» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: micek
2007-04-10, 12:06
vw vento 1.9 td 1993 rok - co zamiast ropy ???
Autor Wiadomość
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-05, 00:35   

Bambek napisał/a:
ale w lato poeksperymentuje na rzepaku , kujawskim


na kujawskim to raczej zadobzre niewyjdziesz :lol: ,taniej chyba bedzie ci lać on na BP :mrgreen:
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2008-01-06, 00:14   

Podobno ten z Lidla jest dobry. :lol:
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
Rof 
mod_team


Motocykl: BMW R1150GS
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 570
Skąd: łódź
Wysłany: 2008-01-07, 03:07   

A ja leję na Shellu ew. na innych markowych stacjach, nigdy na żadnych prywatnych, o opale lub innych specyfikach nawet nie myślę :P
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-07, 14:36   

Rof, spokojnie 1Z to taki gad ze łyknie wszystko,gdybys miał silnik na PD to jescze rozumiał bym obawy :grin: ,ale kazdy smiga na tym na czym chce,mozna jezdzić tanio i mozna jeszcze taniej :cool:

[ Dodano: 2008-01-07, 14:38 ]
generalnie rzepaku niepolecam do TDI do uzytku codziennego,ale w dlugie trasy jak najbardziej,a opał jak opał,lejesz i jedziesz :lol:

[ Dodano: 2008-01-07, 14:46 ]
Rof napisał/a:
A poza tym każdy olej opałowy to syf, który ma sie po prostu palić,


o kazdym ON tez mozna tak powiedziec,ja tam niewieze w zadne cuda niewidy,ostatniej ostrej zimy, zamarzła mi verva,zamarzło BP ultimate,opałowka to wiadomo :lol: ,akurat shella nie lałem wtedy to nie wiem,pozatym z kilkuletnich obserwacji zauwazylem ze 98% negatywnych opini na temat opału czy rzepaku pochodzi od ludzi ktorzy tego niestosują,a awarie ukladow wtryskowych w czasie stosowania tego typu paliw nie sa wcale czestsze niz na ON.Zaduzo km przejechalem zeby słuchac opini innych,bo mam wlasne zdanie podparte moim jedzacym argumentem,golf 96 AFN ,przebieg na dzien dzisiejszy 348 tys z groszami,i chodzi jak zegareczek,jak go prztargalem to mial nie co ponad 180 tys. wiec troszke juz nim naganialem i nic,gania dalej,aktualnie na ON ale mam poprstu teraz zródełko taniego ON :lol:

[ Dodano: 2008-01-07, 14:48 ]
jako ciekawostke powiem ze kiedy Rudolf Diesel stworzył pierwszego klekota to ON jeszcze niebyło przez dluzszy czas,i jak myslicie na czym wtedy chodzily diesle??Zapewniam was ze opał to tez nie był :lol:
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
Śpiewak 
Pogromca mitów :)


Motocykl: etka i fazer
Pomógł: 11 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 498
Skąd: Miastko
Wysłany: 2008-01-07, 17:11   

SOVIETVW, chylę czoła za twój post. Opał to nic złego. To co kupujecie w CPN to też opał tylko o innej barwie :mrgreen:
_________________
http://www.polskajazda.pl...wagen,Golf/2175
Moje byłe i teraźniejsze zamiatacze :mrgreen:
 
 
     
Qba 
mod_team
VIP


Motocykl: brak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 1383
Skąd: Orzechówka/Langley
Wysłany: 2008-01-07, 17:20   

Śpiewak, i niższej zawartości siarki, ot cała różnica. U mnie długo sprzęt ciężki typu ciągniki czy kombajn latały na OO i nic się nie działo, szła nawet ropa kopalnianka gęsta że ledwo przez sitko szło. I jechało (w lecie oczywiście). Jak ktoś jeździ cały czas na opale to jest OK, gorzej jak postawi auto i stoi, wytrąci się woda i robi się lekki roztwór kwasu siarkowego, zżera sekcje w pompie i wtryski, ale to musi stać.
_________________
Ja tu tylko sprzątam...
 
