» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MZ Maxi Perwers
2006-09-20, 18:30
Motor z za granicy
Autor Wiadomość
Pawlik 

Motocykl: cz 350 6v
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 2006-09-20, 15:23   Motor z za granicy

Ma ktoś juz jakieś doświadczenie z sprowadzenia sobie motoru z za granicy szczegolnie interesują mnie Niemcy .Jakie podatki trzeba płacić może ktoś zna osobe która sprowadza takie motocykle lub w jaki sposób można upatrzeć sobie motor.I czy ceny są poruwnywalne ?
_________________
pzdr PAWLIK
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2006-09-20, 15:40   

zalezy co cie interesuje,jesli chodzi o oplaty to z tego co sie orientuje placisz Vat i oplata rejejstracyjna to wiadomo karta pojazdu itd. ok 1500 zł,jesli amsz na mysli MZ to se odpusc odrazu tam trzeba za MZ zaplacic od 600 do 2000 Euro wiec mozna by se dobry samochud kupic o motorze nie wspomne,popatrz na ebayu.
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
Buła 
Zlotowicz


Motocykl: CBR 900 RR x 2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 407
Skąd: suchedniów
Wysłany: 2006-09-20, 15:40   

witam,generalnie co do cen to wystarczy spojrzec na mobile.de i zobaczyc jakie sa przeliczyc na złotówki i juz masz cene,tylko do tej ceny musisz dodac koszty sprowadzenia,a co do upatrzenia to jak nie masz jakiegos znajomego to tak jak wyzej,mobile.de i lukac sprzeta. :smile:
_________________
Wszedzie dobrze ale na VFR najlepiej :-) ,a czerwone są najszybsze.
Fioletowa MZ 251-90r-na zawsze w mojej pamięci pozostaniesz :-)
MZ ETZ 150-narazie w czesciach
 
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1027
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2006-09-20, 18:27   

Sprowadzając moto z zagranicy:
- musisz posiadać dowód zakupu (faktura, umowa- z datą, danymi osobowymi sprzedającego i kupującego oraz nr ramy motocykla)
- dokument świadczący o wyrejestrowaniu w danym kraju moto z ewidencji (dowód rej z adnotacją, wymeldowanie)
- jeżeli jedziesz na moto, to trzeba go ubezpieczyć i mieć aktualny przegląd. Na granicy może to być sprawdzone i służby graniczne mogą dowalić słony mandat i nie wpuścić do Polski (wtedy zostaje przewiezienie przez granicę moto "na czymś")

To podstawowe papiery. Granica Ciebie nie interesuje poza jej przekroczeniem - patrz wyżej.

Gdy będziesz już w domciu, to robisz sobie tłumaczenia otrzymanych dokumentów (bez ubezpieczenia). Umowę kupna- sprzedaży najlepiej spisać za granicą po polsku, bo odpadają w Polsce koszty tłumacza. Sprzedający na pewno podpisze nawet jeśli nie będzie rozumiał, bo jemu to powinno zwisać.

Na motocykle nie ma akcyzy, więc urząd celny omijasz. Natomiast z umową udajesz się do Urzędu skarbowego i tam dostajesz kwit, że motocykl nie podlega podatkowi VAT, bo już vat raz został opłacony przy zakupie nowego moto za granicą (mówimy tu tylko i wyłącznie o krajach unii). Za taką totalną głupotę w us trzeba wybulić 156 zł. Przepisy unijne stanowią, że używane rzeczy będące towarem w obrocie między krajami unii nie podlegają podwójnemu opodatkowaniu, i wszyscy o tym wiedzą, ale w Polsce trzeba wyrzygać 156 zł by to potwierdzić (debilizm).
Teraz jedziesz zrobić przegląd na stacji diagnostycznej (pierwsze dopuszczenie do ruchu)
Po tym udajesz się ku starostwu by w wydziale komunikacji złożyć papiórki, które dzierżyłeś do tej pory w dłoni. Starostwo (wydział komunikacji) dowali Ci kilka opłat (za tablice, dowód, ekologiczną) i po pewnym czasie dostaniesz blachę i dowód miękki. Po miesiącu będzie twardy. To wszystko raczej. Powodzenia :mrgreen:
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-09-20, 19:13   

Pierwszy przegląd moto w Polsce kosztuje coś 120zł bo pytałem rok temu, paranoja, w niemczech jeździło po drogach i miało przegląd a w Polsce trzeba jakies dodatki robić i tak nie sprawdzają tego co trzeba. No ale Polska to kraj absurdu. MZ Maxi Perwers, wyjaśnił wszystko elegancko.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
Plonek 
wujek samo ZŁO


Motocykl: z krainy deszczowców
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 486
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-09-21, 21:17   

hmm ... chyba nie napomknęliscie o karcie pojazdu, kieidys 500 zł :evil: :evil: :evil: dziś "tylko" 75 zł :twisted:
_________________
The power of dreams.
 
