» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kosior30
2015-04-28, 22:55
Czy wasze motocykle są objęte mobilizacją ?
Autor Wiadomość
Jak-44 (joker) 
Joker :)


Motocykl: MZ ETZ 251ex
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 285
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-12-20, 01:48   Czy wasze motocykle są objęte mobilizacją ?

Hej

Ostatnio dominuje u mnie (z wiadomych dla niekótrych tu przyczyn) problematyka wojskowa. :wink:

Wiec w zwiasku z powyższym tytułem tego tematu zadam wam takie pytanie:

Czy wasze motocykle MZ (i nietylko) sa obiete mobilizacja wojskowa na wypadek wojny :?:

I co o tym wszystkim myslicie :?:


p.s. Dodam tylko, ze moj jest obiety taka mobilizacja i nie miałem na to zadnego wpływu poprostu pewnego dnia przyszło do mnie takie zawiadomienie, ze moj motocykl zostanie zmobilizowany w przypadku zagrozenia panstwa i wojsko go zarekfiruje ... czy tego chce czy nie ... na dotatek musiałem potwierdzic telefonicznie, ze pojadz jest w pełni sprawny.
A wiec rodzi sie tu wiele pytan ... po co im moja MZ i jak ja sobie wyobraze, ze jakis tam seregowiec moze jedzic na mojej wypieszczonej i zbajerowanej MZ, jaka ma to wartosc bojowa itp. :?: Zapraszam do dyskusji :grin:
_________________
Joker moze i nie V.I.P, ale jakie ma moto:)

http://www.bikepics.com/members/01joker/90etz251/
Ostatnio zmieniony przez kosior30 2015-05-02, 05:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-12-20, 07:00   

Ja nic takiego nie dostałem, czyli raczej nie ejstem objęty, troche ruchu zrobiło się z tym jakiś rok temu, jak poruszyli temat zajmowania na potrzeby wojska Suwów i terenówek o motocyklach też coś wspominali. Stan musi być jeżdżący i sprawny i do tego jeśli przyjdzie zawiadomienie że potrzebują go w wojsku to masz go odstawić zatankowanego pod korek. Za uszkodzenia podczas "wynajmu" nie odpowiadają, czyli jakiś cieć będzie tłukł dup* na Twoim sprzęcie po polach i go rozwali to im to wisi. Jakoś nie moge w to uwierzyć, no ale taki pojebany kraj. Mam nadzieje że przepis będzie martwy.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-12-20, 07:32   

:shock: wow pierwsze slysze, uwazajcie ze ja bym im oddal moja mz jeszcze zatankowana po korek :lol: ha po pierwsze jak bym dostal cos takiego to bym do nich zadzwonil i powiedzial ze sprzet sie nie nadaje do jazdy i jest uszkodzony silnik a na remont nie mam kasy no chyba ze bogate wojsko ( w koncu mamy F-16 ;) ) zasponoruje mi remont, ha ciekawe co by bylo.... CHORY KRAJ!!!!!! jak dobrze ze z tad uciekam....
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
 
 
     
led1 


Motocykl: CBR 900 RR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 138
Skąd: Szczałb\Piaseczno
Wysłany: 2006-12-20, 07:45   

TS-ki mi nie wezmą raczej :lol: :mrgreen: :grin: . Ale pojebany przepis :shock: :!: . gruby, gdzie się ewakuujesz :?:
 
     
Szymon_MZ 

Motocykl: ETZ250/VFR800
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-12-20, 08:46   

Pierwszy raz o czymś takim słysze... Gdyby mi przyszło takie zawiadomienia to najprawdopodobniej bym powiedział tak jak gruby. Ja tego nie rozumie odstawiasz motor dla wojska oni go biorą ale czy ktoś rozwali się nim na drzewie to ich j#$#e, Jeżeli jest już takie prawo to powinien być wpis że w takim stanie jak był odebrany to w takim samym powinien być oddany....
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-12-20, 09:26   

Ale z was patrioci... To ludzie zycie traca w obronie kraju a wam starej Mz szkoda...
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
Szymon_MZ 

Motocykl: ETZ250/VFR800
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2006-12-20, 09:29   

Prawda SAke, ale gdyby tobie MZ zabrali i przyprowadzili po miesiącu jakieś zwłoki to nie był byś w pełni szczęśćia... To tak jak by ci dziewczyne wzieli na miesiąc bo to sprawa narodowa...
 
