» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: micek
2007-07-29, 14:31
Mikroprocesorowe moduły zapłonowe - allegro - dyskusja
Autor Wiadomość
MB 
MB

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: PODOBLIN
Wysłany: 2007-06-29, 14:35   

przepraszam gustaw ale ty sądzisz że to co mechanik32 mi wysłał jest ok. Popatrz na zdjęcia i oceń realnie
 
     
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-06-29, 19:07   

Po ostatnich swoich "osiągnieciach" które wyszły na jaw ( wszystko zaczęło się od Szymoniusza ), mechanik32 spalił się nieco na mz-clubie i zdążył już zmienić swoją taktykę.
Przerzucił się na forum Wolna Strefa Jawa/CZ

http://www.demonos.vipser.../topic,2020.125

i teraz tam aktywnie działa dalej bajerując ludzi.
Wciskając im kit o zmienności kąta zapłonu w swoich modułach dalej sprzedaje pod tą przykrywką zwyczajne moduły tranzystorowe, które ze zmiennym punktem zapłonu nie mają nic wspólnego.
Teraz twierdzi już oczywiście że jest tam mikrokontroler, szkoda tylko że zdarł symbol 8 - nóżkowego scalaka :smile: - szkoda :sad: bo gdyby tego nie zrobił ujrzelibyśmy symbol powszechnego analogowego układu czasowego 555, który to odłącza obwód cewki zapłonowej po 3 s od ustania obrotów wału i to wszystko !!!!!!!
Tak jak to przewidział Szymoniusz zapodał już pokazowe zdjęcia nowych płytek obwodów drukowanych. Oto jego wypowiedź dotycząca osoby mechanika32, cytuję:
"Może troszkę da mu do myślenia ta cała sytuacja i albo się wycofa, albo zacznie robić PORZĄDNE towary, ( w co raczej wątpię, po tym jego " module " poznaję, że gość z natury jest amatorem i fuszerantem w tym co robi - " ma to we krwi ", tacy ludzie zawsze będą szli po najniższej linii oporu - jak prąd w ich modułach he, he. Teraz może zrobi kilka sztuk " pokazowych ", wystawi foty, a potem wróci do standardu."
A oto link do tych zdjęć:

http://moduly-zaplonowe.o...-28-1652-59.rar

Coż w pewnym sensie mozna powiedzieć, że są pewne efekty, mechanik32 został zmuszony do pokazania poprawnie wykonanych obwodów drukowanych.
Pozostaje jedynie miec tylko nadzieję, że Szymoniusz nie ma racji w ostanim zdaniu swojej wypowiedzi.

Cała sprawa z opublikowanymi zdjęciami modułów produkcji "made in mechanik32" to oczywiście według niego spreparowane przez konkurencję zdjęcia ( mowa tutaj o mnie ), przyznacie ze sprytnie no nie - najlepiej wyprzeć się własnych wyrobów, które są totalnym przekrętem i widać to "gołym okiem".
Gdyby Szymoniusz nie zapoczątkował całej tej sprawy, robiąc zdjęcia zakupionego od mechanika32 modułu który z założenia miał być do ETZ 251 z wczytaną mapą zapłonową - i kosztował 120zł to ja sam do dzisiaj nie wiedziałbym w jak hamski sposób mechanik32 naciąga wszystkich motocyklistów.
Nawiasem mówiąc gdy ujrzałem te zdjęcia po raz pierwszy doznałem szoku :klnie: i mało co nie spadłem z krzesła.
 
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-06-29, 20:08   

na forum o jawach jestem juz od dawien dawna i nikogo ne naciągałem. robinson nie wiem o co ci chodzi ale ładnie sobie to wykombinowałeś.
 
     
gustaw 

Motocykl: Jawa 350 Ts
Wiek: 35
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Ćmielów
Wysłany: 2007-06-29, 23:08   

robinson00 źle o Tobie świadczą wypowiedzi jeśli komus obrabiasz dupe na dwuch forach... tym bardziej ze Ty tego modułu na oczy nie widziałes i sam sprzedajesz ..... straciłes w oczach..

[ Dodano: 2007-06-29, 23:12 ]
i zauwaz ze masz mniej pozytywów od niego
P.S : u niego kupuja moduły u Ciebie nie ..... śmieszne przecierz Ty masz lepsze
 
 
     
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2007-06-29, 23:50   

Wg. mnie ten spór nie ma sensu. Temat zamykam, a jeżeli ktoś będzie miał do napisania w nim coś mądrego i na temat, to cynk na PW, lub GG i odblokuję.
Pozdrawiam!
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
 
 
     
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-07-09, 07:23   

gustaw napisał/a:
robinson00 źle o Tobie świadczą wypowiedzi jeśli komus obrabiasz dupe na dwuch forach... tym bardziej ze Ty tego modułu na oczy nie widziałes i sam sprzedajesz ..... straciłes w oczach..

