» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2012-01-14, 13:21
Stazet jakie macie wrażenia? czas oczekiwania? kontakt?
Autor Wiadomość
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Pomógł: 46 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2011-05-06, 21:39   

czyczu napisał/a:
Gratów jak nie miałem tak nie mam :/
Może czekają na ten gaźnik i wyślą z nim... ja co do przesyłek w Stazecie nie mam żadnych zastrzezeń
_________________

 
 
     
mariusz10 


Motocykl: etz150,2xes250,ts250
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 173
Skąd: Lipówki
Wysłany: 2011-05-07, 20:04   

Ostatnio zamawiałem u niego tłok na 2 szlif.Cena tłoka nie była duża w porównaniu do sklepu w którym robię zakupy w drobniejsze części.Przesyłka części była szybka. Wysłał paczkę w czwartek a w piątek o 17 przyjechał kurier z paczką
 
 
     
winiar91 
Crazy Driver

Motocykl: MZ ETZ 150, WSK 125.
Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 193
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2011-05-07, 20:53   

mariusz10, domyślam się o jakim sklepie mówisz.... nie warto tam nawet zaglądać... nie dość że drogo to jeszcze jakość do dupy.... :mad:
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-05-09, 17:15   

czyczu informacja dla Ciebie, dzwoniłem zapytać o kilka części i pomyślałem o Tobie, mianowicie gaźnik będzie w dostawie w przyszłym tygodniu, w tym tygodniu dostawa jest na około 200 artykułów ale na gaźnik nie, także musisz poczekać.

Odnośnie gaźnika jest to ówczesna produkcja ale przez Berliner Vergaser Fabrik czyli BVF, po prostu wznowili produkcje, jakoś więc musi być o niebo lepsza od chińskich, wręcz wierze że jak DDR.

Linki natomiast opisane jako DDR są produkcji również współczesnej ale przez fabrykę w Lipsku która od czasów DDR dostarcza linki do MZ i Trabanta. Także nie żałować i brać te org po 12zł a nie podróby ówczesne polskie z firmy Linex np. po 4zł...

Kurde zadzwoniłem jeszcze raz spytać o zębatkę tył do 251 oryginał DDR, gośc mówi żebym spisał wszystko co potrzebuje oryginalne w ciągu kilku dni mi odpisze co jest i w jakiej cenie, bo to że niema na stronie to nie oznacza że niema w ogóle :mrgreen:

Pogadaliśmy i okazało się że on ma 4 garaże nowych nieodpalanych MZ różnego typu ale niestety nie na sprzedaż, np wersje argentyńskie 150 z 91 roku, MZ ETZ 301 z wózkiem bocznym, kiedyś miał TSki Tropiki, Simsony itp ale porozdawał po rodzinie a wszystko jest nówka(oprócz tych które porozdawał) i stoi nieodpalane nawet... Kurde nabawię się kompleksów przez niego...

Mówił że jestem 3cią osobą która dzwoni do niego i chce wszystko mieć na częściach DDR, ale powoli widzę brak sensu inwestowania w najdrobniejsze szczegóły bo to by bylo warte gdyby mieć całkowity oryginał w bdb stanie a nie tak jak moja, pomimo że super zrobiona to już lakier nie oryginalny itp... Ale w części użytkowe jak zębatka tylna czy linki warto zainwestować.

Jeden gość u niego nawet do Tropika załatwiał żarówki oryginalne DDR(do tego jeszcze nie doszedłem i chyba nie dojdę) a jak zrobił Tropika to nie odpalał, poszedł do szklarza, wyciął szkło i postawił na warsztacie Tropika za szkłem żeby się nie kurzył... :razz:

Panowie pięknej marki motocykle posiadamy, kochajmy je :roll:
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
Binladen 
ETZ'ciarz


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 28 razy
Wiek: 30
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 788
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-05-09, 17:48   

eMZetkowicz, serio Stazet ma gaźniki BVF oryginalne tzn tej produkcji i lepsze od chińskich?? Znasz parę szczegółów na temat gaźników , cena , dostępność itd , skoro jest okazja mieć lepszy niż chińczyk , ale za mniejszą cenę niż bing , to czemu by nie zaryzykować i nie kupić , Pozdro
_________________

 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-05-09, 17:49   

eMZetkowicz napisał/a:
...Odnośnie gaźnika jest to ówczesna produkcja ale przez Berliner Vergaser Fabrik czyli BVF, po prostu wznowili produkcje, jakoś więc musi być o niebo lepsza od chińskich, wręcz wierze że jak DDR....

ehh, nasłuchałeś się i powtarzasz rzeczy, które związku z prawdą nie mają tak samo jak oryginalne tłoki starej produkcji, które są w tej chwili na allegro. Zaraz się wszyscy rzucą na te gaźniki a przecież są na rynku już od dawien dawna. Fabryki o których piszesz już dawno nie istnieją. Upadły zaraz po upadku NRD razem z macierzystą fabryką MZ i przemysłem motoryzacyjnym, do którego bvf dostarczał gaźniki. Nie ma gdzie wznowić produkcji, pozatym niemiecka robocizna kosztuje i gaźnik musiałby kosztować porównywalnie z bingiem, a jednak kosztuje 100 zł...

