» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC w PZU ze zniżką dla członków PZM
Autor Wiadomość
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7498
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-12-19, 18:38   

HeretykOM...

Co i tak nie zmienia faktu, że 99% zainteresowanych z niewiedzy, z braku czasu lub zwyczajnie z wygody da zarobić rzeczoznawcom.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Seba_830 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 59 razy
Wiek: 26
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 1604
Skąd: Stanisławów
Wysłany: 2018-12-19, 19:42   

Cytat:
Piszesz nieprawdę. Konserwator zabytków opiera swoją decyzję o wpisie do rejestru zabytków na opinii rzeczoznawcy. Czy rejestrujesz na zabytek czy też na unikat/pojazd historyczny musisz mieć opinie rzeczoznawcy zawsze.

Oczywiście pisze o roku 2018. Jak było wcześniej nie wiem.


Na przełomie lutego i marca tego roku rejestrowałem WSK-ę na żółte blachy i żaden urzędnik nie wspomniał nawet o opinii rzeczoznawcy.
 
 
     
Michał90 
Michał

Motocykl: MZ ES 250/2 Trophy
Dołączył: 14 Gru 2018
Posty: 2
Skąd: Reda
Wysłany: 2018-12-19, 19:47   

halcik, Jesteś w stanie zrobić to tylko w momencie kiedy sam wypełniasz poprawnie biała kartę i konserwator to zaakceptuje. Oczywiście możesz pokazać mu swoje pismo z ministerstwa bo jeśli chodzi o zabytki takiego przepisu rzeczywiście nie ma (inaczej przy unikatowych) jednak każdy dobrze wie jak to wygląda w naszym Państwie, konserwator może Cię olać i g***no załatwisz więc to co mówię nie jest tak do końca herezją.
Zawsze możesz też udostępnić swoje pismo innym dzięki czemu będą mieli łatwiej załatwić taki temat :piwo:
 
     
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2018-12-19, 20:54   

Dzisiaj zapłaciłem ubezpieczenie ze zniżką PZM'tu 70%, bo taką dostałem ofertę.
Pani w okienku uznała, że zniżka nie obowiązuje i powinienem zapłacić więcej, ale skoro mam taką, a nie inną ofertę to mam zapłacić tą kwotę niższą.

Teraz czekam co dalej, czy będę musiał dopłacić, czy nie ?
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-12-19, 21:01   

Kartę możesz zrobić sam lub możesz zlecić, trzeciej opcji nie ma. Nie wiem o co Ci chodzi.
Jeśli chodzi o konserwatora to tak, może olać, mój tak zrobił. Po przeczytaniu kolejnego podania z dołączoną wkładką w postaci listu z ministerstwa przyjął kartę jednak odmówił włączenia. Nie spełnił jednak minimum aby jego decyzja mogła być uznana za wiążącą w świetle prawa.
Na koniec złożę skargę na niego do ministerstwa o utrudnianie załatwienia sprawy, tzn. opieszałość, niekompetencja i ignorowanie pytań stawianych przez petenta w oficjalnych pismach i ... złożę kolejny wniosek na kolejny motor. Wpis załatwiam od marca po części celowo przedłużając całą sprawę aby wyłapać możliwie dużo błędów urzędnika.
Niestety mi się nie pali, a oni mają obowiązek odpisywać na moje wszystkie listy.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2018-12-19, 23:29   

Może by tak zrobić temat odnośnie krok po kroku rejestracji na zabytek?
Chyba nie ma takiego tematu a wszędzie się na necie przewalają różne informacje jak to zrobić łatwo, szybko i tanio.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Seba_830 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 59 razy
Wiek: 26
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 1604
Skąd: Stanisławów
Wysłany: 2018-12-20, 07:51   

Cytat:
Może by tak zrobić temat odnośnie krok po kroku rejestracji na zabytek?
Chyba nie ma takiego tematu a wszędzie się na necie przewalają różne informacje jak to zrobić łatwo, szybko i tanio.


Postaram się w wolnej chwili utworzyć taki temat, przechodziłem przez to dwa razy i jakieś doświadczenie w tym temacie mam.
 
 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1053
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2018-12-20, 08:02   

Poniżej post kolegi z forum T3:
Cytat:
Na zniżkę załapują się samochody które do tej pory miały zniżki,więc stracą tylko Ci którzy jeszcze sie pindolą z remontami i nie zdążyli ubezpieczyć przed 19.Grudnia.
https://www.facebook.com/PojazdyZabytko ... cation=ufi
dla tych co nie mają fejsa wklejkę kawałek...
Pojazdy Zabytkowe PZM
3 godz. ·

Jak zapewne większość z Was wie firma PZU wycofała się promocyjnej zniżki dla pojazdów zabytkowych zrzeszonych w PZM. Od dziś zniżka 70% będzie naliczana tylko przy samochodzie lub motocyklu na tzw. żółtych tablicach.

