» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejne bezsensowne utrudnienia czy tylko nagonka.
Autor Wiadomość
Madmax39 
TSmania

Motocykl: MZ TS 250/1
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-13, 22:01   Kolejne bezsensowne utrudnienia czy tylko nagonka.

Zamiast poprawiać tylko utrudniają. A co za różnica czy brak doświadczenia jak sie ma 18 czy 24 lata.
http://wiadomosci.gazeta....69,5021146.html
_________________
2T najlepsze.
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-13, 22:11   

Trochę bez sensu. Na wp.pl jest artykuł: Kolesie jechali Rometem K125 (125 ccm) bez kasków i na stojąco, po czym na prostej drodze spadli z jezdni i zaryli w glebe, trafili do szpitala z urazem czaszki, w której i tak pewnie nic niema. Ich stan jest ciężki. Tylko, że mieli 38 i 32 lata.

http://wiadomosci.wp.pl/w...20&ticaid=15867

Lepsze byłoby już wprowadzenie jakichś badań psychologicznych.
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
witus 
MZ ETZ 250


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 94
Skąd: Bdg
Wysłany: 2008-03-13, 22:17   

Dla mnie bzdura!! Jeśli człowiek jest szalony to nie robi czy ma 18 czy nawet 30 lat, rok temu zabiło sie dwóch szalencow co mieli powyzej 30 lat, jeden miał nawet dwoje dzieci. Poiwiedzmy mam 24 lata, zasiadam na ścigaczu i co jade powoli? w jedzie motocyklem trzeba miec wyobraznie i tyle i miec respekt do motocykla szczegolnie takiego co ma powyzej 100 kucykow.
_________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-13, 22:25   

Poza tym łapówek miało być mniej a nie więcej. :P
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
Klima 


Motocykl: Yamaha yzf 600r
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 994
Skąd: suwałki
Wysłany: 2008-03-13, 22:32   

Pierdzielenie. Już kiedyś to miało wejśćtak jak prawko od 16 lat na B :lol:
_________________
Moja była etka http://www.polskajazda.pl...&idpojazd=10835
 
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1030
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2008-03-13, 22:45   

Widzicie... pewne rzeczy już udowodniono... dlaczego w USA granica pełnoletności to 21 lat, a nie 16?
Dlaczego stosowane są kryteria wiekowe przy zawieraniu ubezpieczeń komunikacyjnych?
Tutaj chodzi o psychę, hormony itd. Pozdraw.
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
witus 
MZ ETZ 250


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 94
Skąd: Bdg
Wysłany: 2008-03-13, 22:46   

DOkladnie, tak samo jakies zielone liscie i w ogole, ktoś gdzies cos podlapal i wypisuje.

[ Dodano: 2008-03-13, 23:08 ]
MZ Maxi Perwers, zgadza sie, ale to jednak nie kazdy potwierdza regule :piwo: i dlatego akurat wymyslenie tego, że na kategorie A mozna zdawac majac 24 lata a na kategorie B czy C normlanie od 18 lat to wedlug mnie bzdura. Tak samo moge mowic ilu jest mlodych co ma bogatych rodzicow i dostają BMW 200konne. TO jest wedlug mnie to samo.
_________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
 
 
     
Michau 

Motocykl: Suzuki GS 500
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 258
Skąd: Skarszew
Wysłany: 2008-03-13, 23:12   

MZ Maxi Perwers napisał/a:
Tutaj chodzi o psychę, hormony itd. Pozdraw.

To jest bullshit. Każdy rozwija się inaczej. Wcale nie tak rzadko zdarza się, że 18-latek okazuje się bardziej rozwinięty od 30-latka, psychicznie, nie fizycznie ;) na ten temat sporo więcej literek by zeszło... ;)
pozdr :piwo:
 
 
     
Rufusetz150e 


Motocykl: Mz Etz 150e itp.
Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 269
Skąd: Nisko
Wysłany: 2008-03-13, 23:14   

zgadzam sie z wami co do kazdej opini powyżej :) .
Ja mam prawojazdy wiec srednio mnie to interesuje. Pomysł zryty jak nic, ale powiem wam że mam znajomego co ma stuningowana kosiarke co dla mnie jest totoalna głupota ale mniejsza z tuningiem koles po tej kosiarce wogóle nieumi jezdzić na motocyklu z manualem raz dałem mu swoja wueske to pożal sie Panie, o co najlepsze brat mu wysłał Yamahe R6 130KM i ma zamiar zrobic sobie prawko i jezdzic i jest jeszcze jeden taki jak on a zaręczam że obaj mają w baniach wióra :D mówiąc prściej skuterowe cwaniaczki
_________________
Jazda na etezecie jest najlepsza na świecie!!! ;D