[ Dodano: 2007-06-29, 23:12 ]
i zauwaz ze masz mniej pozytywów od niego
P.S : u niego kupuja moduły u Ciebie nie ..... śmieszne przecierz Ty masz lepsze


Co to ma znaczyć że obrabiam komuś dupe na dwóch forach ? - coś ci się chłopie pochrzaniło, ale mniejsza z tym.
Tak się składa że dzięki uprzejmości MB mam u siebie moduł wykonania mechanika32 i wiesz co - jest dokładnie taki sam jak na opublikowanych zdjęciach.
No nie wiem kto tu stracił w oczach ja czy mechanik32, ale tobie na pewno coś padło na oczy.


P.S. : Nie pisz głupot "u niego kupuja moduły u Ciebie nie " - skąd to wziąłes, z sufitu ?
Kupują u mnie i u niego, różnica polega na tym że ja sprzedaję produkty całkowicie zgodne z opisem ich dotyczącym a mechanik32 - cóż, co innego w opisie co innego w rzeczywistości.
 
 
     
MB 
MB

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: PODOBLIN
Wysłany: 2007-07-09, 08:11   

Witam wszystkich
potwierdzam-wysłałam moduł robinson00-wi, żeby profesjonalista to "cudo" zobaczył.
Polecam
http://www.demonos.vipser...5/topic,2220.50
http://moto.kirc.pl/topic...y-vt3197,90.htm
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2007-07-09, 09:17   

popieram działania robinsona! Zdemaskował oszusta i tyle! Czekamy na nowsza wersje układu zapłonowego, robinson działaj:P
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-07-09, 16:58   

hubertbaran napisał/a:
popieram działania robinsona! Zdemaskował oszusta i tyle! Czekamy na nowsza wersje układu zapłonowego, robinson działaj:P


To nie do końca jest tak.
To wykiwani allegrowicze zdemaskowali oszusta, wszystko zaczęło się od Szymoniusz'a który jako pierwszy postanowił sprawdzić co tak naprawdę zakupił.
To właśnie klienci którzy zakupują dany produkt tworzą obiekywną opinię o nim, jego sprzedawcy i producencie - w ten sposób tworzy się marka i renoma.
Mechanik32 myślał że jest sprytny i że pod przykrywką tzw "modułów ze zmiennym kątem zapłonu" będzie mu się udawać wciskać ludziom to coś, łatwo i szybko zbić szmal, jednak jego podstępne sztuczki mające na celu zbajerowanie klientów na dłuższą metę w końcu "wyszły mu bokiem", kłamstwo i oszustwo nie popłacają
 
 
     
MB 
MB

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: PODOBLIN
Wysłany: 2007-07-11, 10:35   

Schemat tego cuda od mechanika32
http://moto.kirc.pl/topic...-vt3197,105.htm
 
     
Nostradamus 

Motocykl: kilka ich jest
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 262
Skąd: Zaleszany
Wysłany: 2007-07-13, 12:23   

nie no fajnie zwykła kostka 555 i moduł ze stałym kątem. :D
_________________
http://bikepics.com/members/nostradamus/03fazer/

http://polskajazda.pl/Mot...0%20Fazer/14596

http://www.bikepics.com/m...damus/85etz250/

http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,250/13660
 
 
     
MB 
MB

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: PODOBLIN
Wysłany: 2007-07-13, 15:02   

Dokładnie 555 i nic więcej a ilu mechanik32 oszukał. Większość z nich nawet o tym nie wie straszne.
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-13, 17:43   

taa jasne jaki to ja jestem bee... juz gdzieś o tym pisałem. idzie koleś na giełdę kupić samochód kupuje golfa TT z silnikiem np niech będzie 2,5 litra spisuje umowę i jedzie do domu. w domu mówi do kolegi ty chodź przełożymy silnik od tego golfa II do tego co kupiłem przecież i tak w umowie nie ma słowa że znany jest mi stan techniczny. Podamy go do sądu ze nas oszukał i kaske dostaniemy. Pozdrowienia dla MB dobry jesteś.
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2007-07-13, 20:08   

sory kolego ale powinno to zostać zgłoszone do obsługi alegro! isnieje cos takiego jak kultura sprzedaży w twoja śmiem watpić;] Uzywany samochód to do ch... nie nowy moduł;/
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-13, 21:01   

ja podałem przykład. ze zdjęcia można wszystkiego zrobić. i wmówić że to prawda.
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2007-07-13, 23:09   

problem w tym kolego ze twoje zdjecia potwierdzaja prawde;]
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
MB 
MB

