» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: micek
2006-06-28, 13:24
Co mi grozi za ... ??
Autor Wiadomość
Piast57 


Motocykl: MZ 150 ETZ
Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-05-01, 20:13   Co mi grozi za ... ??

Tak jak w temacie, co mi grozi za:
-nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczke przed policją
-jazde bez prawka
-jazde MZ bez dowodu rejstracyjnego, ubezpieczenia, przeglądu (dowód rejstracyjny mam ale motor jeszcze nie przerejstrowany itd.)

Właśnie wczoraj mnie złapali, uciekałem im, i to co pisze wcześniej mi brakowało, oraz złamałem te przepisy.

Za 2 dni mam sie zgłosic na komęde z rodzicami (narazie o niczym nie wiedzą). Zgłaszać się? Jak myślicie?
Spisali mnie i spuścili mi powietrze z kół około 15 km od domu.
_________________
MZ- just for fun ...
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-05-01, 20:27   

eee to jak cie puscili to nie musisz isc... :)

nie pekaj, jak beda o tobie pamietac to dostniesz wezwanie listem poleconym,

-nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczke przed policją - grzywna ok.500 zl
-jazde bez prawka - tutaj tez max 500 zl
-jazde MZ bez dowodu rejstracyjnego, ubezpieczenia, przeglądu (dowód rejstracyjny mam ale motor jeszcze nie przerejstrowany itd.)- ze nie mailes dowodu to 50 zl, jak nie miales waznego przegladu zabieraja dowod dostajesz kwitek idziesz robisz przeglad, nastepnie z waznym przegladem idziesz do wydzialu komunikacji i odbierasz dowodzik (policja w ciagu 7 dni odsyla im dowody nie mozna odebrac na policji, dziwne...) za brak oc to juz jest grubsza sprawa... bo kara moze wyniesc nawet 2000-3000 zl ale ja bym na twoim miejscu jesli masz kogos co robi w ubezpieczeniach niech ci sprzeda polise z data np. dzien wczesniej...

ale szczeze mowiac jak by chcieli zobaczyc twoich rodzicow to by scholowali odrazu motocykl i ciebie zabrali by na komende a tak to mozesz powiedziec ze to nie ty hehe :) , co z tego ze cie spisali malo kolegow zna twoje imie i date urodzenia i i miona rodzicow i panienskie matki (sam znam paro takich koleszkow) a jakis mandat dostales od nich ? , jak nie to wyluz.... i zapomnij :)


p.s ja tez pare razy uciekalem ale raz mi zabraklo wachy ok. 200 metrow od domu hehe ale jeszcze moj starszy pracowal w policji to mnei uratowal szmata im zamachal i mnie puscili... :)
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
 
 
     
Allu 
only 250


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 80 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 2833
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-05-01, 20:31   

Piast57, jeśli można wiedzieć na jakiej ul. / os. ci gonili ? :roll:
_________________
*1922-1982* 60 Jahre Motorrader Aus Zschopau*
 
 
     
kempin 


Motocykl: MZ ETZ 251
Wiek: 37
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 15
Skąd: Świecie n/W
Wysłany: 2006-05-01, 20:34   

Heh mój znajomy dostał do zapłacenia 500zl a jego ojciec 600zł. Moto było jego ojca miał przegląd i OC ale było to kilka lat temu więc teraz nie wiem jak to jest
_________________
Motocykl Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Życie Zabawą Kobiety Podstawą
 
 
     
leszko85 


Motocykl: Honda CBR 600 F2
Wiek: 38
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-05-01, 20:38   

No..niedobrze, wyboru to za dużego nie masz...Musisz się zgłosić, bo inaczej będziesz miał przerypane na max.Jak cie spisali to mają twoje dane itp.Co będziesz sie ukrywał jak Niemczyk przed pytami?? :mrgreen: Co ci grozi to nie wiem, ale z doświadczenia z policją wiem że pewnie będziesz składał wyjaśnienia,miałem podobne spotkanie 3-stopnia..Ucieczka z miejsca kolizji :cool: Tylko, że już wtedy miałem prawko, motur zarejestrowany, opłacony, ale za ucieczkę i tak dostałem 500zł i 6 pkt karnych no i zwyżke w OC...A koles to do dzis mnie ściga za to że mu się wieba...m w drzwi jego 5cio letniej Hondy Civic (się mu nie dziwie) :razz: :mrgreen: Powodzenia..
PS.Mnie nie dogonili,poprostu koles zapisał sobie nr rejestracyjny mojego moto(jeżdze bez podgiętych tablic), a w takim wypadku nawet uciekanie po łąkach nie pomaga :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez leszko85 2006-05-02, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wojciech944 