Ecia ->
http://www.youtube.com/watch?v=CXDlrvdvEiw
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ-150/30840

Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
     
Paweł150 
Mz Rulezzzz


Motocykl: Honda VFR 750 RC36a
Pomógł: 9 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Zagórze/Chrzanów
Wysłany: 2008-03-13, 23:19   

Ja uwazam ze to głupie. Wiek nie idze w parze w rozumem. Znam róznych motocyklistów i ich zachowania na drodze. Tuta jest ciezko stwierdzic jak metoda jest najlepsza. W irlandi jest tak ze prawko mozesz miec od 16 lat na motor ale jest taka zasana wzaleznosci jak dlugo masz prawko na takiej pojemnosci mozesz jezdzic i tutaj podam przyklad
1rok poje 250-400
2-3lata poj500-750
4-5lat poje 1000
U nas nie wiem czy by sie sprawdziło Przedewszystkim ubezpieczenia powinne byc duzo wieksze dla takich co powoduja wypadki i maja duzo punktów.
Mysle ze jakies badania stwierdzajace nasze zdolnosci motoryczne.A co do wariatów na drodze to nie brakuje ani na autach ani na motocyklach nie ma reguly i temat szalenców jest tematem rzeka
Osobiscie uwazam ze trzeba szanowac siebie i motocykl i miec respekt do motocykla jak kolega wyzej napisal.Trzeba miec swiadomoscco mozna spowodowac niebezpieczna jazdą

A jeszcze chcialem dodac
witus napisał/a:
a na kategorie B czy C normlanie od 18 lat

Tak na C i E mozna zdawac po ukonczeniu 18nastych urodzinach ale nie mozna jezdzic pojazdami powyzej 7.5tony jak nie masz ukonczone 21 lat:0
Pozdrawaim
_________________
"Jak krasc to miliony, jak kochac to ksiezniczke, jak jezdzic to na MZ..."
Moja pieszczoszka na zawsze w mojej pamięci
W garazyku
Yamaha XJ 600
http://www.polskajazda.pl...MZ,ETZ,150/7761
XJ-> http://picasaweb.google.c...ahaXJ60051J86r#
 
 
     
Poszy150 


Motocykl: MZ ETZ 150x
Pomógł: 17 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-03-13, 23:23   

co do skuterkowców, to na skuterze nabiera się bardzo złego nawyku a mianowicie "Gaz w dechę" i jazda. Dostanie potem taki jeden z drugim jakąś R1 jak pisze Rufusetz150e, i co zrobi? gaz w dechę bo tylko to umie.
_________________
Nie da Ci żona, nie da sąsiadka, tego co może dać Ci MZtka :)
 
 
     
witus 
MZ ETZ 250


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 94
Skąd: Bdg
Wysłany: 2008-03-13, 23:26   

a o skuterach to az żal pisac... jedzie taki 14 latek co ma karte motorowerowa i sobie smiga po miescie, jeszcze najczesciej ze zdjetymi blokadami. Z tym powinni cos najpierw zrobic!!
_________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2008-03-13, 23:36   

Paweł150 napisał/a:
1rok poje 250-400
2-3lata poj500-750
4-5lat poje 1000

tyle że kto będzie sprawdzał czy ty jeździłeś przez te 4 lata na moto.. w niemczech też coś podobnego jest. Tyle że Polska to za biedny kraj żeby tak zmieniać moto co rok.
Ale pomysł z pojemnością sam w sobie nie jest głupi, ja zawsze powtarzam że słabe motcykle dużo wybaczają.

I choć bym nie wiem jakie robili ograniczenia to są ludzie którzy nigdy nei powinni kierować pojazdami, nie mają pojęcia jak działaja mechanizmy w aucie, zero refleksu, mało zdecydowani itd.
Jak widze jakieś baby przekłądające sobie kierownice i stojace 5min na światłach na sprzegle to mnie kur$^ łapie....
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
martwica21 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: RADOM
Wysłany: 2008-03-14, 03:45   

Paweł150 napisał/a:

Tak na C i E mozna zdawac po ukonczeniu 18nastych urodzinach ale nie mozna jezdzic pojazdami powyzej 7.5tony jak nie masz ukonczone 21 lat:0


Trochę się mylisz kolego!