Z naszych informacji wynika, że dziś PZU uzupełniło komunikat o taki wpis:
„Oferta wznowieniowa uwzględniająca zniżkę jest wiążąca i nie należy weryfikować statusu pojazdu zabytkowego.”

Oznacza to, że pojazdy mające już wykupione OC ze zniżką będą mogły kontynuować ubezpieczenie bez żadnej weryfikacji na dotychczasowych warunkach. Byleby mieć ciągłość. Jest to całkiem niezła opcja i na pewno wielu osobom pomoże.

Problemem są nowe ubezpieczenia.

PZM i Automobilklub Polski nadal pracują nad tym, aby w przyszłym roku zniżka na poprzednich zasadach istniała. O postępach będziemy informować.

Przypominamy, że poprzednie ustalenia zostały załatwione wiele lat temu przez członków klubów CAAR, Klubu Pojazdów Zabytkowych i Militarnych Tomasza Skrzelińskiego oraz Automobilklubu Polski. Od 2012 roku do klubów korzystających ze zniżek doszły kluby zrzeszone w PZM.
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2018-12-20, 09:56   

dex, Dzwoniłem do PZmot, nic im nie wiadomo na temat dalszej zniżki dla pojazdów które z tego korzystały. Rozmawiałem z panią z infolinii i mi to zakomunikowała.
Dzwoniłem również do PZU, nie ma takiego ustalenia jak cytujesz wyżej. Pojazd musi mieć żółte tablice, to jest główny warunek który będzie weryfikowany, nie musisz mieć już żadnych kart PZMOTU i tym podobnych. Żółte blachy to główny warunek dalszej zabawy.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1053
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2018-12-20, 12:01   

Czas pokaże.
Od podjęcia decyzji do wprowadzenia jej w życie minęło 4 dni, z czego 2 to weekend, wiec wcale się nie zdziwię, jeśli pracownicy PZU sami nie wiedzą, jaki jest stan faktyczny.
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-12-20, 12:16   

ETZ_PRORIDER napisał/a:
dex, Dzwoniłem do PZmot, nic im nie wiadomo na temat dalszej zniżki dla pojazdów które z tego korzystały. Rozmawiałem z panią z infolinii i mi to zakomunikowała.
Dzwoniłem również do PZU, nie ma takiego ustalenia jak cytujesz wyżej. Pojazd musi mieć żółte tablice, to jest główny warunek który będzie weryfikowany, nie musisz mieć już żadnych kart PZMOTU i tym podobnych. Żółte blachy to główny warunek dalszej zabawy.


Czyli w moim przypadku wychodzi na plus. Mam zamiar poruszać się 2 motocyklami, które akurat w ten przepis się wpisują bez karty członkowskiej. Dobre przemyślenie, trzeba je przekazać dalej, bo nie wszyscy na tym stracą.

Może ktoś poratuje linkiem najlepiej z PZU gdzie dana informacja jest zawarta? Szukam i jakoś strona PZU jest dziwnie uboga w jakiekolwiek informację o tej zmianie
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
Adax 
DODAJ GAZU NA WIRAZU


Motocykl: etz 250 1988r.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 1248
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2018-12-20, 12:36   

dex napisał/a:
Z naszych informacji wynika, że dziś PZU uzupełniło komunikat o taki wpis:
„Oferta wznowieniowa uwzględniająca zniżkę jest wiążąca i nie należy weryfikować statusu pojazdu zabytkowego.”

Oznacza to, że pojazdy mające już wykupione OC ze zniżką będą mogły kontynuować ubezpieczenie bez żadnej weryfikacji na dotychczasowych warunkach. Byleby mieć ciągłość. Jest to całkiem niezła opcja i na pewno wielu osobom pomoże.