Są dwie duże hurtownie w Niemczech, które wykupiły prawa do logo starych DDR'owskich marek i zlecają pod tym brandem produkcje głównie w chinach i tajwanie.

Tutaj niech sobie każdy kliknie http://www.mza-portal.de/...ruppe=0_128_134 i zobaczy w dziale "marki własne" (eigene marken). jest bvf, ML, sotex, plitz. Marki licenyjne posiada druga z hurtowni, np logo IFA, którym oznaczone są wały, które ja również sprzedaje.

Nie podniecajcie się farmazonami, bo źle na tym wyjdziecie. Dobrze Wam radzę.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-05-09, 18:44   

Sory, faktycznie Intra slowa brzmia jak najbardziej sensownie, chyba za bardzo sie podniecilem, ale w takim razie co to za gaznik? Musi byc faktycznie lepszej produkcji, pomimo iz w chinach robiony. Dlatego wlasnie chcialem aby Intr sie wypowiedzial. Tak czy siak gosc moze jeszcze z niemieckich sklepow, licytacji sciagnac jeszcze jakies oryginalne czesci.
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-05-09, 19:07   

To jest to samo co wszędzie tyle że oznaczone logiem BVF, do którego MZA ma prawo. Zresztą choćbym nie wiem ile razy powtarzał to i tak znajdzie się kilku naiwnych, którzy uwierzą że gaźnik za 100 zł to full oryginał. Utarło się, ze MZA to producent co jest bardzo korzystne dla sprzedawców, którzy tylko przerzucają towar by sprzedać z zyskiem.

Przyjmijcie do wiadomości, że MZA to tylko hurtownia dla której produkują producenci zewnętrzni m.in polski ALMOT, Kto kupuje tłok MZA kupuje almota i przepłaca 3 krotnie...

Jedyną osobą, która może sprowadzić coś rzeczywiście oryginalnego do ETZ'tek jestem ja, gdyż jestem ostatnim dilerem, który zajmuje się modelami starszymi niż skorpion w tym kraju. Niestety z kluczowych części już nic w fabryce nie mają, gdyż części te od dawna nie są produkowane a możliwości ich domówienia po prostu nie ma, gdyż producenci nie istnieją. Wiele oryginalnych części leży jeszcze na strychach u nie jednego dziadka, który kupił se kiedyś na zapas lub w warsztatach naprawczych. W pozostałych przypadkach dajcie se chłopaki na luz ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-05-09, 19:51   

Dzięki Int, szacunek dla Ciebie, fakt mówiłeś mi już o tym przepraszam za prowadzenie zamętu. Powiedz mi zatem czy jest szansa że ten Pan ze Stazetu może mi załatwić oryginalną zębatkę tył do 251?? Bo do 150 to Ty sam jeszcze chyba masz?? Rozumiem że może już nie produkować ale może z jakichś zapasów?? Tak czy siak inwestuje w oryginalne używane części w dobrym stanie bo lepsze to niż chińszczyzna... Ale co mogę się już chyba pochwalićudało mi się znaleźć dojście do nowych oryg. śrub ESKA,co i jak dam znać jak je dostane

PS. jak tam moje zamówionko??
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2011-05-12, 09:22   

Odnośnie sklepu - bardzo fajny, miła obsługa, dobre jakościowo części, przesyłka 2 dni. Zakupiłem tam towaru za niecałe 400zł i jedna rzecz mi się tylko nie spodobała - była to poobijana nóżka od trzymania tłumika. Liczyłem na ładną, którą będzie można od razu zakładać. Poza tym bez zastrzeżeń.
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
czyczu 

Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 105
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-05-30, 16:41   

To się Stazet nie popisał :/ Zamówienie złożone dnia 28.04.2011, dzisiaj dopiero dostałem informację że wysłali, więc będzie na jutro. Ponad miesiąc to troszkę długo :klnie: Mogę zrozumieć że nie mieli gaźnika więc czekałem, ale w chwili jak go dodawałem do koszyka to były jeszcze 3, więc nie wiem dlaczego dla mnie go nie było :?
 
     
leonick 
leonick


Motocykl: mz etz 251
Wiek: 38
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 80
Skąd: Daleszyce
Wysłany: 2011-08-10, 18:48   Zabierak ETZ 251

