» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2009-10-17, 18:52
Półka pod zegary - jak naprawić złamaną? - ETZ 250
Autor Wiadomość
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2007-02-03, 15:22   Półka pod zegary - jak naprawić złamaną? - ETZ 250

Doradźcie mi jak naprawic te półke. Próbowałem to skleić ale się nie trzyma :???: Nie wiem próbować to zespawać :?: Tylko migomatem czy zwykła spawarka też da radę :?: Jak widac na zdjęciach wszystko idealnie pasuje :!:

[mod Qba] Zła nazwa tematu
Ostatnio zmieniony przez wojciech944 2007-02-03, 23:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-02-03, 15:28   

a to nie jest z aluminium przypadkiem? aluminium nie pospawasz w domu raczej, ewntualnie jest taki gadzet na allegro ktorym mozesz to zlutowac,

[ Dodano: 2007-02-03, 15:31 ]
albo isc do kogos kto spawa aluminium zeby do zrobil koszt nie bedzie przekraczal 5-10 zl kiedys siostra spawala taka oslone pod silnik (duzo roboty bylo) to zaplacila 15 zl
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
 
 
     
Klima 


Motocykl: Yamaha yzf 600r
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 994
Skąd: suwałki
Wysłany: 2007-02-03, 15:48   

sam nie pospawasz chyba ze masz migomat do alu. Ja kupilem ostatnio elektrody do aluminium do zwyklej spawarki po 2zl za sztuke :???: a elektroda tylko smarka a nie spawa. nie polecam
_________________
Moja była etka http://www.polskajazda.pl...&idpojazd=10835
 
 
     
Loosiu 


Motocykl: BMW K1100RS, ETZ 251
Pomógł: 12 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Wrocław, Włocławek
Wysłany: 2007-02-03, 16:14   

Witam !
Poszukaj w okolicy zakładu zajmującego się spawaniem aluminium - pospawają to na poczekaniu i będzie po problemie :cool:
Pozdrawiam,
_________________
Rafik vel DeLeTe aka Loosiu

To jest jak doznanie dotykające wszystkich zmysłów... jazda motocyklem.

BMW K75S - piękna, zielona, poszła w świat
BMW K1100RS - szybka, czerwona :]
 
     
Adamuh 
P P 3 5 9 8


Motocykl: MZ ETZ300, JAWA+kosz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 62
Skąd: Piła
Wysłany: 2007-02-03, 16:29   

ja poszukalbym na allegro taniej uzywanej polki, taka peknieta nigdy juz nie bedzie sie trzymac tak jak powinna, ja mialem spawana(jakos w oslonie gazowej czy cos) w zakladzie i chgyba od wstrzasow pękła po niecałych 50km.
_________________
Zschopau==> i tu 23 lata temu się wszystko zaczęło. Panowie konstruktorzy- dziekujemy!!!
 
 
     
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2007-02-03, 16:32   

Albo pospawaj, albo kup nową półkę. Wątpie żeby te wynalazki na allegro byly czegoś warte. Dzisiaj byłem u kumpla starego w robocie żeby aluminiowy zawias pospawać to mi jeden inżynier Kozłowski powiedział że jak kupie drut do alu to mogę i moim migiem spawać :shock: chyba będe musiał to przetestować
Ps. W etce mam w tym samym miejscu pękniętą półkę :razz:
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2007-02-03, 16:36   

Spawać możne TIGiem (no GTAW jak kto woli) nie wiem ile biorą za cm spawu ale raczej się nie opłaca. Do tego potem szlifować, malować i tak spaw będzie widać. A nowa półka kosztuje coś 25zł więc nie są straszne pieniądze. A za sam spaw dasz pewnie z 15 zł. Żadne klejenie nie da rady, za mała powierzchnia kleju za duże obciążenie i drgania. A tą półkę możesz na złom sprzedać bo alu drogie więc odzyskasz trochę kasy.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2007-02-03, 17:15   

No ale ja mam juz nową pólkę ze 2 lata a tą chciałem się dowiedzieć czy da się naprawić :wink: Bo ona jest według mnie dużo lepsza od tych co teraz sprzedają :evil:
 
 
     
Tomek-88 


Motocykl: Honda NTV650
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 346
Skąd: Gnieździska/Kielce
Wysłany: 2007-02-03, 17:58   

Klima napisał/a:
sam nie pospawasz chyba ze masz migomat do alu. Ja kupilem ostatnio elektrody do aluminium do zwyklej spawarki po 2zl za sztuke a elektroda tylko smarka a nie spawa. nie polecam
bo masz słaba spawarke, ja spawam tymi elektrodami i jakos mi to idzie na wiekszej powierzcni, u siebie pólki nie pospawałem ,urywała się , ale dałem koledze ojcu i pospawał mi migomatem, trzyma się już 2lata. i dałałem mu tylko browara za to :razz:
_________________
Trzeba coś stracić żeby docenić, żeby odzyskać trzeba się zmienić
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2007-02-03, 19:47   

te polke jest warto pospawac bo bez watpienia jest dosć zadka,zwyklej niebyło by sensu,ja kiesy w 250 mialem pospawaną,tak ja obrobilem pilniczkami ze najmniejszego sladu niebyło widac ze spawana,jedynie pod spodem ale tam to juz nikt niezajrzy,pozniej siklem czarnym matem i wygladala jak nowka,z tym ze jak bedziesz pozniej mocno dokrecal to mzoe zaczac pekac,jednak po spawaniu zostaja naprezenia.
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
castart 


Motocykl: MZ ETZ 150 90r
Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 20
Skąd: Szydłowiec
Wysłany: 2007-02-03, 19:49   

eh miałem takie samo pęknięcie
spawarka szlif i śladu nie widac :grin:
 
