» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: micek
2007-07-29, 14:31
Mikroprocesorowe moduły zapłonowe - allegro - dyskusja
Autor Wiadomość
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-07-14, 13:09   

Cały mechanik32 - pisze i mówi dokładnie to czego oczekuje kupujący i w ten sposób bajeruje kogo sie tylko da.
Wspomniałem o funkcjach dodatkowych i prosze już je mamy :smile: na monitorze w postaci literek.
"Moge zrobić jak sobie ktoś zażyczy" :smile: z konieczności wykombinuje coś w egzemplarzu pokazowym a potem przejście do dobrze już nam znanego standardu i sprawa załatwiona.
Ciekawy tylko jestem jak zrealizuje zmienny dynamicznie punkt zapłonu na układzie 555 - to dopiero byłaby sztuka, wręcz cud, tutaj potzrba już magii.
 
 
     
shalashaska 

Motocykl: ...
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: polska
Wysłany: 2007-07-14, 13:10   

.....
Ostatnio zmieniony przez shalashaska 2014-06-28, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-14, 15:30   

kto jest trollem to jest. Nie mam zamiaru pozostawić tekstu bez odpowiedzi. Robinson im więcej duperelów tym większe prawdopodobieństwo że sie coś zepsuje
 
     
adrian90_15 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 245
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-07-14, 15:55   

Twierdzisz że im więcej napiszesz linijek kodu dla procesora tym większe będzie prawdopodobieństwo że się zepsuje?! :shock: Ty chyba na prawde nie masz pojęcia o zmiennym punkcie zapłonu. To nie jest mechanika. Jak instrukcje napiszesz raz i działają to nic im się nie stanie, będą działać dopóki cały procesor nie padnie.
 
     
Robert-18 

Motocykl: etz 150
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 32
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-14, 16:01   

mechanik32 napisał/a:
Robinson im więcej duperelów tym większe prawdopodobieństwo że sie coś zepsuje
....taaa jasne. Jak ktoś płaci za te "duperela" to mają być!!!
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-14, 17:17   

mówię ogólnie im więcej nie potrzebnych rzeczy tym większe prawdopodobieństwo ze sie coś zepsuje. A z reszta tak ja uważam wy nie musicie sie ze mną zgadzać.
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 54
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1034
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2007-07-14, 18:25   

Poświęciłem wczorajszy wieczór, by dokładnie prześledzić dyskusje na różnych forach prowadzone na temat modułów oferowanych przez mechanik32. Możliwe jest dotarcie do postów na "elektrodzie", gdzie mechanik32 rozpoczynał (chyba na początku m2006 roku) zbieranie informacji o możliwości konstruowania takiego modułu.
Nie będę oceniał samych urządzeń, ani mechanika, ani robinsona, ponieważ takich nie posiadam i nie mogłem ich przetestować.
Chciałbym natomiast przedstawić swoje zdanie na temat całej tej sytuacji z konkurencyjnymi przepychankami z postawieniem w pierwszym rzędzie wiarygodności i fachowości w podejściu do klienta i zamocowaniu w prawie.
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to widoczna walka konkurencyjna pomiędzy dwoma producentami tego samego produktu, jakim jest moduł ze zmiennym punktem zapłonu. Robinson00 obnaża wady konkurencyjnego produktu, ale pytanie, czy jest to zachowanie właściwe? Otóż myślę, że w świetle przedstawionych dowodów (sposób wykonania, zastosowane podzespoły, świadome wprowadzanie w błąd poprzez zaprzeczanie, a następnie potwierdzanie prawdziwości przedstawianych zdjęć - miało to miejsce na forum Jawy), jak najbardziej prawidłowe. Nie chodzi tutaj o uniemożliwienie zarabiania kasy mechanikowi32, a raczej o rzetelną ocenę oferowanego przez niego produktu. Nie będę tutaj poruszał kwestii technicznych, ale kilka zachowań (m.in. zamazywanie oznaczeń kostki, brak jasnych odpowiedzi w sprawach ściśle technicznych, ale nie mających wpływu na możliwość podrobienia głównego pomysłu - mapa zapłonu), ewidentnie postawiło w moich oczach działalność mechanika32 na krawędzi prawa. Tak, właśnie prawa. Definicja oszustwa podlegającego sankcjom karnym:
Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd, albo WYZYSKANIA JEJ BŁĘDU LUB NIEZDOLNOŚCI DO NALEŻYTEGO POJMOWANIA PRZEDSIĘBRANEGO DZIAŁANIA , W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ.
Przekładając to na język pojmowalny szerszemu ogólowi: jeżeli ktoś wykorzystuje niewiedzę innej osoby, wprowadzając ją w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega sankcjom karnym, a jakim, to odsyłam już do KK .
Pytanie gdzie tutaj jest niewiedza, gdzie jest wprowadzenie w błąd i gdzie korzyści majątkowe?
- Niewiedza w poruszanej materii - charakteryzuje wiekszość ludzi nie orientujących się nawet w podstawach elektroniki.
- Wprowadzenie w błąd - oferowanie modułu z mapą zapłonu i jego zmiennym punktem przeznaczonego do danego motocykla, choć w świetle przedstawionych danych wygląda na to, że to zwykła blaga.
- osiągnięcie korzyści majątkowej - sprzedaż z zyskiem

Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście moduły mechanika32 są oszustwem, i czy on sam świadomie wprowadzał w błąd użytkowników towaru, jaki sprzedawał? Odpowiedzi na to pytanie znajdują się w serwisie allegro, u posiadaczy modułów oraz w necie, na forach, gdzie mechanik32 (przykre to), ale sam siebie pogrążył.

Jeżeli chodzi o walkę konkurencyjną i jej metody... Mechanik 32 ani razu nie sformułował zarzutu pod adresem produktu Robinsona00, a ten naprawdę potrafił zachować się jak należało i nie bał się przedstawiać zdjęć, wyjaśniać szczegółów technicznych itd swojego produktu, co dla mechanika32 stanowiło ogromny problem i zasłaniał się możliwością skopiowania jego pomysłu przez konkurencję (nadmienię tylko, że mapa zapłonu do motocykla MZ została udostępniona przez firmę Kanuni i nie ma wiekszego problemu z jej zdobyciem - co innego pozostałe marki, ale tutaj mechanik32 samodzielnie skonstruował mapę jeżdżąc z laptopem jako pasażer na motocyklu - metoda dość karkołomna, ale nie twierdzę, że zła).

Cała sprawa powinna być według mnie już zamknięta, gdyż jej drążenie nic nie da. Aby definitywnie wyjaśnić wszystko, osoby, które nabyły moduł u mechanika powinny oddać go do sprawdzenia niezależnemu fachowcowi i w razie stwierdzenia wałka skierować sprawę do sądu lub dogadać się polubownie.

Przewiduję jednak, że mechanik32 wyprze się każdego modułu, który sprzedał (bo przecież nie firmował ich swoim znakiem, a wypierał się np. zdjęc, które następnie potwierdzał), to Całą sprawę należy przemyśleć, i podejmować rozważne działania.

Na koniec zaznaczę, że ani mechanik32, ani robinson00 nie są mi znani osobiście, nie pozostaję z żadnym z nich w zależności finansowej, nie działam w porozumieniu z żadnym, nie są to osoby, z którymi kiedykolwiek miałem styczność. Nie posiadam produktów oferowanych przez mechanik32, ani przez robinson00.

Przedstawiłem swoje zdanie i krótką ocenę, na które wpływ miały jedynie obserwacje dyskusji i przedstawianych przez innych ludzi dowodów.

Dodam jeszcze, że nie podoba mi się granie przez mechanik32 na emocjach użytkowników forum Jawy. Pisząc jakie to forum MZ jest be, podsyca (moze nie świadomie, ale jednak) dziwne uprzedzenia, co wydaje mi się dziecinnym chowaniem się za parawanem własnej bezsilności. No cóż było juz w historii kilku nawet takich, którzy zmienili w ten sposób jej bieg...
I tutaj mój apel do chłopaków z forum Jawa: spójżcie trzeźwo na wszytko, a nie przez szkło uprzedzeń.
Szkoda że musiałem napisać tego posta w tym tonie, ale tak chyba ma byc.
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
adrian90_15 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 245
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-07-14, 18:48   

"im więcej nie potrzebnych rzeczy tym większe prawdopodobieństwo ze sie coś zepsuje". To zdanie ma sens - w mechanice, elektronice, ale widzę że do ciebie nie dociera, że nie w programowaniu.

