» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2012-02-29, 11:44
Podgrzewana kamizelka - prawdziwy komfort na MZ
Autor Wiadomość
buli_87 
motoświr

Motocykl: R100 Caferacer
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-21, 10:18   

mi tam wystarcza polar pod skóra i tak sie ze mnie pot leje, wiec po co to wszytko?? chyba ze ktos w kurtce zimowej smiga :)
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2007-10-21, 20:59   

buli_87, jak jechaliśmy z Maxim do borek i była godzina jakaś 22 ja ubrany w podkoszulek, koszulkę, polar, grubą skórę z podpinką i rękawice skórzane i myślałem że zamarznę, (było 7*C jak dobrze pamiętam)
Mi by się przydał taki sweterek :twisted:
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
buli_87 
motoświr

Motocykl: R100 Caferacer
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-21, 21:25   

tomasz102, a ja jak smigam codzien to mi ceplo:)) ale trampek czy dr troszke inaczej odprowada cieplo niz mz wiem bo przeciez mialem :) i jest duza roznica z dr i trampka dmucha na nogi az cieplo no i cala gore mam tez przez szybke zaslonieta, ale do tej pory mi cieplo :)
 
 
     
BeerfaN 
Made in PRL


Motocykl: była ETZ, jest xf650
Pomógł: 19 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 818
Skąd: Warszawa Marysin
Wysłany: 2007-10-22, 07:53   

Hmmm...masz może pomysł na inne elektryczne sprzęta? np fotele, krzesła...potrzebuję na prezent dla teściowej :wink:
_________________
We've reached the Devil in his home i Las Vegas.
He said: "No, he's not my boy, but I love him like a son..."
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-250/65428
 
     
Klima 


Motocykl: Yamaha yzf 600r
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 994
Skąd: suwałki
Wysłany: 2007-10-22, 16:47   

w siedzenie można wpleść te ogrzewanie :mrgreen:
_________________
Moja była etka http://www.polskajazda.pl...&idpojazd=10835
 
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-22, 20:35   

specjalne wersje oferuje dla np. miłych teściowych - elektryczna kanapa zasilana bezpośrednio z obwodu WN cewki zapłonowej ;-) A na serio kalesony stanowią dla mnie na razie zagwozdkę - są zbyt elastyczne, potrzebuje skombinować coś w rodzaju podpinki do spodni, coś co sie nie dopasowywuje tak do nogi - przewody jednak nie są tak elastyczne... A właśnie nogi (kolana) mi marzną najbardziej.
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
arsene 
Zlotowicz
arsene

Motocykl: no kilka ich jest
Pomógł: 11 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 479
Skąd: MIŁOSZEWIEC
Wysłany: 2007-10-22, 21:00   

Prawdziwy wynalazca ;) . Pewnie że kolana najbardziej dostają w d......... i łydki. Ja najbardziej marznę w kolana, łydki a potem w ręce. Niestety jaskółka i tropka mają za słabe prądnice na takie szaleństwo. Chociaż na półce leży prądnica od mińska i może kiedyś ją założę.
W każdym razie gratuluje pomysłu i pracuj tak dalej.
_________________
te kilka to: MZ ES 250 60r x 2, WSK M06-L 64r, skuter Keway czy jakos tak żony oraz gablota na jazdę z małżonką - BMW R1100 RT Polecam oto strona żony http://robotkireczne.net.pl a tam cuda. zazik i itd: http://zaporozec.eu
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2007-10-22, 21:37   

arsen... ochraniacze do rolek dobrze zdaja egzamin;) Wygladasz troche jak 15wieczny rycerz ale cos za coś;)
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
arsene 
Zlotowicz
arsene

Motocykl: no kilka ich jest
Pomógł: 11 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 479
Skąd: MIŁOSZEWIEC
Wysłany: 2007-10-23, 00:23   