Widziałem to na Fb. Koleś niepotrzebnie sieje zamieszanie, bo po prostu źle zinterpretował zapis!
"Oferta wznowienia" to pismo, które otrzymuje ubezpieczający przed końcem okresu ubezpieczenia. Jest tam oferta ubezpieczenia na kolejny rok z wyliczoną składką. Omawiany zapis dotyczy właśnie takich ofert, które zostały rozesłane ze zniżkami naliczonymi na starych zasadach. I to wszystko! W skrócie, ten kto dostał papier ze zniżką 70% (tak jak slawek76) może jeszcze ostatni raz z tej ulgi skorzystać. Nie dotyczy to żadnych innych umów, niestety.
_________________
Najlepsza na świecie jest jazda na ETZ-cie!
=================================================
MZ ES 250/1-1966r / MZ ES 125 / MZ ETZ 250-1988r(obecnie w wersji 300, boost port, 5 canal by INTR) MZ ETZ 250 Gespann "ZŁOMEK" -1986r / MuZ Skorpion TRAVELLER - 1996r / MZ 1000S - 2004r
 
     
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2018-12-20, 16:03   

Co mam powiedzieć.

Trzeba w życiu mieć trochę szczęścia :mrgreen: :lol2: :mrgreen:
 
     
toudi 

Motocykl: mz 251 eeeeee ;)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 141
Skąd: chruszczobrod
Wysłany: 2018-12-21, 11:02   

Zapomniałem odpisać. Mzete darowałem sobie bo baba kręciła i juz było za późno.ale na wiosnę będzie zniżka. Golfa die udało na 295 zł na rok. Oni ogólnie nic nie wiedzą o tej zniżce.Więcej się dowiedziałem na infolinii.
 
     
boaooooo 
Zlotowicz
Turysta


Motocykl: wózek boczny do saxo
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 92
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-23, 23:20   

Mam potwierdzenie z pewnego żródła że compensa wprowadza od marca 19 zniżkę 70% na 30 -latki i nie potrzebne żółte blachy ani karta PZM. Ale jakie ceny wyjdą tego nie wiem.
_________________
Only platynka
 
     
romanETZ 


Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-24, 13:35   

boaooooo napisał/a:
Mam potwierdzenie z pewnego żródła że compensa wprowadza od marca 19 zniżkę 70% na 30 -latki i nie potrzebne żółte blachy ani karta PZM. Ale jakie ceny wyjdą tego nie wiem.

I to jest bardzo dobra wiadomość przed Świętami i na Nowy Rok.
Jedną polisę miałem do 31 grudnia - przyszła jeszcze z zniżką (42zł.) szybko zapłaciłem. Kolejne w maju i lipcu - może załapię się na zniżkę w compensie jak pisze kolega boaooooo :piwo:
_________________
Marzenia się spełniają, dzięki Forum - MZety jeżdżą i "wyglądają" (coraz lepiej).
 
     
mostasz 
Zlotowicz

Motocykl: MZ Baghira 660 endur
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa /Siedlce
Wysłany: 2019-01-04, 14:55   

https://www.facebook.com/...398675/?app=fbl

czyli powyższy post jest prawdą i jest to oficjalne info pzm
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7498
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-01-05, 01:26   

Nawet lepsze będzie niż PZU, bo np. mój Passat się nie łapał (składak 1996), a tu decyduje data I rej., więc od maja płacę mniej za oc :)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2019-01-06, 11:56   

Czas pokaże jak to będzie wyglądało jak przyjdzie do płacenia.
To jest jak w black friday albo noc promocji. Podnosimy ceny o 80% a potem robimy zniżkę 70% i wszyscy są zadowoleni ;)
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
pzet 


Motocykl: Mz ts 250/1
Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 259
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2019-01-06, 12:25   

Witam, dostałem info od PZMot
"Naszym nowym partnerem została firma Compensa, która wprowadziła specjalne składki OC dla samochodów i motocykli użytkowanych ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji).

W zależności od modelu i wieku auta, właściciele takich pojazdów mogą uzyskać nawet do 70% zniżki, dzięki czemu stawki za OC są często zbliżone do poprzedniej oferty PZU.

Dodatkowo na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, specjalnie dla Członków PZM, Compensa przygotowała dedykowaną promocję – jeszcze DODATKOWE 15% ZNIŻKI!!
ZASADY UDZIELANIA ZNIŻKI SĄ PROSTE:

- zniżka obejmuje youngtimery i oldtimery
- dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25 roku eksploatacji (zgodnie z datą pierwszej rejestracji)
- nie ma znaczenia, czy pojazd posiada „żółte” czy „białe” tablice rejestracyjne
- w celu zawarcia polisy należy posiadać aktywną kartę członkowską PZM
- zniżka dla członków PZM ma zastosowanie bez względu na wiek właściciela pojazdu
- promocja wchodzi w życie 7 stycznia 2019"
Na papierze wygląda nieźle może nie będzie aż tak drogo. :???
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13