Wyłączenie zapłonu po 7000 obr./min. to kilka linijek kodu dla procesora. Po prostu: jeżeli będzie dostawał impuls z cewki z taką częstotliwością ma się wyłączyć. W BASCOMie można taką instrukcję napisać po 1 roku technikum informatycznego. Te kilka linijek kodu w pamięci procesora NIE MOŻE się zepsuć. Bo niby jak?!

A jak przeczytasz co napisał MZ Maxi Perwers to będziesz wiedział, co ci grozi. W najlepszym wypadku każdy kto przeczytał ten temat, będzie twoje moduły omijać szerokim łukiem.
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-14, 19:13   

dziękuje za opinie ale prószę spojrzeć na ta sprawę z innego punktu. Moduł który ja wykonałem spełniał warunki aukcji. Ja moduły plombowałem aby ktoś kto kupił moduł miał możliwość odesłania do ewentualnej naprawy. Jeżeli otworzy to może wsadzić co tylko chce do środka i wmówić że taki towar produkowałem. Istnieje jeszcze cos takiego jak wymiana towaru w przypadku kiedy nie spełnia oczekiwań. I taką umożliwiałem w przypadku nie naruszenia zabezpieczenia. W stronie o mnie jest wyraźnie napisane ze zwrotów nie przyjmuję. Każdy kto kupował u mnie pytał się czy jest możliwość zwroty na co ja odpowiedziałem że istnieje tylko możliwość wymiany. Sprawę ta można zinterpretować na wiele innych sposobów. Ja już jestem tą sprawą zmęczony. Nie wiem jak inni. Nikogo nie podbudowuję aby nie lubił MZ-kowiczów sam mam kolegę który ma MZ i nie ma miedzy nami jakiś kłótni kto jest lepszy itd. Inni mnie bardziej lubią inni nie lubią po prostu. Pozdro
 
     
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-07-14, 20:22   

Poprzednia wypowiedź MZ Maxi Perwers w zasadzie mówi wszystko.

mechanik32 napisał/a:
Robinson im więcej duperelów tym większe prawdopodobieństwo że sie coś zepsuje


To naprawde dobre :smile: , o jakich duperelach piszesz ?
Przeciez funkcje dodatkowe realizuje się poprzez odpowiednie instrukcje w oprogramowaniu i wpisy w rejestrach mikrokontrolera wiec co tutaj ma sie niby zepsuć, ale to widocznie do ciebie jeszcze nie dotarło i pokazałeś nam wszystkim tylko po raz kolejny że nie masz bladego pojęcia o zmiennym puncie zapłonu, podstawach architektury i sposobu działania mikrokontrolerów jak i pisaniu oprogramowania.
Tutaj chodzi o technologie, w technologii cyfrowej realizacja funkcji dodatkowych odbywa się za pomocą odpowiednich sekwencji oprogramowania mikokontrolera i nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych elementów elektronicznych a w technologii analogowej niestety trzeba dodać te duperele o których wspomniałeś - powstaje pytanie gdzie zapodział się ten twój domniemany zaprogramowany uP z mapą zapłonową ?

Plombowanie modułów tyczy się ewentualnej utraty gwarancji przez nabywcę w przypadku jej naruszenia i jest to rzecz oczywista.
Jednak każdy konsument ( klient ) będąc formalnie właścicielem danego przedmiotu ma prawo do sprawdzenia tego co tak naprawdę kryje sie pod obudową.
Plombowanie obudowy nie zwalnia producenta czy sprzedawcy z odpowiedzialności za to co znajduje się w środku, klient płacąc za dany produkt wymaga tego aby był on zgodny z instrukcją lub opisem go dotyczacym a jeżeli tak nie jest producent lub sprzedawca odpowiadają za to.

