» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Usuwanie oraz nakładanie elementów gumowych
Autor Wiadomość
Dukee 
Yamaha Tour Team

Motocykl: TDM 900A
Pomógł: 31 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1156
Skąd: KCH/SG
Wysłany: 2012-01-14, 14:53   Usuwanie oraz nakładanie elementów gumowych

Witajcie. Pewnie żadna nowość ale piszę żeby potem nie trzeba było zakładać kolejnych tematów. Sprawa dotyczy nakładania oraz usuwania elementów gumowych. Jeżeli chodzi o ściąganie/wyciąganie na przykład liczników z półki czy chociażby manetki czy gumy podnóżka to powszechnie stosuje się tam strzykawkę z mydlinami albo próbuje się podgrzewać elementy gumowe co może spowodować ich odkształcenie. Ja proponuję używać silikonu. Dlaczego akurat silikon? Żaden towot czy inne preparaty na bazie oleju - to rozpuszcza gumę i sprawia że nigdy tego nie ściągniemy. Silikon konserwuje elementy gumowe oraz zapobiega ich zapieczeniu. Dzisiaj ściągałem gumy podnóżka które były osadzone na towocie i w żaden sposób nie chciały mechanicznie zejść. Temperatura w garażu -2 więc dupa w każdą strone... Psik psik i zeszło jak po maśle. Tak samo z osadzaniem. Naprawdę odrobina silikonu wystarczy żeby element wszedł lekko i potem pozostał na swoim miejscu. Jeżeli jednak po naniesieniu silikonu element sam z siebie "schodzi" lub da się go ręką ściągnąć, należy osadzić go ponownie bez silikonu. Takie preparaty jak wcześniej już wspomniałem idealnie nadają się do odświeżania starych elementów takich jak słoiki liczników czy nawet stare trudno dostępne odbojniki itp itd. Można stosować do osadzania simmeringów. Posiada dobre właściwości smarne tak więc bez obaw można nim smarować drobne elementy. Przykładowy produkt:

http://www.autokosmetyki....rewna,p744.html
_________________
Małe dzieci - Małe Zabawki, duże dzieci - duże zabawki :)

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15