 
     
Śpiewak 
Pogromca mitów :)


Motocykl: etka i fazer
Pomógł: 11 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 498
Skąd: Miastko
Wysłany: 2008-01-07, 17:24   

Qba, mój stary miał kiedys Mercedesa MB 100D - silnik 2,4 niezniszczalny klekot,tam mogłeś lać wszystko,kiedyś mu wlewali z bańki ropy i troche błotka w niej bylo na dnie,jeździł dopóki nie zasyfił sie filter paliwa :mrgreen: i nigdy nie zawiódł,jak to stary silnik mercedesa :wink:
_________________
http://www.polskajazda.pl...wagen,Golf/2175
Moje byłe i teraźniejsze zamiatacze :mrgreen:
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-07, 22:13   

ja juz słyszalem tyle opini czego to opał w somie nie ma a co ma ON ze w nic juz niewierze.Wiem napewno ze nieprawdą zupelna jest ze opał jest suchy,bo nie ma w nim parafiny dlatego tez niezamarza zimą i trzeba dolewac jakis mixol bo sie wtryski albo pompa zatrze,to jest bzdura kompletna i niewiem co za burak to wymyslił,opałowka ma tyle parafiny,ze zabije kazdy filtr paliwa juz nawet przy -7.Zalezy jaki opał,czasem tzreba wiecej mrozu,ale to tak jak z ON jedno lepsze drugie gorsze.
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-10, 01:44   

Soviet, ty właściwie gdzie mieszkasz? w jakiej miejscowosci? To ci trzeba przyznac ze wiedze o silnikach ( szczegolnie wysokopreznych to masz ) nie to ze sie podlizuje czy cos, ale widac to w postach.
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-11, 23:47   

Mieszkam w Międzyrzeczu,to miasteczko połozone na zachodzie polski miedzy Zielona Górą a Gorzowem Wlkp. woj Lubuskie oczywiscie,mam wpisane Meseritz bo przed wojna te tereny nalezały do naszych zachodnich sasiadów i to był wtedy Meseritz,granica przebiegała tuż obok,dlatego tez sa tu najwieksze w europie po lini Maginota umocnienia (bunkry),a one same sa najwiekszym w europie rezerwatem nietoperzy,tzw Międzyrzecki Rejon Umocniony,jesli ktos sie troche interesuje historią II wojny swiatowej to napewno o tym słyszał.

[ Dodano: 2008-01-11, 23:48 ]
Bambek napisał/a:
To ci trzeba przyznac ze wiedze o silnikach ( szczegolnie wysokopreznych to masz )
lubie to i jak narazie z tego sie utrzymuje :wink:
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
Rof 
mod_team


Motocykl: BMW R1150GS
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 570
Skąd: łódź
Wysłany: 2008-01-13, 09:35   

SOVIETVW napisał/a:
jesli ktos sie troche interesuje historią II wojny swiatowej to napewno o tym słyszał.


słyszał i nawet był :P ale chętnie pojade jeszcze raz
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-13, 14:45   

no zeby obejsc swszytsko pod ziemia to tzreba poswiecic troche czasu,najlepiej przemieszczac sie tam rowerem :D ,chciaz na MZ tez niezle sie tam jezdzi po tych korytarzach :wink:
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1030
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2008-01-13, 15:05   

SOVIETVW, masz rację z opałem. Nie trafiło mi się jeszcze, aby spompa, silnik padły, bo ktoś śmiga na opale. Tutaj chodzi o co innego. O kasę za akcyzę i finito.
Na rzepaku przejechałem juz jakieś 60 - 70 tys km i zarówno pompa, jak i silniczek mruczą, że aż miło. Rzepak leje tylko od wiosny do jesieni. Latem nie mieszam z ON, tylko śmigam na czyściutkim paliwku z Ldla :) . Prawdą jest też, że paliwko rzepakowe spala się wydzielajac o wiele mniej związków toksycznych. Odsyłam do stronki "biopaliwa" (wpisać w google).
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-13, 18:08   

Ci co leja to to wiedza :wink:
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-15, 00:19   

