To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - wirnik(i) MZ ES 250

Wuja - 2009-08-07, 20:30
Temat postu: wirnik(i) MZ ES 250
Witam,tym razem mam pytanie dotyczące wirnika Jaskółki.Mam dwie ESki,jedna rocznik 63 druga 66.
Ta starsza miała wyłamaną jedną płytkę komutatora,więc se myśle zamienie wirniki.A tu kupa-wirniki nie są takie same.Ten starszy jest krótszy i ma większą średnicę otworu wewnątrz.
Pytanie:te wirniki są rózne w zależności od rocznika czy tez jest mozliwosc ze mam wirnik od innego modelu/pojemnosci?

jannex - 2009-08-07, 22:24

Wirniki przystosowane pod przyspieszacz zaplonu mają inną budowę niż pod zwykły przerywacz.
Wuja - 2009-08-08, 11:54

Oba wirniki wymonowane z silnikow 250 z mechanicznym przyspieszaczem zaplonu.Oba posiadaja ten sam numer katalogowy i logo producenta.Wiec dlaczego taka roznica?
orinoco - 2009-08-08, 15:23

moze poprzednie wlasciciel cos majstrował, ja tez porównywałem wirniki od tego z przyspieszaczem i bez i zauwazyłem tylko mała roznice wysokosci
Mleko - 2009-08-08, 17:10

Ja miałem taki sam dylemat w stosunku do wirników Jaskółka 250/1 oraz Trophy kontra TS. Dwa pierwsze modele mają jeden numer katalogowy a TS-ki mają inny. Czy to chodzi tylko o tą wysokość i obecność przyspieszacza? Ile wynosi ta różnica i jak ją mierzyć - odróżnić wirniki bez motocykla?
Wuja - 2009-08-08, 21:04

to ja dorzuce kolejna roznice.Srednica otworu w przyspieszaczu tez jest inna.Stawiam na to ze roznice wynikaja z rocznikow,szukam potwierdzenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group