» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkoterminowe Ubezpieczenie OC - czyli jak nie płacić
Autor Wiadomość
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2013-02-13, 09:37   Krótkoterminowe Ubezpieczenie OC - czyli jak nie płacić

Jeśli nasz motocykl skończył 40 lat lub 25 lat i ma odpowiedni papierek wystawiony przez rzeczoznawcę motoryzacyjnego, nie musimy opłacać mu ubezpieczenia jeśli nie jeździmy (pod warunkiem, że wypowiemy umowę ubezpieczycielowi), nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji lub wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe jeśli jeździmy kilka tygodni w roku.
Pojazd wcale nie musi mieć żółtych tablic, starczy , że w myśl ustawy będzie kwalifikował się jako "historyczny":
Cytat:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,
c) pojazd mający co najmniej 40 lat,
d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji


Ja sam musiałem stoczyć dwumiesięczną batalię z PZU zanim ubezpieczyłem SHL-kę na miesiąc czasu ponieważ każdy urzędnik upierał się że musi być na żółtych blachach do puki na stół nie wyłożyłem wydrukowanej ustawy. Poradzili się radcy prawnego i oddzwoniła do mnie pani naczelnik oznajmiając że jednak się da :roll: Składka wyniosła dwadzieścia parę złotych, na rok wyszło by taniej ale w końcu postawiłem na swoim więc poszedłem dumny z siebie z wypełnionym blankietem do kasy :cool:
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Kris_Kros 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 52
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Piła / Wielkopolska
Wysłany: 2013-02-14, 15:45   jeszcze o OC dla pojazdów zabytkowych

Cześć,

wiadomo, że pojazdy zabytkowe (i historyczne) mogą korzystać z krótkiego OC (nie rocznego).
Pytanie - czy ktoś praktycznie wie, ile kosztuje takie krótkie, powiedzmy miesięczne ubezpieczenie OC motocykla zarejestrowanego jako zabytkowy wersus OC całoroczne.
Czy krótkie ubezpiecznie OC się opłaca ? W jakiej firmie ?
_________________
"Budowaliśmy, budowaliśmy, budowaliśmy i ... zbudowaliśmy".
Kiwaczek lub Czeburaszek. Bohater opowiadań autorstwa Eduarda Uspienskiego oraz cyklu radzieckich animowanych filmów lalkowych w reżyserii Romana Kaczanowa.
 
     
studefix 

Motocykl: es i ets 250 etz 301
Pomógł: 22 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 661
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-02-14, 16:34   

W PZU chciałem wykupić krótkoterminówkę na tropiciela-nie mam papierów na pojazd zabytkowy.Bazowałem tylko na wieku>40lat=pojazd zabytkowy.Przy takim systemie nie uwzględniają zniżek, cena OC na 5 miechów była równa cenie za 12 miechów licząc normalne ubezpieczenie.
_________________
http://www.polskajazda.pl...MZ/ES-250/58759
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/120470
http://polskajazda.pl/Mot...77-Sport/143467
 
     
wadmed 

Motocykl: AWO 425t i DNIEPR 12
Pomógł: 14 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 566
Skąd: Stara Wieś
Wysłany: 2013-02-14, 22:40   

Jeżeli ubezpieczenie będzie dłuższe niż jeden miesiąc to się nie opłaca, dokładasz parę złotych i masz na rok. To nie jest tak że płacisz przykładowo 1/12 czy 3/12 z tego co pamiętam to przy 2-3 miesiącach wychodzi na to samo co za cały rok. PZU ma jeszcze wadę, że umowy roczne trzeba wypowiadać pomimo pojazdu zabytkowego.
 
     
arturross15 

Motocykl: MZ ETZ250
Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-15, 09:04   

W moim mieście około 65tyś mieszkańców na motor SHL 175 i ETZ250 płaciłem na cały rok 70 zł przy maxymalnych zniżkach. Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem że na zabytki ubezpieczenie jest tańsze. Jak chciałem zapłacić na pół roku to mi zaproponowali składkę o 10 zł niższą.
Co ciekawe ubezpieczyłem na cały rok shl i po około 2 miesiącach poszedłem do PZU i mówię im że motorem się już najeździłem i z ubezpieczenia rezygnuję. I co mnie bardzo zaskoczyło pieniądze za resztę roku oddali. dostałem około 55zł z siedemdziesięciu. W tej chwili SHL stoi bez ubezpieczenia.
_________________
bisiklet leszno
 
     
Kris_Kros 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 52
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Piła / Wielkopolska
Wysłany: 2013-02-16, 07:04   

