» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2012-02-29, 11:44
komfort a bezpieczeństwo - czyli jak się ubierać w upały?
Autor Wiadomość
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2006-06-29, 09:37   

Toma, ma rację :!:
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2006-06-29, 09:48   

włąsnie najbardziej mnie denerwuja stacje bezynowe... tylko mój wójek sprzedaje mi gdy jestem w kasku. Na innych stacjach rzycza sobie zdjecia kasku i rękawic:/ Dlamnie to dziwny zwyczaj;] Co do krótkiego rękawku to jeżdze tylko po wiosce tak ubrany:P:P w sumie kiedys nawet na bosaka jechałem ;D

Pamietajmy jedak ze przy predkosci powiedzmy 60-80 km zaczynasie "wiaterek" który dosyć skutecznie nas ochładza.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
krzych_mz150 
SUPER PREZES


Motocykl: Honda VF 500 MAGNA
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 398
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-06-29, 20:40   

hubertbaran napisał/a:
kiedys nawet na bosaka jechałem
:shock: :shock: :shock: :shock:
hehe dobry jesteś :mrgreen: takiego numeru to jeszcze nie słyszałem ;-)
_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Honda/VF,500/17319
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,150/211
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-29, 20:44   

krzych_mz150 napisał/a:
kiedys nawet na bosaka jechałem

Ja boso jeździłem Simsonem - problem był tylko z odpalaniem, bo jeszcze nie miałem na kopniaku gumy. :-)
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
bartek666 
motofather


Motocykl: WSK 250
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 75
Skąd: koszyce wlk/tarnów
Wysłany: 2006-06-29, 20:54   

śmiesznie to sie odpala WSK na bosaka
 
 
     
KrzaK 


Motocykl: Mz Etz 250
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 208
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-06-29, 22:04   

ja jestem za ttym, aby twardo jeździc w skorach, ochraniaczach itp. Sam jezdze w "goracych " rzeczach, a do chudych nie naleze- te 3 cyferki na wadze robia swoje :-P dzisiaj jechałem i miałem podniesiona szczekę w kasku to mi sie zaczeło zimno robic po paru minutach :P Ja rypnąlem motocyklem na żwirze na placu, jak sie uczyłem jeździc, heh wtedy juz miałem świra na punkcie przezorności i raz ze w kasku jeździłem to w rekawicach i w skorze. I powiem wam, ze poczułem wielką ulge jak wyjowałem 2 ziarenka żwiru z rekawic, a nie z własenj skory. Szkoła jazdy powinna miec jakies moto, które słuzyłoby do kontrolowanej gleby. :-/ Ja wywalilem sie przy 30 km/h a prześlizgałem sie po żwirze jakies 5-7 m. Jakby to było na ulicy i wlecialbym na przeciwny pas to byłoby nieciekawie. Tak sie wydaje, ze "ja to sie nie wyglebie" kupa prawda! moze Ci wyskoczyc cos na drodze lub najdziesz na cos i jestes do piachu... :-?

Pamietajmy, ze smochody chroni blacha a my możemy liczyc na to co mamy na sobie. :cry: DAltego nie oszczędzam na takich rzeczach
 
     
Jak-44 (joker) 
Joker :)


Motocykl: MZ ETZ 251ex
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 285
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-06-30, 19:30   

micek, Dobry temat ! A przedewszystkim potrzebny !

Bartas, Zgadzam sie z tobą w zupełnosci ze jazda w koszulkach to głupota !

Wogle to najporstrza metodą jest to ze kiedy jest upał na miescie wogle nie wyjedzam motocyklem bo sam zdycham z gorąca gdzies w cieniu ;-)

A jesli juz musze to ubieram sie w stój motocyklisty zawsze ... bo to nie tylko ochrona przed ewentualnym obdarciem skóry ale i przed reumatyzmem !
Tak tak to prawda teraz tego nie czujecie ale na starosc na pewno pujdzie po kosciach ;)

