» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: intr
2011-10-31, 10:42
Zbiórka kasy na wyprawę!!!
Autor Wiadomość
czarnuch 

Motocykl: MZ ETZ 150 91'
Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 85
Skąd: Zwierzyniec & RZ
Wysłany: 2006-08-20, 20:55   Zbiórka kasy na wyprawę!!!

Poddaję taki pomysł pod dyskusję: W związku z tym że william podał pomysł na wyprawę do paryża, a jest to koszt dla każdego i wiadomo że pewną kasę trzeba mieć, więc może zrobilibyśmy zrzutę klubową na tą wyprawę dla ludi którzy odważyli by się wyjechać do paryża.

Można by było jakieś konto założyć albo skorzystać z konta któregoś z klubowiczów i monitorować na bierząco wpłaty i stan konta.

Kasa miała by służyć na wspólny cel dla podróżników.

Nie wiem może to głupi pomysł,ale myślę że to mogło by wypalić.Mam w planach tam jechać ale jak by nie wypaliło to sam bym wspomógł wyprawę finansowo.
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-20, 22:01   

To nie do końca głupi pomysł, ale bardzo za wczesny. Wspólna kasa się przydaje (ogniska, wspólne jedzenie czy wspólne zwiedzanie). Jednak nie wiadomo do końca, kto i gdzie będzie jechał (możliwe, że dojedziemy w jedno miejsce (np. Paryż) i się podzielimy, aby każdy mógł zdobyć Europę miarą własnych możliwości, bo nie chcę blokować takich zapaleńców, jak Awers czy Maxi Perwers.

Najpierw trzeba zebrać zdecydowane osoby i ustalić trasę, którą jechali by wszyscy a potem (ewentualnie) obliczyć klubowe wydatki (czyli takie, które by obciążyły każdą osobę jednakowo).
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
chudy 
Zlotowicz


Motocykl: SUZUKI TL1000s
Wiek: 37
Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 250
Skąd: ozorków
Wysłany: 2006-08-20, 22:15   

jakos slabo widze checi kogokolwiek zeby wplacal swoja kase na wyprawe jakiejs osoby która zna tylko przez neta;/ choc jak ktos jest chetny to prosze bardzo wolny kraj jak ktos ma za duzo $ to niech sponsoruje wyprawy :) (lepiej jesli juz brak wam kasy poszukajcie sponsora z prawdziwego zdarzenia jakiejs firmy czy cos ;/)
_________________
SUZUKI TL1000s loud pipes save lives
 
 
     
czarnuch 

Motocykl: MZ ETZ 150 91'
Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 85
Skąd: Zwierzyniec & RZ
Wysłany: 2006-08-20, 22:23   

większość klubowiczów pewnie ma konta internetowe gdzie za rzelewy płaci się mało lub wcale .Wogóle to nie chodzi po jakieś astronomiczne kwoty,kto ile może i chce dać,każda złotówka jest ważna.
_________________
Oto moja MZ: http://www.polskajazda.pl...74&opcja=detail
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-20, 22:31   

Tylko po co to konto? Razem będziemy jechać - wszystko będzie się odbywało na bieżąco. Jedziemy do sklepu - wszyscy się zrzucamy po tyle samo i idzie się do sklepu po papu a później każdy je do woli. Konto stworzy więcej problemów niż rozwiązań. To dobry pomysł ale zbyt "dojrzały" jak na ten klub.
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1030
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2006-08-20, 22:34   

Moim zdaniem zrzuta pieniędzy bez jasnych zasad ich księgowania i wydatkowania spowoduje w końcu więcej niejasności niż pożytku. Korzystanie z prywatnego konta kogokolwiek jest (przynajmniej dla mnie) wysoce dyskusyjne i raczej nierealne. Nie neguję uczciwości klubowiczów, ale kasa to kasa i w tym względzie wszystko musi być jaśniejsze od Słońca. Skłoniłbym się raczej do poszukiwania ewentualnego sponsora, który mógłby zapewnić zastrzyk gotówki w awaryjnej sytuacji lub znalezienie możliwości korzystania z klubowego konta przez uczestników dalekosiężnych rajdów ale tylko w przypadku nieprzewidzianych i koniecznych wypadków. To jest możliwe dopiero po rejestracji stowarzyszenia i udostępnieniu jego środków finansowych osobom mającym status członka klubu i cieszącym się zaufaniem. To przyszłość. Jednakże wyprawa do Paryża lub dalej z pewnością nie stanie się udziałem dziesiątek osób, a kilku, w związku z czym stworzenie wspólnej rezerwy finansowej to kwestia dogadania się jej uczestników i zaufania. Pytanie tylko po co? Uważam, że lepiej byłoby, gdyby każdy zadbał o siebie bo na obecnym etapie funkcjonowania klubu nie ma raczej prawnych możliwości organizacji, kontroli i dysponowania środkami pieniężnymi w jakiejkolwiek formie, a przekazywanie pieniędzy jednej osobie z myślą, (tym bardziej, że nie będzie się uczestniukiem rajdu, a jedynie szlachetnym jego wspomożycielem) o wsparciu, zawsze może wywołać konflikt np. spowodowany takim, a nie innym wydatkowaniem pieniędzy. Takie jest moje zdanie.
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
czarnuch 