Cytuję fragment wypowiedzi MZ Maxi Perwers:
"Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd, albo WYZYSKANIA JEJ BŁĘDU LUB NIEZDOLNOŚCI DO NALEŻYTEGO POJMOWANIA PRZEDSIĘBRANEGO DZIAŁANIA , W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ.
Przekładając to na język pojmowalny szerszemu ogólowi: jeżeli ktoś wykorzystuje niewiedzę innej osoby, wprowadzając ją w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega sankcjom karnym, a jakim, to odsyłam już do KK .
Pytanie gdzie tutaj jest niewiedza, gdzie jest wprowadzenie w błąd i gdzie korzyści majątkowe?
- Niewiedza w poruszanej materii - charakteryzuje wiekszość ludzi nie orientujących się nawet w podstawach elektroniki.
- Wprowadzenie w błąd - oferowanie modułu z mapą zapłonu i jego zmiennym punktem przeznaczonego do danego motocykla, choć w świetle przedstawionych danych wygląda na to, że to zwykła blaga.
- osiągnięcie korzyści majątkowej - sprzedaż z zyskiem"

Plomba gwarancyjna jest plombą gwarncyjną, jej funkcją jest weryfikacja przez producenta czy sprzedawcę tego czy ktoś nie ingerował w urządzenie w przypadku jego rekalamacji w ramach udzielonej gwarancji.
A co w przypadku gdy okaże się że dane urządzenie działa tyle tylko że w sposób niezgodny z opisem czy instrukcją lub jego jakość wykonania jest poniżej wszelkich obowiązujących standardów - kto za to odpowiada ? - czyżby plomba gwarancyjna ?
 
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-14, 20:33   

tak jak najbardziej w takim przypadku klient zwraca towar jeżeli mu cos nie pasuje i dostaje produkt prawidłowy jeżeli producent uzna ze urządzenie jest w takim stanie jakie wyslał. Chyba nie chcesz mi wmówić że wyprodukujesz cos wyslesz klient otworzy skopiuje schemat złoży nowe taniej i odda ci twój produkt bo musie nie spodobał. A sam będzie korzystał ze swojego zrobionego przez siebie. Plomba jest to fakt który mówi nie ruszaj mnie bo jak mnie zerwiesz to nie możesz mnie ani oddać ani reklamować. W tym momencie klient traci jakiekolwiek podstawy do reklamacji i roszczeń bo przedmiot został naruszony i nie jest wiarygodny. Robinsoon kup ode mnie moduł :)
 
     
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-07-14, 20:46   

Po pierwsze twoje moduły trafiają do mnie za darmo, od oszukanych allegrowiczów.
Po drugie tam nie ma co kopiować - profanujesz całą branże elektroniki praktycznej.
Po trzecie nie dałbym grosza za coś takiego.
Po czwarte jezeli myślisz ze pod przykrywką plomby bedzie dalej udawać cie sie oszukiwać ludzi to się mylisz cwaniaczku, sprzedając cokolwiek bierzesz odpowidzialność za wykonanie danego produktu i plomba cie przed tym nie uchroni.
Po piąte jak sprawa sie rozejdzie to nie chciałbymbyć w na twoim miejscu.
 
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-14, 20:57   

ja postepuje fer w stosunku do klientów.
 
     
szymon 
Szymon.Karpacz

Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 33
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2007-07-14, 22:36   

