzędzi Berner'a i Facom'a też są bardzo trwałe aczkolwiek drogie. No i nie każdemu podpasuje to, że są dosyć szerokie, przez co nie wszędzie da się je wcisnąć co utrudnia czasem pracę ;)
_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/134489
 
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2011-11-10, 10:20   

Co zabawne, NEO ma takie dziwne strasznie nasadki, ale świetnie się sprawują na obrobionych śrubach. Nie nadają się kompletnie do pracy w trudnych warunkach, bo nasadka spada ze śruby, jeśli jest nietrzymana, ale jeśli siłę przykładamy idealnie w osi, to daje radę z obrobionymi śrubami.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2011-11-10, 10:25   

Nawet nie wiedziałem ze KUŹNIA robi też klucze plaskie, ale jeśli mają chociaż polowe taka wytzymałość jak te sróbokrety to musze odłozyc te 150 zł na zestawik.
Co do celmy - sprzęt pancerny ale znowu najtansza ich wiertarka kosztuje tyle co prawie najtanszy niebieski Bosch , i nie ma przy tym udaru.
Wiedzieliscie że cema produkuje takie coś
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2023
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2011-11-10, 10:40   

Fajna co nie :lol: Mnie zaszokowała cena szlifierek kątowych, droższe niż Makity. Jeżeli by były podobnie wytrzymałe to warto wspomóc Polski biznes ;)
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-11-10, 10:58   

eee, celma nie jest wcale taka droga. Współczesne narzędzia Boscha, Makita czy Metabo są ubrane w bardzo dobry marketing i są naprawdę ładne, ale na tym ich zalety się kończą jeżeli chodzi o wytrzymałość. Problem moim zdaniem w tym, że dawno temu wiertarkę kupował głównie albo rzemieślnik albo zakład produkcyjny i kryterium głównym była bezawaryjność i wytrzymałość. Estetyka schodziła na dalszy plan. W obecnych czasach praktycznie każdego stać na wiertarkę, którą kupuje się na wyposażenie domu a statystyczny kowalski wiedząc, ze będzie używał sprzętu sporadycznie kupuje oczami i markami zakładając, że jak dobra firma to produkt dobry.

Zresztą porównując podobnej klasy wiertarki:

Celma: http://www.celma.com.pl/produkt/5
Bosch: http://www.bosch-professi...arki/gbm-10-re/

Widać wyraźnie w czym jest problem u nas ;)

[ Dodano: 2011-11-10, 11:05 ]
Dodam, że ojciec cieśla/stolarz ma tą wiertarkę celmy u siebie na warsztacie od bodej 5 lat. Chodzi to do dzisiaj mimo, że dym z niej szedł wielokrotnie. Wystarczyło tylko wymienić szczotki. Urządzenia innych firm serii pro wytrzymywały tyle, ile okres gwarancji wynosił..
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
Ostatnio zmieniony przez intr 2011-11-10, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2011-11-10, 11:06   

intr, Metabo bede bronil :P Jest duzo lepsze od Makity, co sie okazalo na przelomie 5/6 lat uzytkowania w warsztacie mojego taty. Wyroby Metabo naprawde zdaja egzamin w ciezkich warunkach ;)
Mysle, ze tutaj masz absolutna racje:

intr napisał/a:
wiertarkę kupował głównie albo rzemieślnik albo zakład produkcyjny i kryterium głównym była bezawaryjność i wytrzymałość. Estetyka schodziła na dalszy plan. W obecnych czasach praktycznie każdego stać na wiertarkę, którą kupuje się na wyposażenie domu a statystyczny kowalski wiedząc, ze będzie używał sprzętu sporadycznie kupuje oczami i markami zakładając, że jak dobra firma to produkt dobry.


I mysle rowniez, ze trzeba robic tak jak napisal Janek:

SofCHJanek napisał/a:
Jeżeli by były podobnie wytrzymałe to warto wspomóc Polski biznes ;)
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
wadmed 

Motocykl: AWO 425t i DNIEPR 12
Pomógł: 14 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 566
Skąd: Stara Wieś
Wysłany: 2011-11-10, 12:36   

dodek10, to jest mieszadło do zapraw
 
     
BoloBenio 
DEUTSCHE FAHRZEUG

Motocykl: MZ ETZ 250 NX 650
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 124
Skąd: Śląsk- Wodzisław
Wysłany: 2011-11-13, 10:21   

Intr zgadzam się z Tobą na temat Celmy. Mój ojciec też używa ja do szlifowania kamienia na warsztacie od kilku nastu lat ( nie jest to ich pierwsza Celma).
Używają też Hilti ale to już wiadomo :D
Każda marka ma dobry sprzęt do danej pracy, chodzi mi o to że np. jako młot wyburzeniowy najlepszy jest Hitachi a zaś najlepsza kosa czy piła to Stihl.
A najlepsza do jazdy to MZ :piwo:
_________________
Emzeta i urawano kieta :D


MZ ETZ jak BMW klasa sama w sobie ;)
 