Może i tak. Mam w swoim kombinezonie nakładki na kolana i na łokcie ale pod wpływem pędu powietrza przez dłuższy okres czasu robią się chłodne. Też kiedyś myślałem jak je ocieplić dodatkowo ale na pomysł z prądem nie wpadłem, myślałem o nadmuchu ciepłego powietrza z żeberek cylindra, ale to zbyt skomplikowane podłączać się rurami do silnika a po drugie w czasie szybszej jazdy to powietrze będzie stosunkowo chłodne ponieważ nie zdąży się ogrzać.
W związku z tym myślę że projekt kolegi (z prądem ;) )jest najbardziej optymalny. A poza tym jest prawie 00.30 a do końca ciężkiej pracy pozostało mi około 8 godzin i muszę chwilę odpocząć.
_________________
te kilka to: MZ ES 250 60r x 2, WSK M06-L 64r, skuter Keway czy jakos tak żony oraz gablota na jazdę z małżonką - BMW R1100 RT Polecam oto strona żony http://robotkireczne.net.pl a tam cuda. zazik i itd: http://zaporozec.eu
 
 
     
krzych_mz150 
SUPER PREZES


Motocykl: Honda VF 500 MAGNA
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 398
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-10-30, 22:23   

Ludwicjusz, gratuluję pomysłowości!! szacun
pomysł z ogrzewaniem kaleson też niezły tylko trzeba uważać na przegrzanie pewnych części ciała :mrgreen:

ale właściwie to mógłbyś jeszcze do tego elektrycznego sweterka dorzucić diody na plecach i byłbyś bardziej widoczny :mrgreen:

ciekawy by był widok takiego motocyklisty ubranego w elektryczne ciuszki, któremu zrobiło się zwarcie :DD
_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Honda/VF,500/17319
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,150/211
 
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-31, 10:15   

zwłaszcza że te diody by migały 25 razy na sekundę bo takimi impulsami jest zasilana kamizelka :mrgreen:

Ależ tu wszyscy boją się zwarcia, nie wiem czemu taki strach w narodzie panuje. Jako elektryk-energetyk może zbyt się przyzwyczaiłem do iskier i łuków :twisted:

Jakby ktoś popatrzył na zdjęcie wersji 2.0 z 1 strony toby zobaczył że na zwarcie NIE MA szans, jedyne co może się stać to przerwie się przewód a wtedy po prostu prąd przestanie płynąć, a gdyby nawet się co zwarło (prawa Murphego się kłaniają :wink: ) to jest bezpiecznik, a i sama wydajność przetwornicy to tylko 10A w impulsie...

ps. oryginalne frotowe kalesony bundeswery już na A. zamówione - będą elektryczne gacie :D
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-10-31, 17:58   

Ludwicjusz napisał/a:
Ależ tu wszyscy boją się zwarcia, nie wiem czemu taki strach w narodzie panuje. Jako elektryk-energetyk może zbyt się przyzwyczaiłem do iskier i łuków

Ludwicjusz, Ty jako elektryk nie masz się czego obawiać bo elektryka prąd nie tyka :mrgreen:
krzych_mz150 napisał/a:
pomysł z ogrzewaniem kaleson

Pomysł z ogrzewanymi kalesonami proponuję poruszyć w dziale "Luźne gatki" :mrgreen: :DD
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
rybson13 
Zlotowicz

Motocykl: Sf
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 414
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2007-10-31, 20:32   

Rozumiem 20 lat temu :mrgreen: lata filmowego serialu "Daleko od szosy" ale teraz?? gdzie mozna za 300zl kupic nowke kurtke ktora nie przewiewa i naprawde jest w niej cieplo.
Powiedz mi ludwicjusz jak to bedziesz prac?? czy producent nie przewidzial tego w opcji :mrgreen: pomysl fajny ale chyba tylko jak kjtos jezdzi w ramonesce albo zwyklej kurtce
 
     
KingNothing 
V.I.P.

