To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Jazda po polach a Policja!

Kacperos0 - 2010-04-05, 21:30
Temat postu: Jazda po polach a Policja!
Witam kolegów serdecznie :)

Niedawno obiło mi się o uszy, ze wszelkie drogi leśne są drogami gminnymi a co za tym idzie Policja, Straż Miejska, Straż Leśna, Straż Graniczna może mnie na takiej drodze złapac sprawdzic stan trzezwosci, ukaraz mandatem za jazde niezarejestrowanym motorem.... ?? Krótko mówiac czy ktos może sie do mnie przypier**lic ze jade po taki lesnych/polnych drogach bez uprawanien itd?

dawiddkk - 2010-04-05, 21:59

Wkońcu ktoś poruszył ten temat :)
Też mam tak , tylko motor zarejestrowany, z przeglądem, opłacony, tylko brak prawka. I mam zamiar śmigać drogami między polami.
Aha, i nie można przecież motorem w lesie jeździć, więc i tak Cię ukarają :P

tomek8484 - 2010-04-05, 22:02

dawiddkk napisał/a:
I mam zamiar śmigać drogami między polami.
w większosci przypadków drogi do pól są drogami publicznymi więc mogą

bez uprawnień i bez konsekwencji co do zasady możesz sobie po swoim polu czyli terenie prywatnym jezdzić,
za jazdę po cudzych polach też mogą cię ganiać bo naruszasz cudzą własność

a to że droga jest gruntowa nie oznacza że panuje na niej samowolka, co prawda ryzyko że policja zapuści się małe ale jest zawsze
mieszkam w pasie nadgranicznym i u nas często w lato na właśnie na takich drogach leśnych i gruntowych zjawia się straż graniczna na KTM-ach i kontroluje dokumenty

Kacperos0 - 2010-04-05, 22:14

Jasna cholerka.... Ja tutaj mowie ze jezeli motor dopcham do polnej drogi. I ja tuttaj także mówię o praktyce a nie teorii... :) Chodzi mi o to jak to wygląda w rzeczywistosci, czy jak bede smigal po polach z dala od dróg asfaltowych, po prostu miedzy polami, i miejscami wjezdzajac do lasu to sie moga przywalic? Ja mieszkam z dala od granicy i szczerze mowiac przez 18 lat nie widzialem w tamtych rejonach zadnych słub mundurowych :P I mysle ze gdyby mnie zatrzymali i poowiedział bym ze ucze sie jezdzic itd to by sie nie przypierdzielili....
Mycek123 - 2010-04-05, 22:24

No mogą czytać nie potrafisz??
Kacperos0 - 2010-04-05, 22:34

No toscie mnie Panowie zasmucili... Kurna.... nawet na polnych sie mendy mogą przyczepic... ;/ jedyny plus taki ze jest 1% szans ze wjada gdzies na pole zeby szukac takich motocyklistów :P
DymekW15 - 2010-04-05, 22:59

Kacperos0 napisał/a:
jedyny plus taki ze jest 1% szans ze wjada gdzies na pole zeby szukac takich motocyklistów :P


jeden nie jeden ale jest :mrgreen: mnie na takiej drodze zatrzymali :piwo:

Kacperos0 - 2010-04-05, 23:01

No co Ty gadasz??!! Poważnie?? A w jakich okolicznosciach jezeli mozna wiedziec?
dawiddkk - 2010-04-05, 23:08

Chodziło mi drogi między , takto pchać,albo przez środek pola, bo w sumie w okolicy wszystkie kumpla są, a on nie ma nic przeciwko :) Dróg polnych mam od cholery , takich gdzie policji nigdy nie było, ale tam sie nie można nawet rozpędzić, co najwyżej do 20km'h, więc lipa :(
Adrian1992 - 2010-04-05, 23:24

Droga polna to droga nieutwardzona (Gminna) więc nie można jeździć po niej bez prawa jazdy...
Lecz rzeczywistość jest całkiem inna... Przecież żaden policjant nie wjedzie autem na drogę polną... Więc można sobie po nich spokojnie jeździć, a nawet uciekać przed policją, wjeżdżając na drogę polną :lol:
A jeśli robimy pierwsze kroki na jakimś motocyklu, to najlepiej uczyć się na polu wtedy masz pewność że nikt cie tam nie złapie... Chyba że będziesz miał ogromnego pecha.........
:piwo:

DymekW15 - 2010-04-05, 23:25

Kacperos0 napisał/a:
No co Ty gadasz??!! Poważnie?? A w jakich okolicznosciach jezeli mozna wiedziec?