Witam
Jakiś czas temu, troszkę podkur... wysłałem fotki robinsonowi00- nie mając najmniejszego pojęcia, że z tego urośnie taka sprawa.
Moduł od mechanika32 kupiłem tylko po to-bo lubię eksperymentować. Wcześniej od pół roku jeździłem na module robinsona00, który miał ograniczenie-wyłączał zapłon przy 6000 (te obecne wyłączają przy 7000). Nieraz przy gwałtownym wyprzedzaniu troszkę mi to przeszkadzało. Pisałem nawet wtedy do robinsona00 o przeprogramowanie, ale jakoś nie odpisał... i wpadłem na pomysł -zakupie inny, podobny moduł od mechanika32.
Pomijając, że czekałem na przesyłkę dużo za długo-w końcu dostałem.
Pierwsze "podejrzane" wydało mi się-to, że konektory nie są polutowane, tylko zaciśnięte.
Sam polutowałem i podłączyłem moduł do moto. Podłączyłem w ten sposób, że mogłem zamiennie podłączać dwa modułu, za pomocą jednej kostki. Moduł mechanika32 wymagał jednak obrócenia o 180 stopni magnesu na wale. Moto odpalił, ale silnik nie pracował tak dobrze jak na module robinsona00. Do tego moduł mocno grzał się. Wróciłem do wcześniejszego modułu (na którym jeżdżę do dziś). Pomyślałem-zostawię sobie moduł mechanika32 "na zapas".
Jednak coś mnie kusiło, dlaczego silnik pracuje gorzej? Wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że ten moduł będę reklamować itp. Centralnie na obudowie była jedna śrubka i jeden nit w rogu. Ciekawość popchnęła mnie do rozebrania obudowy. Odkręciłem śrubeczkę, rozwierciłem nit i próbuję otworzyć obudowę. Jednak całość była bardzo szczelnie wypełniona klejem-takim z pistoletu na gorąco. Udało mi się troszkę odchylić pokrywkę i widzę zanurzone w tym kleju jakieś rezystory. Tu już mi zaczęły ręce opadać- już wiedziałem, że kupiłem nie to co miało być. Szczypcami po kawałku wyłamałem obudowę i w środku ukazało się to co na fotkach wcześniej pokazanych.
Do mechanika napisałem krótką wiadomość, że mnie wyje... i nawet nie pomyślałem o zwrocie za moduł (i dawno już o tym zapomniałem, gdyby nie forum).
Wtedy wbiłem w google "mechanik32" i znalazłem min. wypowiedź robinsona00 -który otwarcie "jechał" po "fachowości" swojej konkurencji. Dla kogoś nieobeznanego w temacie-typowy przykład gry "po trupach do celu". ALE TO TYLKO dla kogoś nieobeznanego.
Właśnie zdałem sobie sprawę, że robinson00 pisze całkowitą prawdę o modułach mechanika32 i to w BARDZO delikatny sposób, bo rzeczywistość jest gorsza- a ja jestem tego przykładem.
Wtedy pstryknąłem te fotki i wysłałem je do robinsona00 razem z wiadomością.
Byłem rąbnięty na 120 zł i pierwsze co przyszło mi do głowy -było podzieleniem się z tym, z kimś "w temacie"...
Osobiście nie znam ani mechanika32, ani robinsona00, jednak zakupiłem dwa moduły od robinsona, które sprawują się bardzo dobrze. Kontakt z tym gościem zawsze był ok.
Tego samego o mechaniku32 powiedzieć nie mogę.
Pozdrawiam
_________________
Szymon.Karpacz
MZ ETZ251
 
     
shalashaska 

Motocykl: ...
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: polska
Wysłany: 2007-07-14, 22:40   

Normalnie jak w polskim rządzie.
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 54
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1034
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2007-07-15, 00:08   

Uważam, że sprawa jest na tyle klarowna i czytelna, że nie trzeba jej już więcej wałkować. Wszyscy mamy możliwość wyboru pomiędzy różnymi produktami i producentami. Wiemy już jaką jakość oferuje każdy z nich. To od nas, nabywców zależy który produkt zdobył nasze zaufanie. Jak dla mnie, to moduł i jego opis jedynie w przypadku robinsona00 zasługuje na uznanie i ten najprawdopodobniej zakupię.

Inną sprawą jest szkoda, jaką ponosi z tytułu nierzetelnych produktów mechanika32 zarówno on sam, jak i pozostali, którzy oferują podobne urządzenia na allegro. Przecierz niedaleka droga do stwierdzenia, że "na allegro częściej trafisz na minę niż na coś dobrego" stawia producentów i handlujących dobrym towarem w jednym rzędzie z chochsztaplerami, a co więcej ustawia pod ścianą sam serwis Allegro...

