» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Kurierzy K-ex to emzeciarze? Ku przestrodze!!
Autor Wiadomość
M_E 
CNC master

Motocykl: MZ
Wiek: 36
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 27
Skąd: NDZ
Wysłany: 2013-10-18, 15:24   

jannex napisał/a:
Paczka się znalazła :yess: :yess: . Zgubiła się w Sosnowcu czyli z tym zagłębiem to jednak prawda :dziadek: W poniedziałek będzie u mnie :ihaa:


Można przypuszczać , że działa to na zasadzie: Narazie daj na bok i zobaczymy czy się upomni. Jak nie to łapu capu.
 
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-10-18, 20:40   

jannex napisał/a:
Ślad po drugim pudełku się urywa.

Dobrze, że się znalazła, ale już samo wysyłanie dwóch pudełek jako jedna paczka zwiększa ryzyko, że coś może pójść nie tak.
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2013-10-21, 10:47   

Przed godziną otrzymałem paczkę z resztą elementów. Na przyszłość, gdyby komuś przydarzyła się podobna sytuacja to nie wolno odpuszczać. Pisemna reklamacja pomogła.
 
     
motocyklista 


Motocykl: MZ ETZ 150e '90
Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 844
Skąd: okolice Strzyżowa
Wysłany: 2013-10-21, 11:56   

A wszystko jest to co miało być?
_________________

 
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2013-10-21, 12:35   

Niczego nie brakuje, sprawdziłem w obecności kuriera.
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1046
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-10-25, 20:47   

jannex napisał/a:
Paczka się znalazła :yess: :yess: . Zgubiła się w Sosnowcu czyli z tym zagłębiem to jednak prawda :dziadek: :ihaa:

Nie bez powodu przejeżdżając Przemszę trzeba pokazać "Paszport Polsatu"... :lol:
Kiedyś wiertałem pion internetowy w jednym z bloków w Sosnowcu (taką miałem fuchę) a tu mi babcia wyskakuje z :baba: i krzyczy "Pierońskie Polsaty" :DD :DD :DD
jannex
masz rację coś z tym Sosnowcem jest nie tak... :lol:
Dobrze że wszystko odzyskałeś... Nie ma to jak Poczta Polska... :grin:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-03-07, 09:53   

Pany mam problem z firmą z tytułu. Mianowicie przesyłka którą mi dostarczyli została uszkodzona. Poinformowałem firmę dopiero następnego dnia przesyłając od razu część z potrzebnych do reklamacji dokumentów. Brakowało tylko Protokołu odbioru lub szkody. Po 2-3 dniach zadzwonił do mnie kurier, że nie zastał nikogo w domu, umówił się ze mną na następny dzień. Tutaj żona musiała wyjść na słownie 15 minut do sklepu zostawiając teściową, która niestety nie dogadała się z kurierem. Trzeciego podejścia nie było choć kurier się na to podejście umówił. Moje telefony na infolinię i maile niewiele zadziałały, dostawałem info, że przekażą info do kierownika oddziału i kuriera lub, że kurier podjedzie spisać protokół co się nie wydarzyło. Końcowo dostałem już po miesiącu info, że na pewno nie dojedzie, bo podejmował już próbę 3 razy i więcej nie będzie. Na pytania co mam w tej chwili zrobić, nie dostałem nigdy żadnej odpowiedzi. Podirytowany zacząłem pisać maile i dostałem informację, że idzie do mnie odpowiedź na reklamację, a po kilku kolejnych, że oczywiście mogę się od niej odwołać, choć tematem moich maili było raczej skarga na obsługę (dawanie nadziej, że kurier podjedzie, nie podjeżdżał, znowu dzwoniłem i tak przez miesiąc). Rzecz zakupiłem używaną za kwotę 3500 (silnik i części drugiego silnika), uszkodzeniu uległy dwa cylindry, jeden złamaniu, a drugi nadkruszeniu. Teoretycznie są to cylindry od motorów okresu PRL, ale były one przerobione i przystosowane do ... rajdów przez przypuszczam fabryczny zespół tamtego okresu.
Wracając do sedna, czy ktoś przepychał się już z jakąś firmą kurierską i pisał odwołanie? Czy komuś kurier nie spisał protokołu szkody. Piszę trochę z wyprzedzeniem, ale do odwołanie będę miał niestety nie za dużo czasu.
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2017-03-08, 13:15   