Na p.j. kat.C może zdawać osoba która posiada kat.B
Kat.C uprawnia do kierowania pojazdami ciężarowymi o masie całkowitej do 24 ton oraz przyczepy lekkiej. Pow. 24 ton musi mieć kat.C min 3 lata.

Kat.E to nic innego jak możliwość kierowania zespołem pojazdów o masie całkowitej do 24 ton, warunek zdawania na kat.E to posiadanie kat.C
Pow. 24 ton, kat.C min 3 lata.

To o czym Ty piszesz, to kat.C1 czyli ciężarówka max 7.5 tony bez względu na staż posiadania tej kategorii. Oczywiście żeby zdawać na C1 musisz mieć kat.B

Tak to się ma na dzień dzisiejszy :mrgreen:

Zanim wprowadzono przepis o kategorii B od 18 roku życia, żeby zdawać na kat.C musiałeś mieć 18 lat i prawko kat.B min rok.

Co do tematu postu.

Kiedy odebrałem prawo jazdy, miałem wówczas 17 lat.
Z początku autem jeździłem spokojnie, poznawałem miasto i zwyczaje w nim panujące na drodze. Potem się zaczęło, palenie gumy, popisy przed kolegami, ograniczenia prędkości dla mnie nie istniały, zdarzało sie, że wsiadałem za kółko po piwku za co o mały włos nie straciłem prawka.
Dzisiaj mam 23 lata i jak sobie przypomnę tamten okres, to jedno co mi przychodzi do głowy to JAKI JA BYŁEM GŁUPI :sciana:

Motocykl to nie samochód i nie wybacza niektórych błędów, które czasami KOSZTUJĄ ZBYT DROGO!!!

Moje zdanie na temat nowych przepisów: BARDZO DOBRY POMYSŁ :ok:

[ Dodano: 2008-03-14, 04:05 ]
witus napisał/a:
Poiwiedzmy mam 24 lata, zasiadam na ścigaczu i co jade powoli?


Robisz coś TAKIEGO


Jeżeli po czymś takim nie przejdzie Ci ochota na jazdę ścigaczem, założę sie, że będziesz jechał powoli!
_________________
Ten nie popełnia błędów kto nic nie robi!
 
     
grzes 

Motocykl: gsx600f
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 109
Skąd: Telatyn
Wysłany: 2008-03-14, 08:23   

martwica21, z kat c się mylisz właśnie kończę c+e robić i dowiadywałem się jak robotę podłapać, lecz w obecnych przepisach jest zapis że do ukończenia 21 roku życia można jeździć samochodem ciężarowym o masie całkowitej nie przekraczającej 7,5 t (w przypadku c+e samochodem ciężarowym z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5t) A co do motocykli to ograniczenie prawa jazdy do 24roku życia tylko spowoduje większe zagrożenia ponieważ i tak ludzie jeżdżą motocyklami bez prawka, a przy takim ograniczeniu to tylko więcej ludzi będzie jeździć ścigaczami bez kwitów i będziemy słyszeć w radiu czy w telewizji że ktoś się zabił (bądź spowodował jakiś wypadek) uciekając przed policją bo nie miał prawa jazdy, jestem takiego zdania że nasi ustawodawcy są zbyt tępi żeby wprowadzać jakiekolwiek ustawy, napisze taki ciemniak projekt ustawy o tym o czym wogule nie miał pojęcia bo wydaje mu się że motocykliści to szaleńcy bo jakiś wyprzedzał jego rządową limuzynę która jechała 170km/h :klnie:
 
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1030
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2008-03-14, 09:59   

martwica21, napisał to, co wszyscy 30-40 latkowie już wiedzą. Inaczej traktuje się motocykl mając lat np. 19, a inaczej mając lat 40. Rozumiem niesmak niektórych forumowiczów do pomysłu z podniesieniem granicy wieku, bo przesuwa to ich legalny start na drogi, ale myślę, że sprawa warta jest dopracowania i wcielenia w życie. Pozdraw.
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
SOWA 


Motocykl: MZ ETZ 251e
Wiek: 37
Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 78
Skąd: Sieradz / Wrocław
Wysłany: 2008-03-14, 10:20   

heh, nawet jeśli w Polsce ten przepis wprowadzą to spora część chcących jeździć wcześniej - zacznie kombinować, będzie podobna sytuacja jak z motocyklami 125 rejestrowanymi na 50 :) tyle że będzie można spotkać Yamahe R1 125cc :P Papier przyjmie wszystko a Polak potrafi...