Panowie, ja zalatwiam sobie rope od znajomego, gosc po prostu zarabia na oszczednosciach w pewnym zakladzie i czasem sie dziwie bo podwozi mi rope ktora jest cala czarna ( powiedzial ze jest ona barwiona do jakis tam autobusow, czy w zbiorniku jakos farbuje, to jakis chyba neoplan i ze sporo znajomych na tym jezdzi i nie narzeka. Wlalem , jezdze i wszystko chodzi, bratu tak samo do audi przywiozlem i tez 1,9 tdi chodzi, nie ma z niczym problemow. A teraz pytanie.. czy oplaca sie to odbarwiac? co sie stanie gdy podczas kontroli drogowej w moich przewodach misiek dostrzeze ten podejrzany kolorek? i jak to jest z kontrolowaniem zbiornikow? w osobowkach kontroluja? i kto ma uprawnienia do tego jaki organ wladzy panstwowej? ktos mi mowil ze tylko w ciezarowkach.. coz leje to i smigam, juz ponad 500 km przejechalem i auto chodzi cacy. Pozdr.
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2008-01-15, 00:26   

Mojego kuzyna zatrzymali jak jechał busem z kumplem to wsadzili jakąś lewatywę do baku i coś mierzyli, ale co to nie wiem, bo kuzyn zielony w tych sprawach :P
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-16, 00:32   

Bambek, nie patrz na to,załoz czarne przewody i tyle :mrgreen: ,a zreszta jak sobie chcesz,jak ganialem na opale to tez widac bylo ze zcerwone w rurkach ale trudno ryzyko zawsze jest,osobowki zadko sprawdzaja ale zdarza sie czasem,z tym ze raczej na dogach krajowych,jak bedziesz jezdził od miasteczka B do A to raczej nie,ale nie ma zxcego sie bac.
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2008-01-16, 09:13   

Jako ze w szkole to ja grzeczny chłopczyk nie jestem zawsze dostane jakiś psychiczny referat w którym musze gdybać nad wyższascia noża nad widelcem ;] Trafił mi sie własnie temat opałówki. Z tego co wyczytałem w ksiażkach w bibliotekach i znalazłem na stronach producentó jest to paliwo które nie przeszło ostaniej fazy filtrowania. Zawiera wiec zabrudzenia i potrzebuje wiecej tlenu do spalania ale kogo to obchodzi :P
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
Bambek 
FSC STAR


Motocykl: MZ ETZ 251e SIMSON
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 237
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-17, 12:30   

Hubert, jak zrobisz referat to slij na bambo34@gmail.com z checia przeczytam co tam napisales. Opla nie przeszedl ostatniej fazy? hmmm przeciez od tego jest filtr paliwa, to on filtruje wszystkie zabrudzenia ;-) , nie mamy sie co martwic, oby tylko nasze diesle byly dlugowieczne..
_________________
Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2008-01-17, 23:25   

hubertbaran napisał/a:
znalazłem na stronach producentó jest to paliwo które nie przeszło ostaniej fazy filtrowania. Zawiera wiec zabrudzenia i potrzebuje wiecej tlenu do spalania ale kogo to obchodzi


czyli tak samo jak paliwo z wszelkich stacji benzynowych w polsce.Ja juz czytalem tyle opini,analiz skladu,porownan skladu chemicznego opalu i ON itd,itd ze nie wierze w nic oprocz tego ze auto smiga i nic sie nie dzieje a parafina z opalu wytraca sie jeszcze szybciej niz z ON,bo akurat te opcje sprawdzalem osobiscie,a jakies pierd...... ze opal jest suchy bo nie ma parafiny (zekomy powod zacierania sie ukladow wtryskowych i niezamarzania opalu zimą) i jakies dolewanie mixolu i innych wynalazkow to głupota totalna,mialem opal z wielu zródeł i parafina wytracala sie duzo zybciej niz w ON czyli jakies mity ze opal nie zamarza,to bzdura a tym samym skoro ma tyle parafiny ze wytraca sie czybciej niz w ON to raczej sychy nie jest.
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14