Motocykl: MZ ETZ 251
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: PODOBLIN
Wysłany: 2007-07-13, 23:37   

MECHANIK32 widziałeś mój schemat może się do niego odniesiesz> wiesz jak powstał z TWOICH zdjęć tylko układ 555 obróciłem tak jak był w moim i wiem, jakie elementy tam zastosowałeś. Więc pokaż, co potrafisz. Niedługo każdy, kto chce zbuduje to cudo a ja mu w tym pomogę. Nie dziwi Cię, że po zastosowaniu elementów z Twojego modułu wszystko zagrało. Jesteś kłamca a twoje opisy w aukcjach odbiegają od tego złomu, co wysłałaś mi. Ile będziesz kłamał. Lepiej się opanuj, bo ja Ci tak łatwo nie odpuszczę dołożę wszystkich starań abyś już nikogo nie oszukał. Dla mnie 120 zł to nie jest wielka suma. Ale na MZ JAWACH WSK itp. jeżdżą młodzi ludzie, dla których te 120 zł coś może znaczyć a Ty swoim postępowaniem zabijasz ich pasję ich marzenia. Jesteś ZERO. Chyba twój ziomal powiedział prawdziwego mężczyznę poznaję się po tym jak kończy a nie zaczyna. Politykiem zostań a nie pchaj swoją amatorską i kłamliwą osobę do elektroniki (będziesz w swoim żywiole kłamstwo i kasa). Myślisz, że jak masz blade pojęcie o elektronice to jesteś właścicielem patentu na okłamywanie ludzi.
 
     
adrian90_15 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 245
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-07-13, 23:45   

A ja przyglądam się temu tematowi od początku i pamiętam ile czasu mineło od napisania przez mechnika32 że wyśle zdięcia "prawdziwego" modułu do ich pojawienia się na forum. Myślałem nawet, że wogóle się już nie odezwie.
 
     
robinson00 

Motocykl: ETZ 250
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 25
Skąd: Złotów
Wysłany: 2007-07-14, 09:02   

Prawda jest taka że moduły zapłonowe mechanika32 oferowane na allegro nie spełniają podstawowego obowiązujacego warunku - ZGODNOŚĆI PRZEDMIOTU AUKCJI Z OPISEM.
Nasz spryciarz wyszedł z założenia że nikt nie będzie w to wnikał, bo niby po co ? - cóż w końcu sami zainteresowani klienci postanowili zweryfikować produkt z opisem go dotyczącym i powstał " mały " problem :shock:
Jednak nie ma się co łudzić że samo allegro coś tutaj zdziała, że któryś z pracowników allegro tym się zainteresuje, bez formalnych zgłoszeń oszukanych allegrowiczów nie kiwną nawet palcem.
A musiałaby tych zgłoszeń być sporo albo musiałby wpływać regularnie, to raczej trudne do zrealizowania bo nie każdy naciągnięty allegrowicz będzie się kłopotał aby zgłosić sprawę o ile w ogóle zorientuje się w tym że został " nabity w butelkę ", mechanik32 o tym wie i zapewne zauważyliście że doskonale to wykorzystuje.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na pewien " szczegół ".
Zauważcie że moduły mechanika32, które jak twierdzi sam autor są wyposazone w zaprogramowany uP nie posiadają ( nawet w opisie :smile: ) żadnych funkcji dodatkowych typu: odcinanie zapłonu przy określonych RPM, kontrola czasu nasycenia cewki zapłonowej, sygnalizacja obrotów przy których aktywuje się domniemana mapa zapłonowa itp.
Nie zastanawia was fakt dlaczego nasz wybitny programista nie oferuje żadnych funkcji dodatkowych ? - przecież technologia cyfrowa jest doskonałym narzędziem do realizacji takich założeń i praktycznie każdy moduł zapłonowy sterowany mikrokontrolerem posiada rozmaite funkcje dodatkowe.
 
 
     
mechanik32 

Motocykl: -
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: gorzów
Wysłany: 2007-07-14, 12:23   

odcięcie od odpowiednich obrotów mogę zrobić jak sobie ktoś zażyczy
wskaźnik zwarcia cewki jest nic więcej nie jest potrzebne w module. A jak sobie ktoś będzie życzył to mu to dorobię i tyle. Za parę dni w zmian za czujniki optyczne pojawi się moduł na przetwornik hallotronowy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14