» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat Punto Grande/Evo warto kupić czy nie?
Autor Wiadomość
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1046
Skąd: Katowice

Wysłany: 2016-07-16, 12:34   Fiat Punto Grande/Evo warto kupić czy nie?

Witam
Noszę się z zamiarem zakupu takiego auta roczniki od 2008 i późniejsze. Doradźcie jaką wersję silnikową warto wybrać i co tam się psuje i jak często.
Jak bardzo warto się kierować wyposażeniem takiego auta?- Widzę różnice te sprowadzone mają bogatsze wyposażenie... Czy warto wybrać taki który akurat zasilany jest gazem? Opiszcie jeśli macie lub mieliście Punto Grande lub Evo co o nim sądzicie z własnego doświadczenia.
Mechanik odradza mi wersje z turbiną bo bardzo się psuje ale tyczy to inny marek samochodów również...Mój budżet na zakup auta to 15 tyś. :piwo:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
Seba_830 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 59 razy
Wiek: 26
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 1604
Skąd: Stanisławów
Wysłany: 2016-07-16, 15:38   

Dużo nie pomogę, bo styczności z tym samochodem nie miałem, ale w rodzinie mam fiata z jednostką 1.9 jtd i silnik jest naprawdę dobry, małe spalanie, jest dynamiczny i się nie psuje, a przebieg już ponad 200 tysięcy, z resztą nie bez powodu ta jednostka uchodzi za jedną z najlepszych z tzw. "nowych diesli". Co do wyposażenia to jest bardzo indywidualna sprawa, jeden lubi bajery i słabo wyposażonego samochodu nie kupi, a drugi powie, że czym więcej ich jest, tym większe prawdopodobieństwo, że się coś popsuje także w tej kwestii musisz sam zdecydować, na pewno tego lepiej wyposażonego będzie później lepiej odsprzedać. Silników z turbiną bym się nie bał, wystarczy tylko nie gasić od razu silnika po jeździe i odczekać chwilę aby się schłodziła.
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-07-16, 16:00   

Fajny i poszukiwany na rynku wtórnym jest silnik 1,4 turbo benzyna - znajomy miał taką furke i naprawde oferowała swietne osiągi i działała bezawaryjnie przy umiarkowanym spalaniu
15k to troche mało ale czasami moze się trafić okzaja.
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
chicken19 

Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Wejsuny/Grójec
Wysłany: 2016-07-16, 16:34   

Co do Grandziaka nie jest to złe auto i niezbyt awaryjne.Co do wejsji 1,4 turbo to niestety nie zbiera pozytywnych opinii zarówno w internecie jak i w gazetach o tematyce moto.Jest mocna ale nie jest trwała.Jeśli już to 1,4 16V lub 1,6 16V ewentualnie 1,9 JTD jak koledzy wyżej podpowiadają.Niestety te auto musi być z potwierdzonego źródła bo swojego czasu ujeżdżały je szkoły nauki jazdy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13