» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Tutorial: Dodawanie zdjęć
Autor Wiadomość
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2012-11-01, 11:59   Tutorial: Dodawanie zdjęć

W dobrej wierze wstawiam tutaj artykuł kolegi Pawlastego z forum SHL, mam nadzieję że nie będzie miał mi za złe skopiowania jego profesjonalnego tekstu.

Pawlasty napisał/a:


Często się zdarza, że nowi użytkownicy forum nie bardzo wiedzą gdzie szukać opcji dodawania zdjęć w swoich postach. Śpieszę Wam z pomocą.

Pierwszym sposobem aby umieścić zdjęcie w swoim poście jest użycie tzw. flag za pomocą języka BBCode. Brzmi strasznie? Tylko brzmi. Zaraz pod nazwą tematu znajdziecie kilka przycisków, należy znaleźć ten opisany "Img" (skrót od image - obraz) i wcisnąć raz.



W oknie wiadomości pojawi się wtedy [img] czyli flaga rozpoczynająca. Teraz wystarczy wkleić adres internetowy, gdzie znajduje się Wasze zdjęcie (UWAGA! Nie adres z dysku!) i nacisnąć ponownie przycisk "Img", który zakończy link do zdjęcia flagą [/img] Tak więc przykładowy kod dla obrazka, którym w moim przypadku jest podpowiedź, gdzie szukać flag [img] jest
[img] http://images43.fotosik.p...0a720ed419b.jpg [/img]
Dlaczego nie pokazał się obrazek? Wszystkiemu winne są spacje między linkiem a flagami. Przy prawidłowym wstawieniu odnośnika (bez spacji) pokaże się obrazek jak wyżej.

Dla mnie osobiście bardziej wygodne jest wpisywanie flag z klawiatury. Jak pewnie już wielu z Was zauważyło, flaga końcowa ma przed nazwą funkcji slash ( / ). Na tej podstawie można korzystać także z innych funkcji języka, takich jak [ b ], który pogrubia czcionkę (bold), [ i ] który tą czcionkę pochyla (italic), czy [ u ], który podkreśli naszą wypowiedź (underline). Wszystkie najpotrzebniejsze funkcje znajdziecie pod polem wpisywania tematu.

Wielu forumowiczów korzysta z darmowych serwisów hostingowych typu http://imageshack.us czy http://www.fotosik.pl. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające umieszczać swoje zdjęcia w internecie, a także nimi zarządzać i co najważniejsze - dzielić się z innymi. Założenie konta jest darmowe, a obsługa prosta. Ja osobiście korzystam z imageshack'a i jestem zadowolony.


IMAGESHACK.US

Gdy mamy już utworzone konto na serwisie, na głównej stronie znajdziemy panel do wysyłania zdjęć, którego obsługa jest intuicyjna.



Po wybraniu zdjęć które chcemy przesłać, zatwierdzamy wybór i klikamy "Prześlij teraz"



Gdy obraz zostanie poprawnie przesłany na stronę pojawi się komunikat, przy którym wygenerowane są już kody gotowe do umieszczenia na forum.



Możemy także wygenerować kody później, dla dowolnego obrazka klikając przy nim na (i) a następnie wybierając interesujący nas kod.



Wynikiem umieszczenia kodów jest:
Link:
http://imageshack.us/phot...208/junak1.jpg/

Full size:

By pawlasty at 2011-12-12

Direct (do umieszczenia we flagach [img])


Thumbnail size (miniaturka)


Ciekawą funkcją jest także możliwość dodania kilku miniaturek na raz, co znacznie oszczędza czas i nie jest tak monotonne jak dodawanie kilku/kilkunastu zdjęć pojedynczo. Wystarczy je zaznaczyć klikając na nie i z okna po prawej wybrać funkcję "Get code for forums"



W oknie, które się pojawi, należy skopiować cały pierwszy blok, lub drugi w wypadku, gdyby pierwszy nie działał i wkleić go do swojego posta.



Czego wynikiem będzie:








FOTOSIK.PL

Gdy już mamy założone konto na tym serwisie, możemy przystąpić do wrzucenia zdjęcia na serwer. W tym celu postępujemy tak, jak na instrukcji poniżej.


Aby umieścić zdjęcia w serwisie należy wybrać opcję


Po przeładowaniu strony otworzy się okno dodawania zdjęć, gdzie należy wybrać


Następnie na lokalnym dysku musimy odnaleźć interesujące nas zdjęcia


Gdy zatwierdzimy nasz wybór, wszystkie powinny pokazać się na liście. Wystarczy tylko kliknąć "Rozpocznij przesyłanie" i poczekać chwilę, czasem dłuższą chwilę, w zależności od ilości i rozmiaru zdjęć.


Po przesłaniu zdjęć należy jeszcze krótko je opisać


Zatwierdzamy... i już zdjęcia są na stronie.

Aby się nimi podzielić należy znaleźć pod zdjęciem "Pobierz kody" i z okienka, które się pojawi wybrać interesujące nas pole. Teraz trzeba już tylko skopiować kod z pola do posta i gotowe.




Wynikiem wykonania powyższych czynności będzie w zależności od wyboru:

Miniaturka na forum:


Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):


Pełne zdjęcie 500px na forum:


Bezpośredni link do zdjęcia (500px), który można umieścić między flagami
http://images43.fotosik.p...9538b6dd1b1.jpg

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę jasno. Wszelkie propozycje poradników dla innych serwisów, czy to hostingowych dla zdjęć, czy jakichkolwiek innych proszę podsyłać na PW. W miarę możliwości postaram się opracować i wrzucić na forum :) Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13