Pytanie co chcesz ugrać, bo ja nie bardzo rozumiem. Jeżeli skarga na obsługę, to przecie za skargę na obsługę nikt nie wypłaca odszkodowania, natomiast jeżeli chodzi o odszkodowanie to tutaj tylko dobra wola kuriera, bo to Tobie w mniemaniu powinno zależeć, żeby to załatwić po dobroci, jeżeli paczkę odebrałeś bez zastrzeżeń i dopiero po odpakowaniu okazało się, że jest uszkodzona. Reklamacja to tylko dobra wola przewoźnika, bo jak im udowodnisz, żę sam tego nie uszkodziłeś.

Protokół szkody musi być spisany od razu. Jeżeli paczka jest dostarczona w nienaruszonym stanie, a po otwarciu okazuje się inaczej, to przewoźnik za nic nie odpowiada a pretensje musisz mieć do osoby, która nie zapakowała towaru w sposób należyty. Gdyby było inaczej to tylko szkło luzem wysyłać, ubezpieczać na miliony i żądać odszkodowania, że nie dojechało całe.

Miałem kilka takich przypadków, że paczkę odebrałem nienaruszoną, a w środku cylinder połamany, potem są żale i problemy, ale jak się pakuje cylinder w pudełko po butach, gdzie byle uderzenie gdziekolwiek kasuje od razu wystające żebro szczególnie w żeliwniakach, to przecie kto ma za to odpowiadać, przecie nie przewoźnik, bo on dostarczył w stanie nienaruszonym.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-08, 13:44   

intr, z mojej wiedzy, a wysyłam kilka tys paczek miesięcznie, większość firm kurierskich ma zapis o uszkodzeniu pomimo prawidłowo zapakowanego towaru i nie budzącego zastrzeżeń opakowania zewnętrznego i do 7 dni można to zgłaszać.

Na pewno GLS i DPD tak działają. Kwestia, że jak nie ma protokołu spisanego, terminy minęły to popij wodą.
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2017-03-08, 16:51   

Hvil napisał/a:
intr, z mojej wiedzy, a wysyłam kilka tys paczek miesięcznie, większość firm kurierskich ma zapis o uszkodzeniu pomimo prawidłowo zapakowanego towaru i nie budzącego zastrzeżeń opakowania zewnętrznego i do 7 dni można to zgłaszać.

Masz rację, takie zapisy są ale życzę powodzenia, jeżeli jest się jednorazowym klientem, bo gdyby fizycznie mieli pokrywać straty niezależnie od opakowania to jak pisałem wyżej, tylko szkło wysyłać i wyłudzać odszkodowania.

aż poszukałem regulamin kexa i :

5.
K-EX
nie odpowiada za ubytek lub uszkodzenie przesyłki,
jeżeli dostarczy ją bez śladu
naruszenia.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-08, 20:40   

I dlatego o k-exie takie chodzą opinie a nie inne. Ale intro masz rację nam te reklamacje zawsze akceptuja "uznaniowo", faktycznie detalistów może być trudno.