Motocykl: ETZ 250/300
Pomógł: 35 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1491
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-05-01, 20:39   

wogole jak mogli cie złapać?
a co do pujscia na komende to lepiej idz z rodzicami, gosciu ci wyliczy co ci grozi, pokazesz skruche i bedzie Gut :wink:
 
     
bert41 


Motocykl: Mz Etz 251e
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: Leszno/Rawicz
Wysłany: 2006-05-01, 21:29   

Też mysle,ze nie powinno byc tak strasznie.Tak jak wczesniej koledzy powiedzieli-okaz skruche i w ogole full kulturka.Powiedz cos wiecej jak wygladała ta akcja?nie mogli Cie scignac na 150tce?
_________________
Motorradwerk Zchopau
 
 
     
bert41 


Motocykl: Mz Etz 251e
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 102
Skąd: Leszno/Rawicz
Wysłany: 2006-05-01, 22:14   

Kurka jak Wy to robicie :mrgreen: Powiedzcie jak to sie dzieje?Zwijacie sie kiedy chca zatrzymac do kontroli czy za jakieś wykroczenie?Nigdy nie byłem w takiej sytuacji i jestem troszke ciekawy :wink: Jak juz ucieczka to chyba wjechac w jakąs boczną uliczke bo scigać sie
nawet na 250 chyba nie da rady...Przyblizcie troszke temat :cool:
_________________
Motorradwerk Zchopau
 
 
     
Śpiewak 
Pogromca mitów :)


Motocykl: etka i fazer
Pomógł: 11 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 498
Skąd: Miastko
Wysłany: 2006-05-02, 08:19   

bert41 napisał/a:
Kurka jak Wy to robicie
normalnie :mrgreen: widzisz jakiegoś nadętego milicjanta który ma chrapkę właśnie na twoją etkę to jedziesz spokojnie dopóki nie zaczną Cię gonić,ale jeśli już zaczną Cię gonić to ty robisz redukcję,gaz do oporu i ładujesz sie w jakieś miejsca niedostępne tak szybko dla radiowozów ;D

PS. Ale jak jeździsz z prawkiem itd to nie ma takiej potrzeby :twisted: chyba ze ci adrenaliny brakuje :P
_________________
http://www.polskajazda.pl...wagen,Golf/2175
Moje byłe i teraźniejsze zamiatacze :mrgreen:
 
 
     
Raczek 


Motocykl: WSK 125
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 76
Skąd: okolice Brodnicy
Wysłany: 2006-05-02, 09:32   

Śpiewak_ETZ napisał/a:
widzisz jakiegoś nadętego milicjanta który ma chrapkę właśnie na twoją etkę to jedziesz spokojnie dopóki nie zaczną Cię gonić,ale jeśli już zaczną Cię gonić to ty robisz redukcję,gaz do oporu i ładujesz sie w jakieś miejsca niedostępne tak szybko dla radiowozów

ok, a co jest jak zdążą spisać numry tablicy :?: wtedy chyba mogą sprawdzić kto to i tak wezwać na komende, co nie? czy od tego tez można jakoś się wymigać :?:
 
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-05-02, 09:47   

MAndat czy rozmowa z rodzicami to pikuś ja bym sie martwił o odroczenie prawka. :P
Dlatego ja teraz odstawilęm etke :P
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
Wnuczas 
251 4ever


Motocykl: Mz ETZ 251 `90
Wiek: 36
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 171
Skąd: (WLKP) Złotów
Wysłany: 2006-05-02, 10:03   

Moj znajomy dostal za takie przekrety ponad 4 tys :mrgreen: :evil: Dokladnie taka samo sytuacja jak mowi Piast57 z tym ze mozna dolisczyc ucieczke z buta :mrgreen: :mrgreen: i 4 nalewki (takie tanie winko) i odcholowanie motoru na posterunek. Ale wszystko sie dobrze dla niego skonczylo i nie musial placic 4 tys tylko chyba niecały 1 tys. Pozdro All
_________________
Czerwona Mz ETZ 251 1990r.

