» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kosior30
2019-02-05, 10:01
Elefantentreffen 2016 na MZ Jaskółka 66r
Autor Wiadomość
artur3373 


Motocykl: es 250/1
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Stęszew/k Poznania
Wysłany: 2016-04-05, 13:46   Elefantentreffen 2016 na MZ Jaskółka 66r

Nasz 4 Elafant czas zacząć, 3.00 Orlen zbiórka i startujemy. Niestety mrozy skończyły się kilka dni przed wyjazdem a zaczęły się deszcze niespokojne, co trochę nam doskwierało. W tym roku dołączyła do nas Jawa TS 350 z koszem dopiero, co kupiona, były obawy jak ten nieobjeżdżony sprzęt spisze się na trasie. Po 15h jazdy docieramy Kralovic gdzie mamy przystanek u ks.Marka, którego już tradycyjnie odwiedzamy na każdej wyprawie na Elefanta. Dobrze jest mieć taką metę gdzie zawsze jest miło i ciepło. Kąpiel, suszenie ciuchów, kolacja i małe, co-nieco trzeba wlać do naszych wysuszonych gaźników. Rano przed wyjazdem zauważyłem, że Jaskółka straciła trochę śladowość, tylne koło poszło na prawo i starło mi oponę i trochę błotnik. Nie chciało nam się szukać przyczyny i stwierdziliśmy, że jak idzie jechać do dajemy do przodu. W razie, czego to zajmiemy się tym na trasie, przeładowaliśmy ciężkie bagaże na Dniepra, ja wziąłem te lekkie (śpiwory i inne pierdoły). Na zlot dotarliśmy bez większych problemów, oczywiście zaczęło mocno padać i znowu rozbijaliśmy się na mokro. Po udanym za obozowaniu od razu zintegrowaliśmy się z sąsiadami z Włoch i Niemiec. Jak się domyślacie do rana było wesoło i przyjemnie. Niestety pogoda na trzeźwo była nie do zniesienia, wszechobecna wilgoć i błoto stanowiły jednak specyficzny klimat i powody do śmiechu, kiedy co chwilę ktoś lądował w błotnej kąpieli. Drugi dzień to odwiedziny u starych znajomych z poprzednich lat. Po południu dojechali do nas koledzy na BMW z koszem i skuterze 50cm3 (dali radę, chociaż pod górki było ciężko). W sobotę popołudniu pakowanko i kierujemy się na Kralovice. Wieczorem poszliśmy na miasto i nieoczekiwanie zintegrowaliśmy się z całym barem, do którego przyszliśmy. Jak nasi nowi koledzy z Czech dowiedzieli się z kąt przyjechaliśmy i co tu robimy to nie mogliśmy przerobić tego piwa i wódki, jakie nam zaczęli donosić. Oczywiście wszystkie stoliki w barze zostały połączone i wszyscy razem dotrwaliśmy do rana. Następny dzionek spędziliśmy na parafii, bo rano trzeba startować do Polski, niestety w nocy była mega ulewa, my oczywiście nie schowaliśmy sprzętów do garażu, MZ-a po suszeniu instalacji odpaliła, Jawa dostała jakiejś zwary od wody i rozwaliła akumulator, niestety Jawa ma alternator i nawet na zapych nie odpaliła. Na szczęście mamy ks. Marka, który przywiózł nam nowy akumulator do Jawy i z małym opóźnieniem ruszyliśmy do domu. Całą drogę jechaliśmy w pełnym deszczu, przemoczeni do gaci, ale szczęśliwi wieczorem dotarliśmy do domu. Czekamy na kolejnego elefanta 2017.
Po powrocie rozebrałem Jaskółkę, rama pękła i dlatego miałem trochę problemów z tylnym kołem.

p.s.
film będzie później

link do zdjęć:
http://www.fotosik.pl/u/gogo1972/album/2315014
_________________
ES 250/1 1966r
Kawasaki VN-15 92r
Gaz 69A 1954r
Gaz 69 1964r
LML 125 2013r
Komar 1972r
Ostatnio zmieniony przez artur3373 2016-04-08, 06:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
borgi 
Zlotowicz
Borgi


Motocykl: ES 250/0 '59
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 659
Skąd: Kraków/Zabrnie
Wysłany: 2016-04-05, 15:01   

Ja pierdyle :shock: Żelazne macie dupska! Gratuluję kolejnej udanej wyprawy :piwo:
A co się urwało to się połączy :mrgreen:
_________________
--
Borgi
http://www.motor.eu.org/gallery/
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2016-04-05, 20:52   

:piwo: szacun :)
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15