 
     
polak44 

Motocykl: mz 251 wsk komar wfm
Wiek: 45
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: frnciszków stary
Wysłany: 2011-11-17, 07:49   

Witam ,a ma ktoś taki zestaw http://moto.allegro.pl/ze...1923358039.html jak się sprawuje jest to totalny badziew czy da rade do kręcenia amotorskiego
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-11-17, 08:07   

Już nie dziwią, a rozjebują mnie takie pytania... :sciana: Podajesz linka do najtańszego zestawu jaki znalazłeś na allegro, i się jeszcze pytasz czy to aby dobre... Gdzie tu logika. Skoro przykładowo to

http://allegro.pl/komplet...1930343870.html

kosztuje 180 zł za 13 kluczy,

a w zestawie z linka za 130 zł masz klucze, bity, grzechotkę i inne całe wyposażenie, to czy taki zestaw może być wykonany chociaż w dopuszczającej jakości ? Czy śruby amatorskie są jakoś słabiej przykręcone od tych profesjonalnych ? Wydaje mi się, że będziesz jednak przykładał tą samą siłę. Co z tego, że amatorsko ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Jaro250 


Motocykl: MZ ETZ 250e '85
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: ok. Gorlic
Wysłany: 2011-11-17, 09:16   

Witam!
Bardzo polecam narzędzia firmy Kuźnia mam z niej wkrętaki i są bardzo wytrzymałe nawet rozcinają nakrętki m6 na rynku w Częstochowie podczas zlotu :wink:
Kup sobie mniejszy zestaw a porządny wieczorem wrzucę zdjęcie co się dzieje z tanimi kluczami z materiału takiego jak Gustlik miał gwoździa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Jaro250 2011-11-18, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
dzema11 
Strzały z klamy!!!


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 8 razy
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 255
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2011-11-17, 09:36   

Vorel jest Zajebisty. Mam zestaw Vorela, odkrecam grzechotką nawet zapieczone śruby od hamulcy. skakałem na grzechotce i jeszcze nigdy mi nie przeskoczyła. Kluczy używam do demontażu pojazdów na częsci.Tą Grzechotke mam już 2 lata. A grzechotkę Honitona kupiłem do odkrecania zardzewiałych śrub w przesłach aluminiowych. To po jakichś 3 tygodnia jedna z grzechotek mi sie zatarła. Wytarła się w środku,że sprzegiełko jedno kierunkowe nie dało rady. Z góry nie polecam :piwo: :piwo:
_________________
"MZ Sztuka dla sztuki"
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2011-11-17, 12:09   

intr, Trzeba zauważyc że chinskie nasadówki 1/2 cala daja rade w garazu ,
ale kupowanie takich walizek nie ma wogole sensu - co najmniej 30% jej zawartości jest od razu ci niepotrzebna ,a dwa co poszczegolne drobne elementy mają jakośc gównolitu

Jaro250 napisał/a:
Bardzo polecam narzędzia firmy Kuźnia mam z niej wkrętaki i są bardzo wytrzymałe nawet rozcinają nakrętki m6 na rynku w Częstochowie podczas zlotu

Uwierz że ten wkretak dał rade nakrętce od mocowania koła dostawczego trafika aha była to nakretka m16 chyba nawet wzmacniana :lol: :lol: :lol: - po tej operacji wkretak wymagał jedynie lekkiego podszlifowania na kamieniu
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-11-17, 14:34   

Cytat:
intr, Trzeba zauważyc że chinskie nasadówki 1/2 cala daja rade w garazu ,

zależy jakie, bo chińskie chińskiemu nie równe... Nie ma najmniejszego znaczenia w jakim kraju wyprodukowano narzędzie i jaka jest naklejka na nim. Ważne jest tylko, czy coś ma szansę być dobre czy nie. Jeżeli zestaw jest tańszy od kosztu dobrej stali, której trzeba użyć do wyprodukowania tego, to spodziewanie się, że importer/producent jest tak dobroduszny, że dokłada do interesu jest chyba mało roztropne. Minimum to te wszystkie prolajny, yata czy profixy. Do motocykla wystarczą, choć to i tak jest przepaść cenowa w porównaniu z zestawem wyżej. Do dokręcania nakrętek w wałach maszyn w rozmiarach 40 - 50 robią tylko brzdęk i koniec.

Ja przynajmniej zrobiłem tak, że kupiłem podstawowy set na sztuki. np 13, 17, 18, 19, 21 a jak okazywało się, że nagle potrzebowałem 16, to szedłem do sklepu i kupowałem. Przez parę lat skompltowałem tak zestaw, który dostosowany jest do prac jakie wykonuje. Wydałem tym samym możę 150 zł, ale tylko na to co chciałem w miarę znośnej jakości. Podobnie jak mówi kolega Dodek.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2011-11-17, 15:52   

intr napisał/a:
zależy jakie, bo chińskie chińskiemu nie równe... Nie ma najmniejszego znaczenia w jakim kraju wyprodukowano narzędzie i jaka jest naklejka na nim.