     
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2007-02-03, 21:27   

No własnie bo to zadka i porządna półka :wink: te co teraz sprzedają to badziewy jakby mi tak pękła to nawet bym sie nie przejmował tylko nową kupił ale tej mi żal bo to orginał w koncu :wink:
 
 
     
Szymon_MZ 

Motocykl: ETZ250/VFR800
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2007-02-03, 23:01   

Tomek-88 napisał/a:
Nawet spawacz z papierami mnie pochwalił że dobrze spawam


jak narazie jesteś spawacz bez papierów brzmi jak Etka bez papierów :lol:

wozi najlepiej oddaj ją osobie która zajmuje się spawaniem i ma do tego sprzęt i umiejętności. Jeżeli nigdy nie spawałeś takiego materiału to się za to nie zabieraj bo nic zobrego z tego nie wyniknie.
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2007-02-04, 12:00   

dobra widze ze nikt nie opisał czym i jak spawac;]


spawanie lukiem elektrycznym bez osłony gazu jest mozliwe za pomoca specjalnej elektrody jednak spawwarka musi miec wbudowany prostownik i spawac pradem stałym.

alu mozna rtez łaczyć w osłonie gazu(tylko agronu) i specjalnym drutem metoda nazywa sie TIG, mozna łaczyć nia tez lache stalowa(w nowych samochodach w osłonie argonu spawa sie własnie).

Można łączyć spawarkami gazowymi ale jest to cholernie trudne.


Oczym nalezy pamietac?

Aluminium spawa sie cholernie ciezko gdyz niezmienia barwy tak jak stal(czerwienieje) tylko odrazu sie zapada;] Wiec tylko po odpowiednich kursach lub duzym doswiadczeniu w dziedzinie da sie dobrze pospawac element.

Odlewy takie jak pułka do zegarów lub inne stopy aluminium z poza gatunku sa praktycznie nie do pospawania sa zbyt zanieczyszczone;] by dało sie cos z tym zrobić. Jedyna rada to kupienie nowego elementu za te całe 18zł i swiety spokuj;)
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
Tomek-88 


Motocykl: Honda NTV650
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 346
Skąd: Gnieździska/Kielce
Wysłany: 2007-02-04, 15:45   

Klima napisał/a:
Ale nie wiem co jest z tymi elektrodami do aluminium bo elektroda sie przykleja wlasnie tak jakby spawarka byla za słaba, ale ona wcale nie jest taka słaba
może słabo oczyściłes to aluminium,wtedy elektrode łapie od razu
_________________
Trzeba coś stracić żeby docenić, żeby odzyskać trzeba się zmienić
 
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1030
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2007-02-04, 18:13   

Ja zrobiłem u siebie tak:
Z płaskownika o szerokosci takiej samej jak wysokość pólki wygiąłem dokładny kształt czoła i boków aż do miejsca, gdzie kończą się krawędzie otworów. Następnie tak powstały profil owinąłem równo czarną taśmą izolacyjną. Wszystko przyłożyłem na styk do półki (jej obwodu) i czarnymi wkrętami samowiercącymi (do montażu stelarzy regipsów) w równych odtępach przykręciłem. Efekt przeszedł moje oczekiwania, bo półka nabrała bardziej masywnego i takiego "twardego" wyglądu. oczywiście miało to być rozwiązanie tymczasowe, ale... jest do dzisiaj :) . Płaskownik ma grubość 1 mm.
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
gruby 


Motocykl: yamaha xj 600
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 304
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-02-04, 18:19   

Klima napisał/a:
elektroda sie przykleja


moze te elektrody sa wilgotne jak sa zle przechowywane to tez sie "przyklejaja"

p.s ostatnio tez cos spawalem i jakies elektrody mialem ktore trzymalem za chata w takiej szopie i od wilgoci cale pudelko do wywalenia, alektroda wygladala ok, ale niedalo sie nia spawac :(
_________________
KUPIE OWIEWKE PELNA DO MZ ETZ PISAC NA GG LUP PW

foteczki:
http://www.polskajazda.pl...85&opcja=detail
 
 
     
castart 


Motocykl: MZ ETZ 150 90r
Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 20
Skąd: Szydłowiec
Wysłany: 2007-02-04, 18:26   

hubertbaran napisał/a:
Odlewy takie jak pułka do zegarów lub inne stopy aluminium z poza gatunku sa praktycznie nie do pospawania sa zbyt zanieczyszczone;] by dało sie cos z tym zrobić. Jedyna rada to kupienie nowego elementu za te całe 18zł i swiety spokuj;)

da sie pospawac sam spawałem pól roku alu a konkretnie naczepy i beki na cement
fakt aluminium nie jest równe aluminium (nie wszystko złoto co sie świeci ) ale odpowiedni sprzet (tig ) i robota idzie
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2007-02-04, 20:15   

niewiem jak oryginalne pólki ale te robione teraz to jest jakis przetop złomu spoza gatunku.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
kajman 

Motocykl: mz 250
Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 7
Skąd: żerdenka
Wysłany: 2007-03-07, 11:48   

Witam. Mi pękła w taki sam sposób i moim rozwiązaniem okazało sie sklejenie tej półki poxipolem. Nie jest to jakies super wytrzymałe ale jesli ktoś się nie rozbija tylko jeździ jak przystało po drodze to napewno mu nie odpadnie. Śmiało można zakładać zegar bez obawy o odpadnięcie. Jeżdże z taką półką do dzis i jest ok. Wiadomo jeśli się w nią teraz czymś udeży to odpadnie ale tego myśle że nikt nie będzie robił. Jeśli nie masz spawarki to to jest dobry alternatywny sposób. Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15