I jeszcze jedno nawet w upał gdy wyjade za miasto to powyzej 80 km/h robi juz sie chłodno ... a jak wieje powyzej 100 km/h sami wiecie ... no to więc kurtki ubierajmy zawsze mili panstwo, zawsze !!!
_________________
Joker moze i nie V.I.P, ale jakie ma moto:)

http://www.bikepics.com/members/01joker/90etz251/
 
 
     
daniel1621 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 16 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 987
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 17:33   

też kiedyś śmigałem komarkiem na boso ale miałem problemy zodpalaniem, bo niemiałem gumy na starteże.
Nigdy tego niezapomne jak jakieś dwa lata temu(może trzy) kumple mieli do mnie bardzo ważną sprwe więc wskoczyli szybko na WSK i przyjechali. Wychodze na dwór, zimno jak stożek, patrze na termometr a tu -10. Do okoła śniegu jakieś 50cm a po drodze niedało się iść tak ślisko. Stoje na drodze czekam na kumpli(auta jadą 20-30km/h). Po chwili patrze a tu jakieś debile cisną na motorze (około 60km/h :shock: ).Moto podjeżdża bliżej patrze a to moi kumple. Myślałem że padne ze śmiechu. Niemieli kasków(tylko jeden miał czapke) ani kurtek i jechali jak szaleni w taką pogode
Najbardzej rozbroiło mnie obuwie jednego z nich. Przypomne żebyło około 50cm śniegu a jeden był w klapkach :mrgreen:

Niektórzy ludzie mają we łbie nasrane po prostu :lol:
_________________
http://www.polskajazda.pl...08&opcja=detail
 
 
     
spiwor 
Driver

Motocykl: Christine 251
Wiek: 47
Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-07-04, 17:42   

Bartas napisał/a:
Rekawic nie ubieralem, bo mam fakt faktem firmy Cafe Racer ( polecam zakupy w Louisie), ale wersja na chlodniejsze dni i sa poprostu ocieplane.


Mam takie same rękawice, gorąco było w nich na maksa aż zaczęły lekko capić, wywinąłem środek do prania a tam pomiędzy częścią zewnętrzną i wewnętrzną jest worek foliowy, wypieprzyłem go i teraz jest super.
 
     
Stojo 
MZ ES 250/2 TBU 40JM

Motocykl: 2xES 250/2, ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 394
Skąd: Nowy Folwark k.Buska
Wysłany: 2006-07-04, 17:52   

a co sądzicie o pasie na nerki?
_________________
IFA mobile DDR
 
 
     
Toma 


Motocykl: BUELL XB12X,MZ ETS,
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 301
Skąd: z zarzeczaaaa
Wysłany: 2006-07-04, 20:49   

Stojo napisał/a:
a co sądzicie o pasie na nerki?

jeśli śmigasz w krótkiej kurtce i na starość niechcesz sikać na raty to lepiej zainwestuje w nerkowca
_________________
http://www.polskajazda.pl...X,Ulysses/35209
 
 
     
Stojo 
MZ ES 250/2 TBU 40JM

Motocykl: 2xES 250/2, ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 394
Skąd: Nowy Folwark k.Buska
Wysłany: 2006-07-04, 21:12   

bo ja mam narazie taki z lidla,jeżdżąc na simsonie w zime to grzeje super z podpinką i jakimś usztywnieniem na kręgosłup, dałem za niego 20 zł, jeszce ostatnio w lidlu były ochraniacze na kolana i łokcie oraz kombinezon przeciwedszcowy całkiem konkretne rzeczy można tam kupić do jazdy na moto

[ Dodano: 2006-07-04, 21:12 ]
ale chyba styknie mi taki ten pas na nery
_________________
IFA mobile DDR
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2006-07-05, 08:27   

stojo styknie;) Na MZ niema porazajacych predkosci.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
Stojo 
MZ ES 250/2 TBU 40JM

Motocykl: 2xES 250/2, ETZ 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 394
Skąd: Nowy Folwark k.Buska
Wysłany: 2006-07-05, 20:03   

a no właśnie :mrgreen:
_________________
IFA mobile DDR
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-07-06, 22:39   

Ja na krótkie dystanse do kumpla po wiosce to spodnie i krótki rękaw ale tak dalej nawet 5 km to wole się ubrać. Spodnie grubie jeansy, kurtka skórzana, rękawiczki, buty wysokie wojskowe (defiladówki podkute :-D ). Już raz sprawdzałem twardość asfaltu nie polecam nikomu. Dobrze że byłem ubrany we wszystko. Zaraz po szlifie jaksłyszałem głos metalu po asfalcie (tłumik) to sięnieźle wkurzyłem że moto poszkodowane. Ja to tam pal licho. Rękawiczki przetarłem (ręke ocalały bez śladu), kurtke przytarłem troche, spodnie nie wytrzymały, przetarłem na wylot na kolanach. Wykładka prtzy prękoście 60km/h nałuku drogi (piach). Do domu dojechałem (36km) patrzę a tu krew w butach, kolana zdarte. Tak się przejołem że moto uszkodziłem że nie czułem bulu. Wizyta na Izbie przyjęć. Radze wam ubierajcie się nie jest miłe chopdzenie w bandażach jak robot przez 2 miesiące i robienie okładów bo ropa cieknie z kolan. Dobrze że miałem kurtke i ekawice bo inaczej bym kości zostawił na drodze. A to było tylko 60na godzine.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
K@rolrider 
Maniak Motoryzacji


