» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2012-03-30, 09:37
Nowe Junaki 650ccm.
Autor Wiadomość
majasportomoto 
Piotrek


Motocykl: MZ TS 150/Tiger 1050
Wiek: 29
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 2010-07-02, 10:08   Junak reaktywacja

Widział ktoś kiedyś coś takiego na żywo?
http://www.junak.com.pl/
_________________
https://www.bikepics.com/members/czop9541

https://www.youtube.com/user/czop9541
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2010-07-02, 10:18   

Tak w Rzeszowie stoi nawet 3 różne pod motorlandem na krakowskiej.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2010-07-02, 10:39   

nie wyglada zle, chociaz widac ciecia budzetowe. Ale nadrabiaja piekna kazdą srubka :)
Wiecie cos wiecej moze o projektantach i sponsorze projektu ? Polacy ?
Gdzie to produkuja, skladaja ?
Kto konstruowal silnik ? czy to jakas licencja ?
za te pieniadze to sie mozna chyba tylko chincoli spodziewac.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1038
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-02, 11:21   

witam
Mi osobiście podoba się wersja Milenium(choć już są nowsze modele) te jakoś nie bardzo.. co do produkcji ówczesnej to chyba się nie zmieniło i jest dalej tak jak piszą tu... http://motoryzacja.interi...6446?source=rss POZDRO
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
Jeżak 
ETS'iarz:)


Motocykl: ETS 250 x3
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1800
Skąd: Pułtusk WPU
Wysłany: 2010-07-02, 12:59   

Ja widziałem to na Expo 2010 w Warszawie. Nic ciekawego :neutral:

[ Dodano: 2010-07-02, 14:02 ]
zacytuję "Almot przy współpracy z czołowym POLSKIM konstruktorem inż. Konradem Czwordonem prezentuje na sezon 2010 premierową kolekcję motocykli sygnowanych logo Junak"
_________________

 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2010-07-02, 13:43   

grzybol napisał/a:
Gdzie to produkuja, skladaja ?

Produkcja Chiny...
_________________

 
 
     
Robertt 

Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 37
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: Złotów
Wysłany: 2010-07-02, 13:44   

Wg. mnie stary junak jest o wiele ładniejszy...
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2010-07-02, 14:01   

Jak jakość taka jak cżeści z almota, to lepiej trzymać się od tego z daleka :lol: Zalewaja nas tym chińskim g*wnem. Jeszcze parę lat i w tym kraju nie zostanie nic dobrego. Zeby konkurować, wszyscy równają poziom w dół.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2010-07-02, 14:49   

ale wina lezy w duzej mierze w kupujacych.
Idziesz do sklepu i dostajesz do wyboru dobry towar za 100 i jakies chinskie gowno za 20... 99% osob wybiera wersje Chiny.
Nikt ze sprzedajacych ktory ma na utrzymaniu rodzine nie moze liczyc na zyski z pozostalego procenta, oferujac wlasnie dobry towar. W rezultacie zalewaja nas tandeta.
Ale my mamy jeszcze Ciebie, Drogi @intrze :]

A co do nowgo Junaka, to juz mi sie nie widzi :D Sentyment przemawia tylko do marki.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2010-07-02, 15:11   

Szkoda rozdrapywać temat bo trza by mocno wejść w politykę a to się zwykle kończy ostrą wymiana zdań :lol: Trochę mnie to śmieszy bo choć nie jestem jeszcze zbyt zaawansowany wiekiem to pamiętam czasy, że jak coś mialo nalepkę made in Poland, to było to naprawde total g*wno. Każdy patrzył kupić coś zachodniego. Obecnie prawie wszystko jest made in china a made in poland stało się prawdziwym rarytasem. I przecież jakość tych wyrobów wcale się nie polepszyła a w porównaniu do chińskich wydaja się niemal niezniszczalne :lol: Wiele już tego nie zostało. Polskie firmy, które robiły rzeczy na naprawdę światomym poziomie się rozgrabia albo sprzedaje (a niedługo chińczykom będziemy się wyprzedawać).