Kex to kiepawy kurier atymbardziej przykrej sytuacji szczerze wątpię by coś oddali.
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-03-08, 21:26   

Rozumiem, ale tu złej woli z mojej strony nie było, dzwoniłem i pytałem kiedy kurier się zjawi spisać protokół. Opisałem że paczka była uszkodzona, pod koniec okresu telefonicznie i mailowo zdawałem pytanie co dalej mam zrobić - odpowiedzi brak. Dodam że paczka była ubezpieczona, a ja żądam od nich kwoty na jaką ją ubezpieczyłem. Rozumiem że wtedy płaci ubezpieczyciel. No, ale... brak protokołu. Gdy zacząłem zadawać pytania i naciskać że chce uzyskać odpowiedź co mam dalej zrobić skoro kurier nie podjedzie dostałem odpowiedź, że rozpatrzą bez protokołu. Gdy poprosiłem o odpowiedź na resztę pytań np dlaczego zwodzono mnie ze kurier się jeszcze zjawi dostałem odpowiedź, że jeśli nie zgodzę się z decyzja to zawsze się mogę się odwołać się. Więc w sumie na skargę na obsługę dostałem odpowiedź żebym się wypchał i zgłosił ich do sądu, a przynajmniej tak się poczulem.
Nawet jeśli nie macie pomysłu jak to jeszcze załatwić to moja historia będzie kolejną antyreklamą dla tej firmy. Na pewno będę opisywał jak się to dalej potoczy.
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2017-03-08, 21:36   

Spoko, tutaj jest problem taki, że jesteś na straconej pozycji, zapisy regulaminu kexa są jakie są i nie ma innej drogi jak droga sądowa. Jeżeli to był deal prywatny a nie firmowy, to możesz jeszcze udać się do rzecznika praw konsumenta w Twoim regionie i on może wystąpić w Twoim imieniu po zbadaniu sprawy. Generalnie powinien to robić za darmo, bo od tego tam siedzi. Czasami jak uderzy się w ten dzwonek to skutkuje.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-03-08, 23:50   

No, rzecznik się tym zajął w momencie kiedy jeszcze nie zwodzono, że kurier podjedzie. Rzecznik wysłał pismo, ale nie dostał jeszcze odpowiedzi, ja pisząc maile odpowiedź dostałem tego swego dnia. Pewnie się jeszcze do niego odezwę i pójdę również z otrzymaną korespondencją
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2017-04-05, 20:07   

Ugrałeś coś w temacie ? Jaki finał ?
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
lipton 
Kocham Cię życie.

Motocykl: etz 251,saxon, gsxr.
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 822
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-04-05, 21:53   

Ostatnio kupiłem opony i zapłaciłem przelewem A kurier zamiast do mnie opony dostarczył pod zupełnie inny adres nawet nie po sąsiedzku całe szczęście ze zadzwoniłem do niego Z pytaniem kiedy u mnie będzie A on mi ze już dostarczył to ja się ggo pytam Panie a kto to panu podpisał bo napewno nie ja, przyjechał za dosłownie 5 minut bo pewnie był w pobliżu I i dziemy tam gdzie je dostarczył dwa boki dalej no to ładnie mówię już po oponach ,ale całe szczęście gościu który otworzył drzwi był jeszcze inny niż ten co je przyjął po krótkim wyjaśnieniu opony zawitaly U mnie ,ale jak bym nie zadzwonił to kto wie czy dziś bym miał je na felgach.
Tak to bywa z kurierami.
_________________
WPI
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-04-05, 22:47   

Rzecznik i moje maile g... dały. Napisali że według nich nie dopuściłem do spisania protokołu szkody, zgłosiłem z dziennym opóźnieniem (w robocie wydrukowałem protokół szkody i zeskanowałem i wysłałem). Pod.koniec atmosfera była napięta, a panie zaczęły pisać w chamski sposób. Rzecznik nie przejawiał większych chęci, a ja zmagam się z innymi problemami - osobistymi. Na pewno z nich zrezygnuje, ale ciężko o jakąś alternatywę w cenie jaką oni mieli.
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2017-04-13, 06:44   

Alternatywa dla K-EX to DPD, wiele osób ma różne opinie ale ja jeszcze się na nich nie przejechałem a wiele firm testowałem, także tych droższych.
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-04-14, 12:28   

Ja zazwyczaj korzystam z DPD i jak na razie większych problemów nie miałem.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-04-14, 12:52   

Pewnie niedługo będę miał okazję skorzystać. Dzięki
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13