Dziękuję. Cóż... Mogę tylko ponarzekać, że to śmo i owo, ale to nic nie da i jeszcze pogorszy nastrój... Fakty są takie, jak napisaliście, że jednak krótkie ubezpieczenie (np. miesięczne) to żadna odczuwalna korzyść finansowa dla użytkownika / klienta / kolekcjonera.
_________________
"Budowaliśmy, budowaliśmy, budowaliśmy i ... zbudowaliśmy".
Kiwaczek lub Czeburaszek. Bohater opowiadań autorstwa Eduarda Uspienskiego oraz cyklu radzieckich animowanych filmów lalkowych w reżyserii Romana Kaczanowa.
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2013-02-16, 12:32   

Jeśli swoim pojazdem poruszasz sie sporadycznie bo powiedzmy masz kilka lub kilkanaście motocykli to są same korzyści, płacisz kiedy chcesz i ile chcesz.
arturross15 napisał/a:
Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem że na zabytki ubezpieczenie jest tańsze. Jak chciałem zapłacić na pół roku to mi zaproponowali składkę o 10 zł niższą.

O zniżkach mówią już osobne przepisy PZU, ten temat też zglebiłem.
1. Pojazd musi być pojazdem historycznym, spełniającym jedno z czterech powyższych kryteriów,
2. Właściciel musi mieć wykupione członkostwo w jednym z trzech bzdurnych, snobistycznych klubów (zainteresowani sami dojdą jakich) gdzie tylko w jednym słyszeli o motocyklach.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Kris_Kros 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 52
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 44
Skąd: Piła / Wielkopolska
Wysłany: 2013-02-16, 19:25   

motomaciey, możemy o tym pogadać jakoś przez skypa ?
tak, zgadza się - mam czterdziestojednoletni motorower zarejestrowany jako zabytek (dla motorowerów ustawodawca nie przewidział żółtych tablic) a drugiemu czterdziecha stuknie "za chwilę". Do tego jeszcze etz... i inny motorower, który czeka na swoją kolejkę. Niby pojedyncze polisy nie kosztują za wiele, ale jeśli z tego nie korzystam, szukam sposobu żeby nie płacić.
_________________
"Budowaliśmy, budowaliśmy, budowaliśmy i ... zbudowaliśmy".
Kiwaczek lub Czeburaszek. Bohater opowiadań autorstwa Eduarda Uspienskiego oraz cyklu radzieckich animowanych filmów lalkowych w reżyserii Romana Kaczanowa.
 
     
tomek@1966 


Motocykl: MZ es 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 869
Skąd: Szczejkowice
Wysłany: 2013-02-16, 19:30   

Napisz Maciej coś więcej o tych klubach bo sam nie umiem dojść swoich praw :piwo:
_________________
mój motor
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES,250/46518
ponadto
Shadow 750 była
Honda NC 750X
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2013-02-16, 20:27   

tomek@1966, zadzwoń do PZU i zapytaj :wink:
Kris_Kros napisał/a:
szukam sposobu żeby nie płacić.

To proste, wypowiadasz umowę i nie płacisz.

[ Dodano: 2013-02-16, 20:37 ]
Kris_Kros napisał/a:

motomaciey, możemy o tym pogadać jakoś przez skypa ?

Czemu chcesz gadać przez skypa ? Pytaj tutaj, niech inni tez skorzystają.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
tomek@1966 


Motocykl: MZ es 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 869
Skąd: Szczejkowice
Wysłany: 2013-02-16, 20:57   

Maciej dzwoniłem,byłem osobiście i nic nie wskurałem :klnie:

[ Dodano: 2013-02-16, 20:57 ]
wskórałem oczywiście
_________________
mój motor
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES,250/46518
ponadto
Shadow 750 była
Honda NC 750X
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2013-02-16, 21:17   

Miałem gdzieś zapisane, poszukam i napisze.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2013-02-16, 21:42   

Jak ktoś ma działalność, to niech sobie dopisze handel pojazdami, na tej podstawie w PZU można wykupić OC na miesiąc w kwocie 40pln.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1683
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-02-16, 23:15   

Ciekawe, w takim razie mogę sobie wykupić 12 ubezpieczeń po 40zł zamiast 1100zł :dziadek:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
arturross15 

Motocykl: MZ ETZ250
Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-17, 07:24   

Więc jak mam w działalności wpisany dodatkowo handel motorami i autami to niezależnie od pojemności płacę tą samą składkę 40zł ?
_________________
bisiklet leszno
 
     
rastuch 
Młody tata


Motocykl: Es 250/1; Tophy+kosz
Pomógł: 58 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 2669
Skąd: Poznań/Koło
Wysłany: 2013-02-17, 11:52   

motomaciey napisał/a:

