» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kosior30
2016-12-21, 22:16
[WYKONAM] Zapłon bezstykowy CDI - MZ, Jawa, WSK
Autor Wiadomość
Savier 
Wuecha nie jest zła

Motocykl: Lelek i inne :)
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-12-20, 21:20   

Chicken19, nic nie ukrywam, o wszystko można zapytać :wink:
Nie, ryż się nie wysypuje, ale dla Ciebie w razie coś przejdę się do Biedronki i dołożę gratis :wink:
Przy okazji, nie wiem czy można słowo "małolat" uznać za obraźliwe, ale już dałbyś spokój z tego typu tekstami... świadczą kolego tylko o Tobie.

Kiedyś myślałem, że ludzie potrzebują CZEGOŚ co zastąpi im Vape. Ileż było głosów, że za drogie, że po co itp itd.

Kiedy pojawiają się zapłony, które:
- są PRZETESTOWANE przez wiele kilometrów (sam na nich jeżdżę od 2011 roku, wielu ludzi na nich śmiga, znajomi zakładają na rajdy i ufają że przez 6tyś dojadą do swoich domów)
- są około 3 RAZY tańsze niż odpowiednik Vape
- NIE WYMAGAJĄ żadnych zmian nieodwracalnych
- dodatkowo - macie kontaktową normalna osobę, które pomoże, podpowie, doradzi (który sprzedający VAPE tak naprawdę zna się na tym??)

I na koniec przyjdzie Ci ktoś kto:
- NIE WIDZIAŁ twojego produktu na oczy
- opiera się tylko na stereotypach - bo coś tam gdzieś usłyszał, albo najlepiej z góry założył
- wie najlepiej ile pracy to wszystko kosztowało

I niech ktoś mi teraz powie - jak w tym państwie cokolwiek normalnego zrobić?
ile pracy, testów, godzin w programie 3D, niepotrzebnych części zakupionych to kosztowało...
Szkoda gadać :) .

Pomyślałeś o tym zanim to napisałeś? :wink:

Czasami mam wrażenie, że powinienem siedzieć na kanapie z browarem i brać zasiłek...

Tyle ode mnie, pozdro :)
 
     
borgi 
Zlotowicz
Borgi


Motocykl: ES 250/0 '59
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 659
Skąd: Kraków/Zabrnie
Wysłany: 2016-12-21, 10:04   

Savier, fajny zestaw :piwo: Za cenę VAPE to można sobie kupić dwa takie na zapas albo pół kilo części zapasowych, modułów, nadajników i co tam jeszcze. (Kto nie ma zapasowych platynek ze sobą ręka w górę :mrgreen: ).
Dawniej jedyną opcją było VAPE a że byli monopolistami to ceny były z kosmosu. I dobrze że pojawiają się alternatywy :piwo:
_________________
--
Borgi
http://www.motor.eu.org/gallery/
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-12-21, 12:09   

Też jestem tego zdania, odnośnie braku miejsca na klin to u mnie również go nie było choć już się pojawił za sprawą Saviera. Mamy dwóch producentów, przy czym Siaj robi odpięcie od cewek i dzięki temu możliwe jest ładowanie dwupołówkowe. Innych zmian nie opisal więc rozumiem, że to prawie to samo rozwiązanie (inny też jest iskrownik, ale również od skutera china).
Faktem jest że nie napisał o braku klinu, ale przecież można się dogadać i poprawić
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
GIXXER 


Motocykl: ETZ 250,251,301,GSXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 182
Skąd: Lipno
Wysłany: 2016-12-21, 13:02   Zaplon CDI

Zaskakuje mnie jak niektorzy atakuja kogos kto ma cos do zaoferowania i ma czelnosc ZADAC ZAPLATY za swoja usluge lub towar.
Nikt nikogo nie zmusza do kupna. Kazdy mna wlasna wole a moim zdaniem to, ze oferta jest poszerzana i pojawia sie zdrowa konkurencja jest dobre.
Nie powinno sie ludzi innowacyjnych i przedsiebiorczych mieszac z blotem.
To, ze ktos tego w calosci nie wyprodukowal a jedynie dostosowal do danego typu motocykla to nie jest nic zlego.
Tyle, taka moja opinia.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7476
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2016-12-21, 15:32   

Zawsze można mieć wątpliwości, nasze forum jest o tyle różne od np. Allegro, że zawsze można zapytać i oczekiwać odpowiedzi. Savier jej udzielił, nawet w bardzo uprzejmy sposób mimo, iż został zaatakowany dość ostro. Dlatego moja rada dla wszystkich forumowiczów - zanim zajmiecie czyjeś stanowisko warto zgłębić temat na spokojnie, nie szafując od razu wyrokami. Jak już nastąpi jakieś rażące chamstwo albo nadużycie, próba wyłudzenia od kogoś pieniędzy sprzedając bubel itp. można zgłosić to do moderatora. Po to jesteśmy.

Przypomina mi się historia, jak to kiedyś mczmok wyremontował komuś silnik, koleś był niezadowolony, coś tam nie do końca grało z karterami. No i jak to zwykle bywa, stworzyły się 2 obozy - jedni, którzy znają mczmoka bronili go zaciekle, że co w ogóle klient wymyśla, Mariusz jest uczciwy itp. itd. Drudzy z kolei zaczęli mieszać mczmoka z błotem. Po czym okazało się na koniec, że - jak to zwykle w życiu bywa - obaj byli po trochu winni powstałej sytuacji. Nikt oczywiście nie przeprosił za zbędne oszczerstwa. Wtedy już nie było komu pisać postów...