Otoz to ! Liczy sie rezim technologiczny utrzymywany w fabryce, a nie kraj wyprodukowania czy narodowosc, lub rasa robotnikow tam pracujacych. Z powodzeniem w Chinach produkuje Sony i jakosc jest znosna (sorry, ze z innej parafii przyklad).

intr napisał/a:
Ja przynajmniej zrobiłem tak, że kupiłem podstawowy set na sztuki. np 13, 17, 18, 19, 21 a jak okazywało się, że nagle potrzebowałem 16, to szedłem do sklepu i kupowałem. Przez parę lat skompltowałem tak zestaw, który dostosowany jest do prac jakie wykonuje. Wydałem tym samym możę 150 zł, ale tylko na to co chciałem w miarę znośnej jakości.


Dokladnie ! Najlepsza z metod. Moj ojciec ja praktykuje od wielu, wielu lat i do dzisiaj ten pomysl sprawdza sie wysmienicie. Poza tym, jezeli cos nam padnie z kompletu, to nie ma placzu, ze komplet nie jest juz w 100% taki jak nalezy sie, tylko idziemy do sklepu i kupujemy to co sie zepsulo, uzupelniajac tym samym zestaw stworzony przez nas samych :piwo:
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
czochu 
typowy wariat


Motocykl: Gsxr1000 k9,etz251
Pomógł: 23 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2156
Skąd: Grochowa-Piaseczno
Wysłany: 2011-11-17, 15:59   

http://www.ceneo.pl/86946...CFQQm3godiDicoQ polecam, naprawde dobry zestaw, mam juz 7 lat ile te klucze przezyły... można powiedzieć ze niezniszczalne :piwo:
_________________
-Jeszcze raz byś mnie pierdolnął młotem w łep >
a bym puścił świnie ! :3
komar>wsk175>mz 250,251>sv650Nx2,1000x3>gsxr1000k6,k8 ,k9> wigry + gsxr 1000 l4> gsxr 1000L9 + mz etz 301
 
     
polak44 

Motocykl: mz 251 wsk komar wfm
Wiek: 45
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 23
Skąd: frnciszków stary
Wysłany: 2011-11-17, 17:17   

intr napisał/a:
Już nie dziwią, a rozjebują mnie takie pytania... :sciana: Podajesz linka do najtańszego zestawu jaki znalazłeś na allegro, i się jeszcze pytasz czy to aby dobre... Gdzie tu logika. Skoro przykładowo to

http://allegro.pl/komplet...1930343870.html

kosztuje 180 zł za 13 kluczy,

a w zestawie z linka za 130 zł masz klucze, bity, grzechotkę i inne całe wyposażenie, to czy taki zestaw może być wykonany chociaż w dopuszczającej jakości ? Czy śruby amatorskie są jakoś słabiej przykręcone od tych profesjonalnych ? Wydaje mi się, że będziesz jednak przykładał tą samą siłę. Co z tego, że amatorsko ;)


Pytam bo kiedyś kupiłem wkrętaki bety za ponad 100zł. i jak się okazało ,że jest to szajs i musiałem drugi raz kupić jakis zetaw ale tym razem polski i jest okey.
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-11-17, 17:29   

Rozumiem, ale to tak jak z boschem, makitą czy innym tego typu. Można kupić takiego boscha, że chińczyk z biedronki będzie dłużej chodził i szlak człowieka trafia, że wydał pieniądze na marne. To już niestety problem bardziej złożony, że nas dymają w kakao. Profesjonalne narzędzia są i zawsze były za drogie, dla kowalskiego więc dużo dobrych firm zeszło z jakością wypuszczając serie narzędzi badziewnych... Zresztą takie pojęcie jak jakość jest wypierane na korzyść pojęcia zysk :P

[ Dodano: 2011-11-17, 17:35 ]
Polecam ten dokument.

http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

daje dobre wyobrażenie w czym problem.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2011-11-17, 17:36   

Ciekawy watek sie rozwinął -do tego co chcemy tymi kluczami działać ?
- czy mają one pracować na nas w biznesie?
- czy mają być tylko do garazowego dlubania ?
co do wiekszych nasadek - kiedyś była mi potrzebny rozmiar 55 - skusiłem sie na yato z allegro - kosztowała niecałe 50zł - tyle że przy dokrecaniu momentem 240nm-trach pekła, potem niestety musialem wydać 120złociszy na kingtony (zwykła, a nie udarową ) która wytrzymała ostateczne dokrecenie na 300nm.
Te mniejsze rozmiary jak zauwazyłem do około 200nm dają rade - ale na auto, motocykl mały traktor czy taczki wystarczą.
BTW Jestem ciekawy czy mozna gdzies kupić pojedynczo płaskie klucze Kuźni ?

[ Dodano: 2011-11-17, 17:40 ]
intr, u mnie w sklepie mozna juz full legal kupować zwykle zarowki , ba nawet 100 watowe
Czemu ? Importują z ukrainy
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15