Motocykl: MZ ETZ 150 91'
Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 85
Skąd: Zwierzyniec & RZ
Wysłany: 2006-08-21, 07:56   

Prawdopodobnie masz rację.Jednakże gdyby coś takiego było by możliwe to była by supper sprawa,takie wsparcie szczytnego celu.
Jednak prawdopodobnie macie rację i na tym etapie funkcjonowania klubu to raczej jest niemożliwe.
Mam nadzieję że w miarę działania klubu dożyję takiej chwili gdy tego typu posunięcia będą możliwe. :->
_________________
Oto moja MZ: http://www.polskajazda.pl...74&opcja=detail
 
 
     
Klima 


Motocykl: Yamaha yzf 600r
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 994
Skąd: suwałki
Wysłany: 2006-08-21, 10:47   

oj chyba bedą z tego problemy...
_________________
Moja była etka http://www.polskajazda.pl...&idpojazd=10835
 
 
     
leszko85 


Motocykl: Honda CBR 600 F2
Wiek: 38
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-21, 20:14   

zrzucać to ja się moge na biedne głodne chore lub kalekie dzieci w Polsce lub nawet na końcu świata,a nie na ludzi którzy mają dwie nogi dwie ręce do pracy i do tego 2 koła pod dupskiem.Ludzie troche szacunku i pokory przed samym sobą.ewentualnie podzielam wypowiedź CHUDEGO, sponsor mógłbybyć pomocny w takiej wyprawie np. za reklame na sprzętach(ale to już nie moja działka).POZDRO MOTO ZIOMY :mrgreen:
_________________
http://www.polskajazda.pl...a/CBR,600/31268
 
 
     
czarnuch 

Motocykl: MZ ETZ 150 91'
Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 85
Skąd: Zwierzyniec & RZ
Wysłany: 2006-08-21, 22:59   

każdy ma prawo do swojego zdania-mamy demokrację.
_________________
Oto moja MZ: http://www.polskajazda.pl...74&opcja=detail
 
 
     
klusek 


Motocykl: ETZ 251
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 13
Skąd: Tokarnia
Wysłany: 2006-08-22, 15:43   

co za czasy nadeszly, Czarnuch zaproponowal zbiórke powiedzial ze sie dorzuci i nagle wszyscy neguja ten pomysl. Wiem ze zyjemy w swiecie cwaniactwa i z technicznego punktu widzenia ciezko zorganizowac takie przedsiewziecie ale nie negujmy od razu dobrej woli...

Co do zamożności to kazdy ma 2 reco nogi i 2 kola pod soba ale czesto brakuje tych pieniazkow rowniez mnie a rece moje nie proznuja...

pozdrawiam
 
 
     
czarnuch 

Motocykl: MZ ETZ 150 91'
Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 85
Skąd: Zwierzyniec & RZ
Wysłany: 2006-08-22, 15:50   

klusek napisał/a:
co za czasy nadeszly, Czarnuch zaproponowal zbiórke powiedzial ze sie dorzuci i nagle wszyscy neguja ten pomysl. Wiem ze zyjemy w swiecie cwaniactwa i z technicznego punktu widzenia ciezko zorganizowac takie przedsiewziecie ale nie negujmy od razu dobrej woli...

Co do zamożności to kazdy ma 2 reco nogi i 2 kola pod soba ale czesto brakuje tych pieniazkow rowniez mnie a rece moje nie proznuja...

pozdrawiam



widzę że kolega bardziej dojrzało podchodzi do sprawy.Zgadzam się z tym co napisałeś.Dokładnie takie było moje zamierzenie-to jest tylko pomysł i nikomu na siłe kasy nie wyjmuję z kieszeni.Jeżeli kogoś obraził mój post to przepraszam. ;-)
 
 
     
Klima 


Motocykl: Yamaha yzf 600r
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 994
Skąd: suwałki
Wysłany: 2006-08-24, 08:41   

Ja mysle ze najlepszym sponsorem dla nas wszystkich był by orlen :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Moja była etka http://www.polskajazda.pl...&idpojazd=10835
 
 
     
czarnuch 

Motocykl: MZ ETZ 150 91'
Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 85
Skąd: Zwierzyniec & RZ
Wysłany: 2006-08-24, 08:43   

Klima napisał/a:
Ja mysle ze najlepszym sponsorem dla nas wszystkich był by orlen :mrgreen: :mrgreen:


To jest bardzo ciekawy pomysł i godny uwagi.Kto mieszka najbliżej siedziby orlenu?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15