 
     
Pawlik
Gość
Wysłany: 2006-09-21, 21:31   

Tylko i aż ebay i inne tego typu aukcje,ogłoszenia Niemieckie mówia o wysokich cenach ci co sprowadzaja lub ci ktrzy mieli jakąś styczność mówią że tm można otor kupić za grosze może otor traci na wartośći jezeli nie ma papierow nie wiem ale kto mi to wyjaśni ?
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1027
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2006-09-22, 08:44   

Pawlik napisał/a:
ale kto mi to wyjaśni ?
To prawda. Kupowanie moto na jakiejkolwiek aukcji mija się z celem. Często są dużo droższe niż u nas. Najlepiej kupić gazetę z ogłoszeniami (regionalną) lub szukać na wszelkiej maści szrotach, komisach samochodowych itp. Tam można wyrwać moto za 1/3 tego, co na aukcji. Jeszcze lepiej, gdy ktoś ma kogoś w terenie i może się rozejrzec za maszynami z przyklejonymi kartkami. Ja osobiście jeździłem sobie po wsiach, i gdy wypatrzyłem coś konkretnego (np. stało coś pod krzaczkem, albo pod wiatą bez powietrza w kole) to poprostu pukałem do drzwi i rozmawiałem z właścicielem. Z reguły trafiałem i za grosze kupowałem jakieś cudo. Jako przykład podam Peugeota 206 pełną opcję, z silnikem 2,0, klimą, firmowe audio, szklany dach, alufelgi, ABS, elektryka, skóra, 2001 rok za... 1100 EUR!!! (uszkodzony był wachacz i prawa lampa). Facet dostał kasę z ubezpieczalni i kupił nowego, a ten sobie stał pod chmurką. W Polsce chciałem go sprzedać za 17 tys, ale ludzie dzwonili pytając się gdzie go ukradłem!!! Zawinąłem się z nim spowrotem do Francji i tam go sprzedałem hehe.

[ Dodano: 2006-09-22, 09:47 ]
plonczek napisał/a:
chyba nie napomknęliscie o karcie pojazdu, kieidys 500 zł dziś "tylko" 75 zł
Tak, ale w to miejsce pojawiła się "opłata ekologiczna" czyli w przyrodzie nic nie ginie, a tym bardziej w państwowym złodziejstwie.
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
habson 

Motocykl: wsk 175, ifa bk 350
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 12
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2006-09-24, 14:57   

a ajk jest z nowymi motorowerami. chce sobie z niemiec taki kupić i nie wiem jakie mnie kosztują opłaty.
 
     
spiwor 
Driver

Motocykl: Christine 251
Wiek: 46
Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-09-26, 20:12   

Tłumaczenie musi być u przysięgłego?
 
     
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2006-09-26, 20:16   

Tak spiwor, musi być od przysięgłego z jego pieczątką i podpisem
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
Buła 
Zlotowicz


Motocykl: CBR 900 RR x 2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 407
Skąd: suchedniów
Wysłany: 2006-09-26, 21:07   

[ Dodano: 2006-09-22, 09:47 ]
plonczek napisał/a:
chyba nie napomknęliscie o karcie pojazdu, kieidys 500 zł dziś "tylko" 75 zł
Tak, ale w to miejsce pojawiła się "opłata ekologiczna" czyli w przyrodzie nic nie ginie, a tym bardziej w państwowym złodziejstwie.[/quote]
nie jestem pewien ale w przypadku motocykli ta opłata nie wystepuje.
_________________
Wszedzie dobrze ale na VFR najlepiej :-) ,a czerwone są najszybsze.
Fioletowa MZ 251-90r-na zawsze w mojej pamięci pozostaniesz :-)
MZ ETZ 150-narazie w czesciach
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14