Savier, czy masz 1 sztukę tego, czy będziesz stale to oferował? Bo jeśli będziesz miał to cały czas, to ogłoszenie powinno zawędrować do działu "Usługi".
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-12-21, 16:34   

Tam też było ale ostatnio ktoś przeniósł do koszu, a teraz jest w dziale sprzedam
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
Savier 
Wuecha nie jest zła

Motocykl: Lelek i inne :)
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-12-21, 18:43   

Jak najbardziej jeśli się da to można przenieść do usług :)
Dzięki za zrozumienie.
Halcik, jeśli uda się dopiąć temat to jutro wysyłam magneto :) . Spasowanie na wał poprawione, klin jest, generalnie będzie bajka.
Co do Siaja - są dwa typy statorów, ja nawet nie "atakuję" tego mniejszego tylko mam trójfazowe. :)

A tak w ramach ciekawostek:
- jeden z moich zapłonów jest w Danii,
- 3 w Czechach i Słowacji
- a teraz jeden będzie leciał do Grecji :)

A teraz tak odbiegając od tematu, zawsze siedziałem w WSK i tylko tam bawiłem się w zapłony dla znajomych, ale!
Kiedy zobaczyłem co odpie... Damian z Myśliborza (serio, skala oszustwa tego gościa jest niewyobrażalna) pomyślałem, że nie mogę tego w ten sposób zostawić :)
Po prostu niecierpię odbierać telefonu i słyszeć tej samej formułki "bo ja kupiłem już jeden zapłon ale nic nie pasuje"...
Przy czym jednocześnie mam bardzo zbliżone ceny lub czasami niższe jak on :)
Szkoda tylko, że nadal oszukuje ludzie, i nadal się na to łapią...
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2938
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2016-12-21, 23:20   

Savier napisał/a:
A teraz tak odbiegając od tematu, zawsze siedziałem w WSK i tylko tam bawiłem się w zapłony dla znajomych, ale!
Kiedy zobaczyłem co odpie... Damian z Myśliborza (serio, skala oszustwa tego gościa jest niewyobrażalna) pomyślałem, że nie mogę tego w ten sposób zostawić :)
Po prostu niecierpię odbierać telefonu i słyszeć tej samej formułki "bo ja kupiłem już jeden zapłon ale nic nie pasuje"...
Przy czym jednocześnie mam bardzo zbliżone ceny lub czasami niższe jak on :)
Szkoda tylko, że nadal oszukuje ludzie, i nadal się na to łapią...
Wyjaśnij o co chodzi ?
_________________
ES 250/2-1970r,ETZ 250-1989r MILICYJNA, ETZ 250-1981r, ETZ 250-1984r GESPANN, ETZ 250-1988r, ETZ 150-1989r teraz 125, SKORPION TOUR-1996r
 
     
Savier 
Wuecha nie jest zła

Motocykl: Lelek i inne :)
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-12-21, 23:48   

Tutaj na forum nie jest znany oszust z Myślioborza?
Dzięki niemu powstał zapłon do Jawy 350 TS, i powstanie do MZ ETZ 250 :)
W skrócie, dostajecie wszystkie części od chinczyka, w instrukcji napisane że macie gwintować wał, dorabiać sobie blaszki mocujące, spawać czop i szlifować kartery :) Ale przez telefon powie, że wszystko pasuje. A jak już kupicie... historyjki, że wyjechał za granice, brak kontaktu i wypchaj się Pan :)
Nie wiem czy to widać, ale przyjrzyjcie się na filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=tfjKwp0aWR8
To jest niszczenie normalnych motocykli...
 
     
darekbog 

Motocykl: Mz trophy
Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 0
Skąd: Bogoria
Wysłany: 2016-12-22, 00:18   

Trzeba piętnować takich typków jak ten magik z Myśliborza sam się ostatnio na niego nadzialem to jest Wiejski Tuner, zamówiłem zapłon CDI do mz trophy zapewniał że nic nie trzeba przerabiać a montaż jest bardzo prosty, pomyślałem poważny gość, a co się okazało dostałem części które na allegro kupić można za około 120 zł i pomysł jak to zamontować , zapłaciłem 300 myśląc że nie będę się bawił w dorabianie podstawy i przerabianie kola magnesowego bo dostanę dorobiony komplet do montażu, najciekawszy jest montaż trzeba dorobić dwie blaszki następnie uszkodzić karter tj zeszlifowac gniazdo obsadzenia prądnicy i najgorsze napawać na wał korbowy gluta który po oszlifowaniu ma pełnić rolę klina, tak można było robić 20 lat wcześniej gdy nie było technologi a takie motocykle można było spotkać na złomowisku a nie teraz gdy każdy dba o każdy szczegół dopieszczanego motocykla poniekąd zabytkowego , jeśli Macie możliwość to nagłaśniac trzeba i rozpowszechniać działalność tego oszusta, oferuje także remonty silników i montaż zapłonu cdi na silniku, wystawia sporo filmów na Youtube jednak wyłączył opcje dodawania komentarzy
_________________
Daro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15