» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
świecące wentyle- legalne?
Autor Wiadomość
matisl 


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 295
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2006-07-02, 14:02   świecące wentyle- legalne?

Witam. Chciałbym zapytać, czy można legalnie jeździć ze świecącymi wentylami??
_________________
Oto moje moto
Moja galeria: http://www.mzclub.delfine...php?user_id=505
http://www.bikepics.com/members/matisl/
http://www.mz-etz.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez Qba 2006-08-28, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-07-02, 15:11   

nie mozna..... tak samo jak nie mozna miec podswietlonego samochodu od spodu


co szczeze mowiac jest dla mnie wielka bzdura bo w koncu pojazd jest bardziej widoczny....
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
 
 
     
mati1700 

Motocykl: Mz ETZ 150
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-07-02, 21:45   

no podświetlenie spodu samochodu moze oślepiac innych ale wentyle niesadze, swieca tylko w obwodzie kola
 
 
     
matisl 


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 295
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2006-07-02, 22:33   

A dacie rade to jakoś sprawdzić na 100%, czy można, czy nie??
_________________
Oto moje moto
Moja galeria: http://www.mzclub.delfine...php?user_id=505
http://www.bikepics.com/members/matisl/
http://www.mz-etz.prv.pl
 
 
     
..::BYCZEK::.. 

Motocykl: ETZ 250
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 12
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2006-07-02, 23:12   

Mnie policja raz złapała jak miałem założone taki wentylki za przeworzenie osoby bez kasku i dostałem tylko mandacik za ten kask a do wentylków sie nie przyczepili nawet jak odjeżdżałem, więc to zalezy od policjanta czy spoko czy skur......
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-07-03, 23:35   

Może napisz jaki kolor mają te wentylki jak świecą bo podejżewam że niebieski (taka głupia moda ostatnio) to prawie każdy się dowali bo powie pokaż mi pan w kodeksie drogowym do czego są niebieskie światła? Tylko pojazdy uprzywilejowane mogą je wysyłac i to migające. CO do innych kolorów to zależy od gliniarza jeden puści płazem drugi wykopie jakiś archiwalny paragraf z PRLu że nie można. Każdy chu..na swój strój.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
matisl 


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 295
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2006-07-04, 12:48   

Ja bym chciał zielone :)
_________________
Oto moje moto
Moja galeria: http://www.mzclub.delfine...php?user_id=505
http://www.bikepics.com/members/matisl/
http://www.mz-etz.prv.pl
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-07-04, 20:25   

Wydaje mi się że na własne ryzyko. Czerwony,biały czy pomarańczowy by przeszedł chyba. Można zaszaleć i podejść do dzielnicowego czy na komende i zapytać tak po prostu, czy to jest możliwe. Pewnie im mina zrzednie. Tylko niech swoją decyzję poprą ustawami, artykułami, paragrafimi itp. itd. Jeżeli by to było możliwe to te paragrafki sobie zanotuj, przydadząsię przy kontroli upierdliwego misia. Mi uratowały w aucie za przyciemnione szyby, bo gość sięuparł że nie wolno wogóle. Jak mu wyrecytowałem regułke z ustawy to się zamkoł. :-D
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2006-07-09, 11:44   

To mam taka prosbe... jak mozesz to zarecytuj ta regulke to moze i mi sie przyda i innym.. please , bedziemy wdzieczni... albo jak masz inne regulki to daj znac
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-07-09, 19:43   

Hmm nie pamiętam do końca jak to było a tej zapiski juz nie mam bo mi nie była potrzebna.
znalazłem coś takiego "Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, "
Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.

Podstawy prawne:

Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)

Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46

Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie."