http://s119.photobucket.c...Mz%20Etz%20251/
 
 
     
Raczek 


Motocykl: WSK 125
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 76
Skąd: okolice Brodnicy
Wysłany: 2006-05-02, 12:03   

SAke napisał/a:
MAndat czy rozmowa z rodzicami to pikuś ja bym sie martwił o odroczenie prawka

to chyba by bylo najgorsze, bo placić 1 czy 2 tys jeszcze jakos bym zdławił ale odroczenie prawka :!: :shock: to by bylo CO NAJMNIEJ nieciekawe. a tak w ogole to o ile lat moga odroczyc? od czego to zależy?
_________________
niedlugo MZ...
 
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-05-02, 16:17   

Raczek,

odraczaj ci w najgorzym wypadku do 21... od czego to zalezy? , a roznie czsami od pogody, czasami od nastroju p. policjanta co on tam napisze w raporcie :) , najwazniejsze zeby nie cwaniakowac i okazac skruche...
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
 
 
     
Raczek 


Motocykl: WSK 125
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 76
Skąd: okolice Brodnicy
Wysłany: 2006-05-02, 21:50   

gruby dzieki za odowiedz :wink:
Tak sobie mysle, że lepjej bede unikał niebieskich i jazdy bez żadnych papierów oraz kasku :mrgreen:
 
 
     
Piast57 


Motocykl: MZ 150 ETZ
Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-05-03, 20:46   

Hehehe
Narazie nie ma szlabanu ani nic z tych rzeczy bo rodzice narazie nic nie wiedzą.
Mam sie zgłosić jutro na komede z rodzicami, pojade sam. Będę pokazywał skruche, walił ścieme i będe chciał załagodzić sytuacje żeby skończyło sie na upomnieniu.


-Allu to nie było na mieście tylko na takiej drodze łączącej dwie wiochy
-bert41 opisze tą całą sytuacje ale innym razem i jak bede miał czas bo troszkę bedzie pisania hehe i gonili mnie polonezem 2.0 B+G hehe ( zapierdalał ten polonez jak pojebany) tak że nie było drogi żeby skręcic w pola a po za tym nie znałem terenu i jechałem w 2 (wiadomo jaka 150 jest wolna gdy sie jedzie we 2).

Jutro napisze relacje z komisariatu i tej akcji zatrzymania mnie.
_________________
MZ- just for fun ...
 
     
novy 
stary wyga


Motocykl: byla MZ ETZ 150e
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 37
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-05-03, 21:05   

gratuluje glupoty
_________________

 
     
KingNothing 
V.I.P.

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 363
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-03, 21:27   

Glupoty, jak glupoty. Ja od mojej MZ rejestracje odczepilem i w lesie sobie pomykam, na droge sie nie wychylam. Ale koles poprostu mial pecha.
_________________
http://www.bikepics.com/members/KingNothing/
 
 
     
novy 
stary wyga


Motocykl: byla MZ ETZ 150e
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 37
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-05-04, 13:07   

SAke napisał/a:
Ty oczywiscie jak sie urodziłes tomiałes juz prawko nie??


najpierw zrobilem prawko pozniej kupilem motocykl.

Piast57 napisał/a:
novy- co ty chcesz debilu????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


dziekuje za potwierdzenie co do glupoty. na Twoim przykladzie - W swiecie motocyklistow mzciarze nie sa zbyt lubiani, przewaznie wszyscy trzymamy sie razem, jednak przez to, co tu czytam to troche nie ma sie czemu dziwic tej antypatii.

Wyjezdzajac na publiczna droge motocyklem bez oc przegladu, bez prawka powinienes sie liczyc z konsekwencjami. Moze inaczej bys na to patrzyl gdybys kogos zabil albo spowodowal czyjes kalectwo. I co wtedy bys powiedzial? Niechcacy?

Poza tym nie zgodze sie z tym ze mz w 2 osoby nie da sie uciec od policji, wystarczy umiec wykorzystywac wlasciwosci moto. Wolny to jest fiat126p a nie mz

Pozdrawiam
_________________

 
     
novy 
stary wyga


Motocykl: byla MZ ETZ 150e
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 37
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-05-04, 13:50   

polecam lekture slownika ortograficznego.

w ten sposob mozesz rozmawiac ze swoim kolega z podworka

bez komentarza
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15