     
SAke 
Pogromca Mitów! :)


Motocykl: VFR 800Fi
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2005
Posty: 1019
Skąd: Żyraków / Dębica
Wysłany: 2006-12-20, 09:37   

Jesli bym widział ze moja mz pomogla w obronie kraju to był bym z niej dumny :D
_________________
http://www.polskajazda.pl...600,WSK,125/394
 
 
     
Jak-44 (joker) 
Joker :)


Motocykl: MZ ETZ 251ex
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 285
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-12-20, 13:19   

Ja jestem patriotą i tez mimo mieszanych uczuc powiedziałem im ze maszyna jest w pełni sprawna ... widocznie MZ jest tak dobra maszyna ze ich potrzebują w wojsku w razie (oby to sie nigdy nie stało) wojny.

A tu sobie poczytajcie dokładnie ... patrz załaczniki ...
_________________
Joker moze i nie V.I.P, ale jakie ma moto:)

http://www.bikepics.com/members/01joker/90etz251/
 
 
     
daniel1621 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 16 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 987
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-20, 14:57   

wiem że istanieje taki przepis bo miałem to niedawno na PO. Niewiem czy zauważyliście ale tam nie jest napisane że mogą wziąć ten moto tylko w razie wojny ale także w czasie mobilizacji. Nie daleko mnie (chyba w Sieradzu) jakiś czas temu wojsko chciało sprawdzić czy ludzie przestrzegają tego przepisu i kazali jakiemuś kolesiowi oddać im jego auto (osobówke). Z tego zrobiła sie afera bo trafili na gościa który miał "szeroki plecy" i założył wojsku sprawe że tak dla jaj chciali jego auto, ale wojsko wygrało, bo sąd uznał że wojsko ma prawo raz na jakiś czas sprawdzić czy ludzie podpożądkują się temu przepisowi.
Także jeżeli ktoś z was dostał taki papierek to w każdej chwili mogą powołać jego sprzęt do woja :lol:
_________________
http://www.polskajazda.pl...08&opcja=detail
 
 
     
Plonek 
wujek samo ZŁO


Motocykl: z krainy deszczowców
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 486
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-12-20, 15:17   

baaa myślę że wojsko tropa chcieć nie będzie ze względu na jego humory :mrgreen:
_________________
The power of dreams.
 
 
     
KingNothing 
V.I.P.

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 363
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-20, 15:18   

Co za bzdura :P nie miałem pojęcia o istnieniu takiego przepisu, chyba jakaś pozostałość z PRLu, bo w cywilizowanym świecie to chyba nie ma prawa bytu w ogóle.
_________________
http://www.bikepics.com/members/KingNothing/
 
 
     
Plonek 
wujek samo ZŁO


Motocykl: z krainy deszczowców
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 486
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2006-12-20, 15:20   

ralf Ty sięnie bulwersuj, bo Ci jeszcze śmigną garbusa jako pojazd łącznikowy :lol: ładny absurd :lol:
_________________
The power of dreams.
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-12-20, 15:22   

Mi może przyjść kwit teraz, jak im pokaże MZ w częściach pierwszych to zwątpią. A ta wogóle to mi wisi, i tak bym im nie odstawił, po sranie im MZ. Niech sobie wezmą jakiegoś ruska z mapędem na wózek a nie MZ. Nawet jakbym miał auto i chceli by wziąc to mi zwisa, ja zarobiłem uczciwie i co mam komuś dawać, niech sobie kupią a tak dadzą jakiemuś cieciowi a ten będzie sie uczył jeździć i rozbijał. Niech zrobią porządek w tym kraju to ja zmienie poglądy. Niech wezmą limuzyny BORu one choć są opacnerzone więc dla wojska w sam raz.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
Robert-18 

Motocykl: etz 150
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-12-20, 15:26   

Moim zdaniem mobilizacja to kolejny z krety*** przepisów naszego państwa.
Zastanówcie się chodzi o etz-ki i już jest dużo ludzi którzy by za Chiny nie chcieli oddać swojego moto( w tym ja), a co byście powiedzieli? gdybyście byli właścicielami np. yamahy R1 za 56tys. i musieli ją oddać do wojska.
Totalny bezsens!!!
Ja wyznaje zasadę moje to moje i koniec.