Zgadzam się z Tobą, że niestety ogół polskiego "konsumenta" potrafi jedynie krzyczeć, jakie to wszystko beznadziejne, a jak przychodzi do zakupów to kupuje najtańsze. Przecież gdyby ludzie tego nie kupowali, to by tego nie było ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
peres2911 
bzyku

Motocykl: etezka 150 e
Wiek: 34
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 233
Skąd: żagań
Wysłany: 2010-07-02, 15:12   

tutaj nie zgodze sie ze to czysta chińszczyzna bo jednak koreańskie wyroby sa duzo lepsze od chińszczyzny za miskę ryżu jednak jestem pewien iz nie przetrwają tyle co rodowite junaki ze Szczecina bo może mało ale niektóre jeżdżą do tej pory
 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2010-07-02, 15:28   

troche sie temat przerodzil... Ja tylko dodam jeszcze, ze sa firmy, ktore produkuja w Chinach z powodzeniem. Towar moze byc dobry, nawet ten z Chin, do momentu kiedy dyrektor pilnuje rezimu jakosci w fabryce, o ile potencjalny odbiorca tego oczekuje. Jednak 3/4 odbiorcow zamawiajacych w Chinskich fabrykach rząda duzo i tanio, wiec tak klepia.
A Chinczykom, tym zwyklym, szarym zjadaczą "chleba"- u nich michy ryzu, pozostaje wspolczuc, bo warunki pracy sa mordercze a i mieszkania, zycia, nie lepsze.
Na tym koncze wypisywanie swoich dedukcji w tym temacie.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
matmax 
................


Motocykl: MZ ES 250/1, Honda
Wiek: 44
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 570
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-07-02, 17:14   

Na Expo 2010 w sosnowcu miałem przyjemność nawet dosiadać te cudeńka.
Ze starym Junakiem mają tyle wspólnego co "koń z koniakiem".
Ceny są typowe dla chińskiej produkcji... Japończyk podobnej klasy kosztuje , 2x tyle.
_________________
www.starymotor.blogspot.com
www.motokrym.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez matmax 2010-07-04, 20:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
bartek2801 


Motocykl: mz etz 251
Wiek: 32
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Połomia k\Rzeszowa
Wysłany: 2010-07-02, 21:10   

te junaki są chyba koreańskie
_________________
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_251/81187

Rozróżniamy prawdziwego motocyklistę, motocyklistę - motórzystę i właściciela motocykla
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-07-02, 22:43   

matmax napisał/a:
Ze starym Junakiem mają tyle wspólnego co "koń z koniakiem".

jak by tego nie nazwali junak tylko jakoś inaczej to by tego tematu w ogóle tu nie było i w ogóle byśmy o tym nie pisali

tak to chyba działa
robimy dokładnie tak jak ktoś sobie to wymyślił
marketing
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2010-07-03, 15:37   

należy czym prędzej usunąć ten temat zatem a koniecznie link do strony z tym g*wnem bo ma to wpływ na pozycjonowanie tej strony ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2010-07-03, 20:42   Szajs

grzybol napisał/a:
Wiecie cos wiecej moze o projektantach i sponsorze projektu ? Polacy ?
Gdzie to produkuja, skladaja ?
Kto konstruowal silnik ? czy to jakas licencja ?

To nie żaden Junak, z Junaka ma tylko napis :torba": Ten motocykl to jedna wielka ściema, we wielką ramę wciśnięty malutki, trochę rozwiercony silnik Hondy Rebel. Tak naprawdę jest to Yuki Daytona 350, sprzedawany również jako Spider 400 (chociaż oba mają 320ccm :DD )
Ehh, gdyby jeszcze włożyli w to silnik Hondy XL 500 to by przynajmniej jakoś jeździło i było warte swojej ceny. A najlepiej gdyby kupili od hindusów licencje na Enfield'a i stylistycznie upodobnili do starego Junaka... Pewnie nie było by większej sprzedaży ale przynajmniej jakoś by to wyglądało :...:
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
majasportomoto 
Piotrek