Polecam serwis www.ifp.pl jest to internetowe forum policyjne, jest dział z artukułami i kodeksami można szukać tylko to troche zajmuje albo użyć programu LEX OMEGA jest to program zawierający wszystkie ustawy prawne wraz z wyszukiwarką. Na forum jak się ktoś zarejestruje można popytać bo tam prawie sami gliniarze siedzą o ich zdanie na jakiś temat i niech oprą to dziennikami ustaw. Nie radze być zbyt nachalnym albo pisać co zrobić aby obejść prawo, to są policianci i się wkurzają pięknie. Raz pytałem z jakiej odległości ma być widoczny patrol policji który np. stoi z suszarką. 2 razy kasowali mój post za trzecim ktoś się zlitował i napisał w podał której ustawie, siedziałem 2 godziny zanim znalazłem. Policja to chamy (są wyjątki)

[ Dodano: 2006-07-09, 19:59 ]
ZARZĄDZENIE NR 495 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 25 maja 2004 r.
w sprawie sposobu pełnienia służby na drogach przez policjantów

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm. ) zarządza się, co następuje:

(zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 19, poz. 185, Nr 74, poz. 676, Nr 81, poz. 731, Nr 113, poz. 984, Nr 115, poz. 996, Nr 153, poz. 1271, Nr 176, poz. 1457 i Nr 200, poz. 1688 oraz z 2003 r. Nr 90, poz. 884, Nr 113, poz. 1070, Nr 130, poz. 1188 i 1190, Nr 137, poz. 1302, Nr 166, poz. 1609, Nr 192, poz. 1873, Nr 210, poz. 2036)

Rozdział 3
Sposób pełnienia służby na drogach przez policjantów

§ 22. 1. Polecenie lub sygnał do zatrzymania pojazdu powinien być podawany z odległości uwzględniającej jego prędkość i w szczególności warunki: drogowe, ruchu oraz atmosferyczne, aż do momentu upewnienia się, że kierujący pojazdem polecenie lub sygnał zrozumiał.

2. Sposoby zatrzymywania pojazdów przez policjanta pieszego lub poruszającego się pojazdem określa załącznik nr 2 do zarządzenia.

§ 23. 1. Policjant podający sygnał do zatrzymania obserwuje zatrzymywany pojazd tak, aby w przypadku niezatrzymania się go mógł odczytać i zanotować numer rejestracyjny lub w inny sposób zidentyfikować pojazd oraz jadące w nim osoby.

2. W razie niezatrzymania się pojazdu policjant natychmiast przekazuje dyżurnemu jednostki lub operatorowi stanowiska kierowania informacje o tym pojeździe i znajdujących się w nim osobach oraz, w miarę możliwości, podejmuje pościg zgodnie z § 29.

3. Pojazd powinien być zatrzymany w miejscu, gdzie wykonanie czynności kontrolnych nie spowoduje utrudnienia lub zagrożenia bezpieczeństwa ruchu oraz policjanta i innych użytkowników drogi, np. na poboczu, pasie awaryjnym, zatoce postojowej, na chodniku, a w przypadku ich braku lub niemożliwości wykorzystania - na jezdni przy jej prawej krawędzi.

Gdzieś jeszcze czytałem że patrol kontrolujący powinien być widoczny z dostatecznej odległości Oczywiście w.w. przepisy są fikcjaw polskim prawie. Krzaki to pospolite miejsce występowania stworzeń w niebieskim ubraniu.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
Bartek MILICJA 
NOSVERATU


Motocykl: MZ TS 250 VP
Wiek: 38
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
Wysłany: 2006-10-02, 00:01   

Kiedys gadałem z poilcjantami to wentyli miec nie mozna- nawet z roweru u nas w aleksie zdejmują a co do podswietlenia pod samochodem to mozna ale warunek : niemoże byc widoczne zródło swiatła !!! czyli odbicie od asfaltu jak najbardziej :)
_________________
Bartek (często mnie nie ma na forum ale jak coś pisać na GG :)
 
 
     
AdEk2007 
Grupa Podlasie


Motocykl: R1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 679
Skąd: Mońki
Wysłany: 2007-12-17, 18:39   

A u nas jak zatrzymają odrazu zabierają :mrgreen:
_________________
Bo żyje się po to aby śmigać na moto! :lol2:
 
     
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2007-12-17, 18:49   

Cytat:
A u nas jak zatrzymają odrazu zabierają :mrgreen:

Właśnie, jak zatrzymają :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15