Moim zdaniem pomysł jest chybiony, lepszym rozwiązaniem byłoby stopniowe zwiększanie dopuszczalnej pojemności (tudzież mocy) adekwatnie do stażu posiadania prawa jazdy.

Odrębną sprawą są kursy przygotowujące do zdania egzaminu, a nie do jazdy motocyklem. Kursy, tak jak i egzaminy są w większości przeprowadzane na spokojnych 250tkach (na początek to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie), ale taki kurs nie przygotowuje do jazdy na poważniejszych maszynach. Ja robiąc kurs na kat. A jeździłem yamahą xs 250, wszystkie jazdy odbywały się na placu lub w mieście, co oznacza Vmax = 50. Ani razu nie wyjechałem z instruktorem za miasto - bo tego egzamin nie obejmuje... W ośrodku mieli jeszcze kilka motocykli - suzuki gn125, etz150 i gs500. O tego ostatniego mimo usilnego wołania nigdy się nie doprosiłem, mimo że był sztandarowym motocyklem ośrodka, był pokazywany na ulotkach (chyba tylko po to żeby pokazać co to oni nie mają) a jak przychodziło co do czego to a to nie ma w nim paliwa, a to szef nic nie mówił o "dużym" (gs500) i takie gadanie...

Według mnie powinni poważnie wziąć się za przygotowanie motocyklistów do jazdy, wyobraźni nabiera się zarówno z wiekiem jak i z doświadczeniem. Samo podnoszenie wieku do 24 wg mnie nie wiele da.

Pozdr.
_________________
fotki mojej ETZ 251e:
http://www.sow4.yoyo.pl/sowa/
 
 
     
Paweł150 
Mz Rulezzzz


Motocykl: Honda VFR 750 RC36a
Pomógł: 9 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Zagórze/Chrzanów
Wysłany: 2008-03-14, 10:49   

a co do kursu u nas w miescie jest osrodek co ma woym motrek jaki 400poj ale kole powiedział ze nie da im do nauki tagiego bo go zniszczai dał im 250siatke zajechaną. Ja mialem na miescie tylko jedna godzinke reszta to plac stylu jazdy po miesice uczyłem sie sam i jak by nie jazdaw czesnie to pewnie do teraz nie miał bym prawka Trzeba sie wziasc za osrodki
_________________
"Jak krasc to miliony, jak kochac to ksiezniczke, jak jezdzic to na MZ..."
Moja pieszczoszka na zawsze w mojej pamięci
W garazyku
Yamaha XJ 600
http://www.polskajazda.pl...MZ,ETZ,150/7761
XJ-> http://picasaweb.google.c...ahaXJ60051J86r#
 
 
     
Śpiewak 
Pogromca mitów :)


Motocykl: etka i fazer
Pomógł: 11 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 498
Skąd: Miastko
Wysłany: 2008-03-14, 10:52   

ooo tak panowie,widzę że wg kilku osób to naprawdę zajebisty sposób,tylko że wszyscy którzy tu sie wypowiedzieli mają prawo jazdy. ja go nie mam - i co mam powiedzieć? jak sobie pomyśle że moją emzetą mógłbym jeździć legalnie za sześć lat,to wolałbym się pociąć. TU NIC NIE ZALEŻY OD WIEKU...pojebów na świecie nie zabraknie nigdy,a tacy znajdują sie w wieku 18 lat jak i w wieku 40 i na to nie ma reguły :sciana: w sumie ja zdążę zacząć kurs,ale współczuje moim rówieśnikom którzy urodzili sie pare miesięcy za późno....gdybym nie zdążył i tak bede jeździł bez prawka i wale ten system.
_________________
http://www.polskajazda.pl...wagen,Golf/2175
Moje byłe i teraźniejsze zamiatacze :mrgreen:
 
 
     
witus 
MZ ETZ 250


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 94
Skąd: Bdg
Wysłany: 2008-03-14, 12:28   

Niech sie wezma za szkolenie w szkołach jazdy, bo tam zdobywamy pratkycznie zerowe umiejetnosci.. a majac 18 czy 24 lat to nie ma roznicy jak wsiadasz na motoyckjl i doświadczenia nie masz!! Politykom sie w dupach poprzewracało!! I w dodatku bedzie połowa bez prawka smigac, teraz juz duzo takich.

i niech sie lepije wezmą za ludzi w przrabianych golfach, bmw 3 itd!!
_________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13