Motocykl: MZ TS 150/Tiger 1050
Wiek: 29
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 99
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 2010-07-05, 11:15   

http://www.junak.com.pl/historia.php

W roku 2001 na rynku polskim pojawił się motocykl o nazwie Junak Millenium, który był w całości produktem koreańskiego Hyosunga na licencji Suzuki SV 250. Trzeba się zgodzić z powszechnym poglądem, że motocykl ten poza nazwą miał niewiele wspólnego z tym polskim Junakiem M 10 czy z późniejszym prototypem M 14. Junak Millenium miał wygląd typowego chopera z dwucylindrowym widlastym silnikiem, chłodzonym powietrzem. Motocykl spotkał się z dobrym przyjęciem użytkowników, a jego parametry techniczne były imponujące, szczególnie moc silnika (po lekkim tuningu 28 KM) i niezwykła łatwość prowadzenia. Wśród wielbicieli Junaka M 07 i M 10 wzbudził niechęć, niekiedy wręcz wrogość. Doszło nawet do tego, że kluby kultywujące starego Junaka przyjęły nazwę JUNAK SFM, aby radykalnie odciąć się, zarówno od Junaka Millenium, jak i od innych motocykli, które w przyszłości mogłyby występować pod nazwą Junak. Według tej grupy wielbicieli Junaka SFM, prawdziwy Junak może być tylko produktem polskich konstruktorów i musi być w całości wytwarzany w Polsce.


Jak dla mnie to porażka,tak samo jak fakt że fabryka naszych ukochanych mz produkuje teraz hulajnogi jakieś elektryczne;)
_________________
https://www.bikepics.com/members/czop9541

https://www.youtube.com/user/czop9541
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2010-07-05, 11:48   

Podobną strategię postanowiła przyjąć firma Almot wprowadzając na rynek nowego Junaka M 16. Motocykl ten ma wyrazistą sylwetkę, co wyróżnia go spośród innych nowych motocykli. Układem silnika z dwoma pionowymi cylindrami i układem zaworów OHV nawiązuje do ostatniego prototypu Junaka M 14 Iskra. Silnik nowego Junaka ma nowoczesny wielopunktowy sekwencyjny wtrysk paliwa systemu Delphi. Pewnym atutem jest bardzo skuteczny układ hamulcowy z dwoma tarczami w kole przednim i jedną tarczą w kole tylnym. Modne płytkie błotniki są w całości wykonane z ocynkowanej blachy stalowej. Z pewnością Junak M 16 ma duże szanse godnie kontynuować ideę prototypu Junaka M 14.

Ciekawe ile Czwordon dostał kasy za podpisanie się pod tym stekiem bzdur :?

Junak M16 - dalekowschodnia kopia Harley'a z malutkim silnikiem Hondy Rebel. Istne nawiązanie do tradycji :DDD
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7478
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-07-05, 19:11   

Ja jechałem na tym nowym Junaku 125 - mój stryjek sobie kupił (choć usilnie mówiłem mu, że lepiej niech sobie sprawi Tropika... :sciana: ). Dał za niego 4399zł, wsiadłem na to, to pierwsze wrażenie - mały, lekki, zwinny, w miasto jak dla wujka idealny. Wszystko chodzi leciutko, silniczek naprawdę cichutko pracuje (na razie). Z tego co wiem, to silnik jest chiński, z Japonii jest tylko gaźnik. I niestety całość widać, że chińska. Nie zbiera się to w ogóle - niby 14KM, ale do ETZ150 to się nawet nie umywa. No i jakość wykonania - niestety, kupa totalna. Najbardziej mnie rozwala pręt tylnego hamulca - na zgięciach kształtujących go, żeby ominął wahacz, już przy naciśnięciu ręką ( :!: ) pręt się prostuje na tych zgięciach, a razem z nim włosy na głowie...
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15