Mechanik32 wiem, że jesteś zmęczony całą tą zadymą, ale niestety sam jesteś sobie winien. Sam też wiesz najlepiej, czy produkt, który oferowałeś był tym, co opisywałeś w serwisie allegro. Jeśli uważasz, że fakt pokazania Ciebie i Twojego produktu w takim świetle został spreparowany w celu usunięcia z rynku, to przecież zawsze można sprawę naświetlić w serwisie Allegro lub oddać do sądu. Jeśli natomiast jest prawdą, że rację ma robinson00, to niestety nie chciałbym być na Twoim miejscu, bo oprócz zwrotu naciągniętym ludziom pieniędzy mozesz też ponieść koszta ewentualnych napraw, których dokonać musieli w wyniku błędnego działania urządzenia (nie twierdzę że tak jest), koszta sądowe (biegłych i ekspertyz) i oczywiście karę nałożoną przez sąd. Myślę jednak, że nikt sprawy w sądzie nie założy.
Szkoda tylko, że od razu nie przyłożyłeś się do wszystkiego, a nastawiłeś na szybką i bezbolesną kasę. Mam nadzieję, że jednak uda Ci się to wszystko jakoś odkręcić, bo mimo wszystko jakiś przedsiębiorczy człowiek z Ciebie jest, ale drogę wybrałeś do dup..
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
MB 
MB

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: PODOBLIN
Wysłany: 2007-07-15, 09:35   

Odcięcie nie możesz zrobić bo masz zwykły 555. A ten czujnik zwarcia cewki to zwykły bezpiecznik w instalacji elektrycznej nic więcej. Do schematu można podłączyć czujnik hala, szczelinowy lub przerywacz. Próbujesz znów bajerować. A swoich klientów mechanik32 taktuje bardzo źle wystawia negatywne komentarze choć wpłata była godzinę po aukcji, wysyła towar niezgodny z opisem i kręci.

Umieściłem symulację PSpice modułu mechanika32 jak koś nie poradzi sobie z uruchomieniem to piszcie wyślę instrukcję
http://moto.kirc.pl/topic...7,105.htm#60163
Dodałem instrukcję
 
     
grzes 

Motocykl: gsx600f
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 109
Skąd: Telatyn
Wysłany: 2007-12-19, 20:30   

sorki że odgrzebuje ten temat ale zamierzam kupić mikroprocesorowy moduł zapłonowy od robinsona i w związku z tym proszę o wypowiedzenie się użytkowników tego modułu (uważnie przeczytałem cały temat ale jeszcze chcę się upewnić odnośnie tego modułu) dziękuję za wszystkie wypowiedzi :piwo:
 
 
     
Michał_22 


Motocykl: Mz Etz 301e
Pomógł: 33 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 791
Skąd: Okolice Łańcuta
Wysłany: 2007-12-20, 16:16   

Jak bys przeczytał cały temat, to bys wiedział co o nim sądzą :piwo:
_________________
W garażu - Polonez Caro Plus 1.8 16V, Mz Etz 301e, Romet Ogar 205 i Motorynka Pony M2.
 
 
     
grzes 

Motocykl: gsx600f
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 109
Skąd: Telatyn
Wysłany: 2007-12-20, 17:34   

cały temat to jest można powiedzieć demaskowanie oszusta,a ja potrzebuje konkretów: głównie chodzi mi o to jak się spisuje ten moduł (słyszałem opinie że moduły z allegro często padają na trasie tylko nie wiem czyjej produkcji) więc ponownie proszę o opinie posiadaczy modułu od robinsona

Michał_22, widzę że ktoś tu chyba sobie tylko próbuje nabić licznik postów (życzę powodzenia :klnie: )
na temat modułu wypowiedziało się w zasadzie tylko dwóch użytkowników więc nie pitol że przeczytałeś temat jak ci nie pasuje to sie nie wypowiadaj i nie rób śmietnika :klnie:
Od czasu kiedy temat był poruszany, mogło przybyć użytkowników tego modułu i jak nie jesteś zainteresowany to się nie odzywaj
Ostatnio zmieniony przez grzes 2007-12-20, 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15