» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Schemat elektryczny MZ RT125
Autor Wiadomość
vowo 
Elektronika

Motocykl: MZ RT 125
Wiek: 41
Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Międzyrzecz
Wysłany: 2016-08-26, 13:37   Schemat elektryczny MZ RT125

Witam wszystkich jestem nowy świeżo po przywitaniu mam problem z MZ RT125 motocykl miał padniętą baterię i kolega kombinował (bo to jego motocykl) klemami z innego aku sprzęt odpalił chodził potem po zgaszeniu znowu podłączył klemy i już nie chciał palić a jedynie zaczął palić jeden z trzech bezpieczników pod siedzeniem. Dodam że motor jak mówiłem jest kolegi ja jestem elektrykiem / elektronikiem zmalałem przyczynę palenia bezpiecznika było to zwarcie diody, która jest wpięta między przewody rozruchu w celu eliminacji zakłóceń od rozrusznika. Wiem, że taka dioda w ten sposób uszkodzić się może głównie na skutek podłączenia odwrotnej polaryzacji do aku więc zapewne tak było. Teraz po wymianie diody kręci ale nie pali. Brak jest iskry. Widziałem jest jakiś moduł pod motorem (mniej więcej na długości mocowania nóżki) i domniemam że albo jest to moduł zapłonu albo regulator napięcia. Ogólnie chciałbym go sprawdzić ale potrzebował bym schemat. Jeżeli ktoś mógł by mi pomóc to proszę o info tu i/lub na mail vowo@wp.pl

Pozdrawiam! Patryk
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13