Potrzebuje nowe koło dwurzędowe do ETZ 251, znalazłem w stazecie http://www.stazet.inkontr...51.html?ref=qq1 co o tym sądzicie?
_________________
http://polskajazda.pl/Mot...1/132027/967276
 
     
grzesiup 


Motocykl: mz150, 251,
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-10, 22:00   

zabierak jak zabierak a tak po za tym w nie odpowiednim dziale znajduje się temat.
 
     
arsene 
Zlotowicz
arsene

Motocykl: no kilka ich jest
Pomógł: 11 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 479
Skąd: MIŁOSZEWIEC
Wysłany: 2012-01-14, 12:14   Stazet jakie macie wrażenia? czas oczekiwania? kontakt?

Tydzień temu zakupilemu u nich w sklepie internetowym trochę klamotów za kilka stówek i dziwi mnie brak kontaktu z ich strony.
Jako, ze jestem lewniwy to oprócz jedego e-maila bezposrednio po zakupie, nie odzywałem się do nich. W poniedziałek już to zrobię.
Czy ktoś z Was kupował tam coś? Jaki jest czas realizacji? Czy faktycznie trzymali się tych 5 dni roboczych? Jak z kontaktem e-mailowym?

Jak pisałem w inym temacie mam powaznie poparzoną łapę, z której cały czas coś cieknie i boli jak jasny gwint i oprócz klepania w klawisze nic nie robię całymi dniami, więc prace przy motku leżą kompletnie. Próbowałem zakładać rekawicę gumową i było jeszcze gorzej wiec sobie odpusciłem.
A tak przy okazji info dla Łodziarzy. Od 13 lutego do 7 lipca będę mieszkał w Łodzi :) .
_________________
te kilka to: MZ ES 250 60r x 2, WSK M06-L 64r, skuter Keway czy jakos tak żony oraz gablota na jazdę z małżonką - BMW R1100 RT Polecam oto strona żony http://robotkireczne.net.pl a tam cuda. zazik i itd: http://zaporozec.eu
 
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 12:22   

Ja już u nich kupiłem towar za ponad 600 zł i prawie zawsze wpłacam pieniądze odrazu za PKO 24. I na kilka moich e-mail, raz odpisali, że jest ok. To jest porządna firma, jak jest wszystko ok to po cholera mają odpisywać. Wysyłają dość szybko towar. Dostaniesz wiadomość na pocztę od firmy kurierskiej, to na drugi dzień będziesz miał u siebie kuriera.
 
     
norbertmz 
mz zawodostwo


Motocykl: mz etz 250 x2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 358
Skąd: Kacprówek
Wysłany: 2012-01-14, 12:37   

Tak trzymają się terminów :] potwierdzam w moim wypadku tak było :] pisało że 7 dni bo mają zapie....ol i wysłali 7
_________________
"To, że dla Ciebie i dla mnie i dla pińdziesięciu innych jest to jasne, to nie znaczy, że dla wszystkich :piwo: "
 
 
     
lipton 
Kocham Cię życie.

Motocykl: etz 251,saxon, gsxr.
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 822
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-01-14, 13:46   

A
guzik nie zawsze bo mi przykładowo szło 3 tygodnie ,jak w końcu zadzwoniłem co jest to mówił że czegoś tam nie mają i czekają na dostawe, ale mogli choć napisać że może się opóznić dostawa.
Za 2 razem jak zamuwiłem to fakt 3 dni i towar był u mnie .
_________________
WPI
 
     
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2012-01-14, 13:52   

Ja też nie powiem złego słowa na nich zawsze wyrobili się z wysyłką w terminie który podawali ( bodajże 5 dni roboczych), jak już jakiś kontakt z nimi to najlepiej zadzwonić, ciężko się dodzwonić bo zajęte często ale jak już ktoś odbierze to cię nie oleje :piwo:
 
 
     
GIXXER 


Motocykl: ETZ 250,251,301,GSXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 182
Skąd: Lipno
Wysłany: 2012-01-14, 14:03   Stazet

Kupowalem u nich kilkakrotnie za ok 5tys zl towar i nigdy nie bylo problemow. Prawda ze czasami sie nie odzywali ale rozmawialem z Robertem osobiscie i mowil ze maja mnostwo zamowien i tylko z braku czasu nie moga odpisaywac na wszystkie emaile. Terminow sie zawsze trzymali.
Jak najbardziej solidna firma.
 
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-14, 14:21   

kupowałem u nich wiekszosc teego co mam nowe w jaskolce, na maile nie odpisuja tak jak by sie chcialo ale pod telefonem zawsze dobry kontakt i pomocni.

Ja przez tel wiecej sobie zalatwilem rzeczy niz na stronie bylo:)
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15