» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
MZ ETZ 251 pompa hamulcowa niesprawna
Autor Wiadomość
raffaello1987 

Motocykl: mz 251
Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-06-18, 13:47   MZ ETZ 251 pompa hamulcowa niesprawna

Witam wszystkich. Trochę długo mnie nie było (zapracowany) ale jak to mówią jak "trfoga to do Boga". Pogoda piękna a moja mz 251 prawie skończona. Prawie bo nie mogę sobie poradzić z pompką hamulcową. W tamtym roku pompa (nowy typ-kwadratowy) działała wyśmienicie. Po rozebraniu motocykla i przestaniu zimy zaczęła cieknąć. Zestaw naprawczy też nie pomaga. Problem polega na tym że sprężyna wypycha tłoczek tak bardzo, że pierwsze uszczelnienie (te na stożek) zostaje w pompie a drugie wychodzi trochę za. Od strony klamki mam zamontowaną śrubę regulacyjną. Czy pomiędzy śrubą tłoczkiem coś powinno być? Bo jak klamka jest odchylona do przodu to tłoczek za bardzo wyskakuje i wtedy pompka tylko jest uszczelniona przez te uszczelkę stożkowa. A jak wykręcę śrubę regulacyjną przy klamce na max to tłoczek tak bardzo się nie wysuwa ale powstaje taki kąt że nie da się wcisnąć tłoczka. W starej pompie był oring blokujący żeby tłoczek nie wyskoczył. Ja go nie mam i nie widzę żeby tam było na niego miejsce. Już zgłupiałem- straciłem jakiś element? Proszę o pomoc bo na necie są schematy ale tylko starej pompki. No chyba, że gumowa harmonijkowa osłonka która tam powinna byc to zatrzymuje tłoczek przed maksymalnym wysunięciem. No ale moja jest bardzo zniszczona wiec jej nie zakładałem natazie. (Chcialem na jakim patencie tj innym gumowym uszczelnieniu to zrobic bo myslalem ze ona spelnia tylko funkcje przeciwpylowa)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13