» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek piasty sprzęgła, MZ ES 250/2 rocznik 67 a 69
Autor Wiadomość
adgawpl 


Motocykl: Trophy ES250/2 '67
Dołączył: 27 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Białystok/Koszelewy
Wysłany: 2022-06-14, 10:45   Stożek piasty sprzęgła, MZ ES 250/2 rocznik 67 a 69

Witam
"Rozkręca" mi się sprzęgło, tzn. podczas jazdy sprzęgło zaczyna się kręcić na stożku wału. Stożek na wale i sprzęgle jest trochę zjechany. Kupiłem na gmoto nowy: Stożek piasty sprzęgła, w opisie było że pasuje do: MZ ES 250 /2 Trophy 1969, mój sprzęt jest z 67 roku.
Może ktoś wie czy rocznikowo ten element mógł być różny?
Porównałem suwmiarką wymiary nowego Stożek piasty ze starym, wymiarowo jest ok. Ale po nałożeniu jednego i drugiego na czop wału zauważyłem że nowy nie wchodzi na czop wału tak głęboko, jak stary. różnica jest około 3-4 mm.
Czy jednak stożki rocznikowo były jakieś różne?
Mam jeszcze możliwość zwrotu zakupionego Stożka piasty sprzęgła.
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5266
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2022-06-14, 12:33   

Pamiętaj, że jak się sprzęgło zrzuciło to obie powierzchnię się poharatały i mają góry i doliny na płaszczyźnie. Nowy stożek nie siada tak głęboko, bo trzeba go dopasować do wału poprzez docieranie na pastę zaworową które zetrze zniekształcenia na wale i dopasuje do siebie oba elementy.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 345
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2022-06-14, 20:53   

Ja zawsze kupuje nowy stożek i resztę sprzęgła wiadomo stare elementy,
ale stożek WK np z 4motor i zawsze pasowało nie było problemu.

w prawdzie nie są to jakieś duże ilości, bo zakupiłem ich w sumie 4 szt. ale wszystkie cztery WK i wszystkie pasowały.

Jeżeli stożek Ci siada za "wysoko" to ostatnia tarcz sprzęgła zacznie Ci spadać ze zbieraka.
Zbierak Trophy jest "głębszy" niż Jaskółkowy więc jest szansa, że tarcz nie spadnie, ale wątpliwy taki montaż.
 
     
adgawpl 


Motocykl: Trophy ES250/2 '67
Dołączył: 27 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Białystok/Koszelewy
Wysłany: 2022-06-15, 12:49   

Dzięki za podpowiedzi.
Stożek spróbuję docierać aż będzie pasował.
 
     
mar09 


Motocykl: ES300/TROPHY/ETZ250
Pomógł: 23 razy
Wiek: 42
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 389
Skąd: Krasnystaw/Lublin
Wysłany: 2022-06-15, 20:43   

Kiedyś problemem było znalezienie stożka aby dało się go osadzić... od kilku lat gdy na rynku są bliźniacze WK, Duellsy i inne podobne z obróbką w minusie, problem w zasadzie zniknął przez co wiele, ale to bardzo wiele wałów można bez problemu stosować nadal. Wiele razy wciskałem nowy stożek na wał który wyglądał jak pole po oraniu... bez problemu wytrzymuje nawet palenie gumy, a jak zrywa to materiałowo zawsze piasta bardziej obrywa tak ja w oryginale.

Położenie zabierak zawsze jest podobne, bez znaczenia czy Jaskółka czy Trophy gdyż różnią się tylko blachą, inne zabieraki są już 5-biegowych i zupełnie inne w zerówkach. Jeśli siada Ci naprawę wysoko.. musisz docierać do bólu i dać bardziej wygiętą podkładkę, np. taką: http://sprzedajemy.pl/mz-...ea9f-nr65816127
_________________
Aktualna oferta części: http://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-1981282
Foto-relacje z remontów: http://www.fotosik.pl/u/marcink46/albumy
marii-tech - serwis/części/usługi
 
     
adgawpl 


Motocykl: Trophy ES250/2 '67
Dołączył: 27 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Białystok/Koszelewy
Wysłany: 2022-06-22, 07:36   

Ok, dzięki za link do podkładek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14