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 37
Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 363
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-31, 21:46   

Jaką moc ma alternator w MZ :P ? Bo 4-5A to 48-60W, a to piechotą nie chodzi ;)
_________________
http://www.bikepics.com/members/KingNothing/
 
 
     
Michau 

Motocykl: Suzuki GS 500
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 258
Skąd: Skarszew
Wysłany: 2007-10-31, 22:35   

Ni ma stresu, panowie. Każdy dba o własny tyłek na swój sposób :razz: Wy wolicie kupić nową kurtke za 300zł a Ludwik zrobic własną elektryczną :razz: A skoro sposób już wypróbowany na sweterku i działa, to chyba nie ma sensu szukać dziury w całym? :piwo:
pzdr
 
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-01, 13:36   

rybson13 owszem za 300 złotych kupisz nie przewiewną kurtkę, moja zresztą kosztowała wielokrotność tej kwoty i jest normalną motocyklową kurtką. ALE - nie powiesz mi że taka kurtka czy skórzane/goretexowe spodnie zapewniają Ci PRZYJEMNE doznania gdy na dworze jest ~5-10 stopni a masz ochotę jeździć przez kilka godzin. Na początku jest przyjemnie, spoko, ale z czasem jazdy robi się coraz zimniej a nie cieplej... A tak to jest tak jak sobie ustawię :twisted: i zapomniałem o ubieraniu się na cebulę. Podkoszulek, elektryka i kurtka motocyklowa bez podpinki - uważam że to duży postęp do polarów, sweterków, pianek i niewiadomo ilu warstw krępujących ruchy.
Jak prać? Normalnie, nie zamaczać wtyczki i można delikatnie uprać. Zresztą końcówki są pozłacane nic im nie będzie.

KingNothing alternator ma 180W więc tak:
światło przednie 60W
światła pozycyjne 10W
oświetlenie zegarów 8W
zapłon 24W
razem mamy 102W, 80W do dyspozycji :mrgreen: Jakby zamienić oświetlenie na led to jeszcze z 15W można wyrwać. Mam aku od jakiegoś komara (3 Ah) śmigam i nic złego się nie dzieje więc alt. daje radę. Notabene pełnej mocy grzania używa się przez 1-2 minuty na początku, potem robi się za ciepło i przykręcam.

Dobra, jest to trochę sztuka dla sztuki ale ja lubię takie projekty :razz:
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
rybson13 
Zlotowicz

Motocykl: Sf
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 414
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2007-11-01, 23:33   

:wink: i wszystko jasne :piwo:
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-03, 14:21   

udało mi się znaleźć producenta z USA który robi takie ciuszki - ubrania wiadomo fabryczna robota (choć wygląd zewnętrzny to kwiestia zastosowanej bluzy jako bazy) ale te ich kontrolery to wyglądają wręcz niepoważnie - kawałek płytki wiszący na kablu :wink:
Wogóle to stwierdzam że nie mam się czego wstydzić, polska garażowa myśl techniczna daje radę!

http://www.gerbing.com/
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2007-11-12, 00:36   

ludwicjusz, ja w zimę atakuje "elefantena" i liczę na twą pomoc jako wsparcie techniczne:D

a na serio: podgrzewanie klaty i ew nóg na odcinku kolana-piszczele - łyknłąbym to od Ciebie.

mam fajne ochraniacze na piszczele - takie jakich używa policja i myslę że świetnie by się nadawały jako baza.

z doświadczenia (kilka zim przejeżdżonych jako kurier) wiem, że klata i piszczele z kolanami najbardziej dostają "zimnem".

pozdro251
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-18, 01:31   

nie ma sprawy mogę wykonać - trzeba mi tylko dostarczyć "bazę" w postaci gustownego swetra, marynarki czy innego smokingu :wink: ze 30m linki 0,20mm i kratę piwa w celach motywacyjnych :piwo: (uprasza się pić ze mną w czasie pracy)

BTW. kupiłem sobie "motocyklistę doskonałego" i są tam opisane takie ciuszki, nawet komuś ponoć życie uratowały w usa, ale zmierzam do tego że wg autora wystarczy ogrzewanie korpusu - krew z ogrzanej klaty/pleców jest sprawniej rozprowadzana do kończyn. Ostatnie wojaże przy ~0 na komputerze pokładowym MZ :twisted: potwierdzają tę teorię, jest gut :cool:
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15