A tak nawiasem jak chcą sprzętu to niech nie kradną tyle ino sobie kupią.
 
     
Mieczko$ 


Motocykl: MZ ETZ 150/VF700C
Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 756
Skąd: Ełk
Wysłany: 2006-12-20, 15:43   

Ja nie mam zadnego takiego cuda. gdyby było trzeba oddałbym, tylko co im da taka ETZ 150??
_________________

 
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-12-20, 16:02   

led1,

popatrz absurd za absurdem trzeba uciekac z tego chorego kraju.... ja akurat wyjezdzam do angli za rok (technikum 4 letnie) jak napisze mature....

naprawde jest to dla mnie chory uklat, to po co oni robia przetargi wojskowe sprzedaja jakies WSK, STARY itp. sprzet wojskowy. a pozniej chca jezdzic cywilnami samochodami :| chory jest tutaj uklad,

http://www.amw.com.pl/rsm...php?cRsmPath=13

[ Dodano: 2006-12-20, 16:12 ]
p.s chcialem powiedziec ze miales prawo odwolac sie do tej decyzji w terminie 14 dni.....

aha i jeszcze tutaj jest jedna niescislosc, nie trzeba tankowac motocykla po korek wojsko nam tankuje i w razie czego naprawia,
art.213
2. Biorący przedmiot świadczenia jest obowiązany używać go w sposób odpowiadający jego właściwościom i przeznaczeniu. Biorący ponosi zwykłe koszty i inne ciężary związane z utrzymaniem przedmiotu świadczenia, a poczynione przez niego wydatki lub nakłady na przedmiot świadczenia nie podlegają zwrotowi.

3. Biorący przedmiot świadczenia jest odpowiedzialny za jego utratę lub uszkodzenia oraz za szkody wynikłe z używania go w sposób sprzeczny z jego właściwościami lub przeznaczeniem.

bioracy czyli wojsko, my jestesmy posiadaczami....

[ Dodano: 2006-12-20, 16:12 ]
http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/2416.htm

[ Dodano: 2006-12-20, 16:14 ]
Art. 214.
1. Za używanie przedmiotu świadczenia rzeczowego przysługuje jego posiadaczowi ryczałt w wysokości odpowiadającej szkodzie poniesionej wskutek jego dostarczenia oraz stawce jego amortyzacji.

2. Ryczałt za używanie przedmiotu świadczenia rzeczowego wypłaca jednostka organizacyjna, na której rzecz świadczenie zostało wykonane.
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
Ostatnio zmieniony przez gruby 2006-12-20, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2006-12-20, 16:14   

jak sie nie myle to ten przepis i wysyłanei paierka jest skierowany do wlaścicieli jeppów, ciężarówek , suwów i motocykli crossowych aha i traktorów. Ale żeby o MZ się upominali :???: naprawde chore, wogole szopka z tym i najgorsze jest to że przychodzą diciebie rekwirują moto i jadą... i to podczas mobilizaci a nie wojny, bo w czasie wojny to inna sprawa jak trzeba to trzeba i tyle.
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2006-12-20, 16:15   

gruby napisał/a:
Biorący przedmiot świadczenia jest odpowiedzialny za jego utratę lub uszkodzenia oraz za szkody wynikłe z używania go w sposób sprzeczny z jego właściwościami lub przeznaczeniem.
To jest fajne można naciągać w każdą strone jak się da. Jade sobie zgodnie z przeznaczeniem a tu czołg na drodze i jeb. Trudno.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
KingNothing 
V.I.P.

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 363
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-20, 16:21   

Haha :D to ja już mam pomysł. MZ w częściach, wojsko przyjeżdza, bierze, remontuje, składa, tankuje i ci odstawia :P
_________________
http://www.bikepics.com/members/KingNothing/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15