2. Właściciel musi mieć wykupione członkostwo w jednym z trzech bzdurnych, snobistycznych klubów (zainteresowani sami dojdą jakich) gdzie tylko w jednym słyszeli o motocyklach.


tomek@1966, Tu masz opisane

artykuł z Classicauto nr 73 z 2012roku

" Z dniem 1 sierpnia 2012 z inicjatywy Głównej Komisji Pojazdów Motorowych - PZM dołączył do grona podmiotów uprawnionych do specjalnych zniżek z tytułu posiadania wiekowego pojazdu w PZU.
Oznacza to, że każdy Automobilklub oraz inne zrzeszone w PZM mogą korzystać z pewnego przywileju, pod warunkiem okazania ważnej legitymacji członkowskiej. Ponadto skorzystanie ze zniżki obwarowane jest kilkoma dodatkowymi warunkami, mianowicie:
- zniżka ma zastosowanie wyłącznie w ubezpieczeniu OC ppm w wysokości 70%
- ze zniżki może skorzystać wyłącznie właściciel będący osobą fizyczną nie prowadzący działalności gospodarczej
- zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu (nowych oraz wznowionych) umów ubezpieczenia
- zniżka nie może być udzielona w ubezpieczeniu , w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy była szkoda
- zniżka nie ma zastosowania do umów zawieranych przez internet lub telefon
- zniżka nie podlega łączeniu z innymi zniżkami promocyjnymi

Jakich pojazdów owe przywileje dotyczą? Sama zniżka nazywa się "Pojazdy Zabytkowe", może więc odnieść wrażenie , że dotyczy wyłącznie pojazdów zarejestrowanych na zabytkowe tablice, jednak redakcyjnie postanowiliśmy zadzwonić na infolinie PZU, aby uzyskać szczegółowe informacje.
W pierwszej rozmowie telefonicznej udało się nam ustalić, że zniżka oprócz pojazdów zabytkowych obejmuje także pojazdy historyczne zgodnie z art.2 ust 1 pkt 11 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...) czyli przepisów ustawy- Prawo o ruchu drogowym,
- pojazdy mające co najmniej 40 lat
- pojazdy mające ponad 25 lat i które zastały uznane przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.
Wątpliwości, które pojawiły się po rozmowie z telemarketem podpowiadały, by potwierdzić uzyskane informacje jeszcze raz.
Tym razem udało się porozmawiać z osobą, która miała przed sobą odpowiednie instrukcje i ku naszemu zaskoczeniu poinformowała, że zniżki dotyczą każdego pojazdu, którego okres eksploatacji wynosi 25 lat bez dodatkowych warunków (za wyjątkiem ważnej legitymacji) Jest to wątpliwie dobra wiadomość zarówno dla posiadaczy pojazdów sensu stricte kolekcjonerskich, ale także miłośników starszej motoryzacji, która do takiego miana nie pretenduje. Ponadto zniżka 70% jest naliczana dodatkowo, od już posiadanych zniżek. Dla przykładu wysokość ubezpieczenia Mercedesa W115 200D z 1970r, po zastosowaniu zniżki wynosi 149zł na rok. Dla porównania najkorzystniejsza składka oferowana przez innych ubezpieczycieli wyniosła 340zł.
Podsumowując dostaje ją każdy członek klubu zrzeszonego w PZM dla samochodu min 25 letniego, bez względu na status auta (zabytkowe lub nie)
Oprócz klubów zrzeszonych przy PZM w/w zniżkę posiadają CAAR, Automobil Polski, klub Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych, Stowarzyszenie Carpi.pl."
_________________
Tropiciel w zaprzegu=> http://www.borntoride.pl/...b_l_1%20143.jpg
Część stadka => http://forum.mz-klub.pl/v...ghlight=rastuch i tu=> http://forum.mz-klub.pl/v...ight=rastuchowa
Niunia => http://forum.mz-klub.pl/v...ghlight=syrenki
 
     
arturross15 

Motocykl: MZ ETZ250
Wiek: 45
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 130
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-17, 15:20   

No czyli więc rozumiem że, jak mam ETZ z 1983r. i jestem członkiem PZM to jak obecnie płaciłem przy maksymalnych zniżkach 70zł, to teraz będę płacił 21zł? Dobrze rozumiem?
I idąc dalej, jak prowadzę działalność gospodarczą to dupa blada? Czy dupa blada dopiero jak prowadzę działalność i pojazd jest na firmę?

Znalazłem w necie że składka wynosiła 60zł w zeszłym roku, więc wydaje mi się że przy jednym motorku to się zbytnio nie opłaca, przy dwóch i więcej już jak najbardziej, a jak się ma auto zabytkowe to już całkiem rewelacja.
_________________
bisiklet leszno
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14