Jechalem sobie a nagle z nad przeciwka wyjechaly psy :mrgreen: no i gadka ze niemozna tu jezdzic ze to droga prywatna ze szukaja jakis przemytnikow(mieszkam nad granica) czy nie widzalem czegos podejzanego zebym tutaj juz niejezdzil itp. ja bez prawka moto nie zatejstrowane :mrgreen: ale nic sie nie pytali o dokumenty :piwo:

kosior30 - 2010-04-06, 02:22

Powiem więcej - nawet po swoim podwórku jeśli jeździsz to też ryzykujesz. Niby możesz - żaden przepis ani tym samym policjant Ci nie zabroni - lecz wszystko dopóki się coś nie stanie. Jeśli byś np przejechał na swoim podwórku np młodszą siostrę/brata, to wtedy niestety odpowiadasz tak samo, jakbyś jechał po drodze publicznej.
Kacperos0 - 2010-04-06, 08:58

Hehe no to niezłe historie :) Czyli praktycznie rzecz biorąc są niezwykle małe szanse że ktoś nas złapie na polu :D CHYBA.... że mieszka się przy granicy albo się ma zajebistego pecha :D
DymekW15 - 2010-04-06, 09:19

No dobrze mowisz
Cytat:
Kacperos0
trzeba miec pecha jak :klnie: . I witam kolege z lubuskiego. :mrgreen:
Kacperos0 - 2010-04-06, 11:19

Hehe no witam witam :) Z tego co widziałem to sporo nas tu jest w lubuskim :P
John - 2010-04-06, 14:48

Oficjalnie nie możesz jeździć :wink: ale na drogach polnych jest małe prawdopodobieństwo że Cię zatrzymają a tym bardziej że przyczepią się do braku prawka, tylko trzeba jeździć z głową, nie wjeżdżać nikomu w pole, przez wszystkie wsie powoli, nie kurzyć na mijanych ludzi, jak nie zaszkodzisz miejscowym to i oni na psy nie będą dzwonić. Ja tak kilka lat przejeździłem bez żadnych problemów, czego i Tobie życzę :piwo:
Kacperos0 - 2010-04-06, 15:36

Hehe dziękuję :P No ja tez zamierzam jeździc z dala od wsi, także jestem dobrej myśli i mam nadzieje że będzie okej, a tym bardziej nie mam zamiaru komuś śmigac po polach, nie rajcuje mnie niszczenie czyjesc cięzkiej pracy... Chcem po prostu posmigac spokojnie po polach i lasach ukwieconych :D :D:D::D
mundy - 2010-04-06, 20:27

glupoty niektorzy plota. Przepisy obowiazuja na drogach publicznych , czy pole las.,torfowisko to droga publiczna nie? Weic niemoga sie dowalic za brak prawka , brak kasku czy tez za to ze jeżdzisz bez majtek...etc..

Jak jedziesz po polu i niszczysz to ogolnie jak ktos doniesie to za zniszczenie tak, ale nie za przepisy. Wiec se smigaj. Ale ludzi nie wk..wiaj;)

Kacperos0 - 2010-04-06, 20:43

A więc takie buuuty!! Czyli w świetle prawa nie łamie przepisów jezdzac po lesnych/polnych drogach?? :P Jedni piszą ze łamie a inni z kolei ze nie :P
Mycek123 - 2010-04-06, 21:36

Cytat:
A więc takie buuuty!! Czyli w świetle prawa nie łamie przepisów jezdzac po lesnych/polnych drogach?? Jedni piszą ze łamie a inni z kolei ze nie


Tak sobie wkręć, a jak cie dupną to sie na własnej skórze przekonasz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group