Motocykl: Jest tego Troche !!!
Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 97
Skąd: Rzeszów (Lutoryż)
Wysłany: 2006-07-07, 10:32   

Fajne uczucie jazda bez koszulki ale po wiosce jak jade dalej to sie jako taku ubieram skóre, spodnie jakieś. No i Kask :D Jak jade pośmigać po lesie budy wojskowe, bluza, i spodnie i kask. Teraz jak poskłądam MZ już kupie strój nieziemski :D ale nie skóra !!
_________________
www.mootoory.za.pl > Gość Zapraszam ;) )
W GARAGE:
HONDA VT 600c,
HONDA XL 250e,
MZ ETZ 150ex,
WSK 125,
SIMSON s50,

http://polskajazda.pl/Pro...onda,VT,600/760
 
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-07-07, 11:19   

Fajne uczucie to jest jak sie wraca z jeźorka w samych kąpielówkach :) przy 95km/h :oops: Tylko ludzie sie jakos głupio patrzą :shock:

Wracajac do tematu to co sądziecie o rękawicach bez palców?? :idea: :arrow:
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
edwin.sk 
Zlotowicz


Motocykl: simson sr 2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: międzyrzec podlaski
Wysłany: 2006-07-07, 12:16   

ja na wypady po mieście w upały pow 30st glany, długie spodnie i t-shirt, na trasę dochodz kurtka i rękawice... wczoraj nie ytrzymałem i pojechałem na działkę ok 9 km w miejskim stroju....ulgi mi to nie przynisło...:/ przy 100-110km/h ze słońcem na plecach nie poczułem ochłodzenia...

a co do asfaltu....rozgrzany jest dużo bradziej "zabójczy" wystarczy krótki, niepozorny kontakt, żeby się uszkodzić....

nigdy nie jeżdżę w krótkich spodenkach.,...bo to już wioskowo wygląda:P no i w tamtym sezonie kumpel na ts 150 złapał, chyba nawet 2 razy, osy w gacie....
_________________
moja sztuka:D
 
 
     
Kefirek 
Old MZ never die...


Motocykl: MZ ES 250 '59
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2004
Posty: 191
Skąd: z choinki :P
Wysłany: 2006-07-07, 12:49   

Cytat:
chyba nawet 2 razy, osy w gacie....
]

do tego nie trzeba krótkich sprodni, mi osa wpadła mimo kurtki (fakt faktem rozpiętej pod szyją) pod podkoszulek i użądliła 3 razy w klatke piersiową, myslałem ze mnie szlag trafi, dobrze ze było to jakis kilometr do domu, bo tak to bym nie dojechał.

a co do jazdy w te upały, to jesli jadę gdzies w jakąs trase to ubieram komplet, czyli rękawice, jeasny i kurtka Retbike która sprawdza się znakomicie i człowiek nie ma prawa się w niej ugotować.
jesli jadę w miasto to jeansy i rękawice zawsze, kurtka to zależy raz ubiorę raz nie, zalezy to bardziej od mojego humoru niż temperatury otoczenia ;-)
nie uwzględniam tutaj jazdy po mojej wiosce gdzie czasami lece sobię w samych krótkich spodenkach, bez koszulki, rękawic a nawet i kasku, o dokumentach juz nie wspominajac :lol: :lol: :lol:

pozdro ;-)
_________________
Cokolwiek sie wydarzy - CARPE DIEM
 
 
     
KrzaK 


Motocykl: Mz Etz 250
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 208
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-07-07, 13:41   

ja zawsze i twardo buty rekawice i skora, ale mysle nad kupnem jakiegoś tekstylnego wdzianka. Mam jescze spodnie skorzane, ale nigdzie daleko nie jade narazie wiec nie zkładam, aby sie nie zagrzac na śmierć :mrgreen: Kumel wraca z Angli i jescze mi przywieźie taka oto kamizeleczke odblakskową z logiem mz :D , co bym był lepiej widocznyna drodze :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15