To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - Literki na bak M Z

Allu - 2005-12-14, 17:32
Temat postu: Literki na bak M Z
Witam , w sobote oddaje do lakiernika bak , boczki i błotniki mojej etz 250 i mam pytanie ; te literki co są na baku w 150/251 (już kupiłem) czym sie je przykleja na bak , wiem że w 150/251 na baku są wgniecenia specjalne na te literki , myśle że w 250 też by sie to dało ładnie przykleić . 8) :?:
matisl - 2005-12-14, 17:44

jakimś dobrym klejem 8)
Michał529 - 2005-12-14, 18:07

Ja przyklejałem poxipolem i się bardzo dobzre trzyma. Ale podejżewam że bedziesz mogl miec problem bo te literki nie są równe a wypukłe a wyprostowanie ich bez uszkodzenia to nie bedzie wcale łatwa sprawa, ręką tego chyba nie da rady wyprostować.
Ale jak to nasi dziadowie mówili ,,polak potrafi" :mrgreen:

[ Dodano: 2005-12-14, 18:12 ]
Zapomniałem zapytać jaki kolor bedziesz miał :?: :oops:

edwin.sk - 2005-12-14, 18:32

może jak podszlifuje to mu się uda...nie wiem jak te litery wygladają z bliska:P
Allu - 2005-12-14, 18:49

Michał529,
Cytat:
Zapomniałem zapytać jaki kolor bedziesz miał

Koloru ETZ jeszcze nie wiem , bo znajmy mi pomaluje za friko , farbe on daje bo ma jakieś , napewno metalic , a literki koloru srebrnego :D

Rof - 2005-12-14, 19:03

przyjdziesz i okaze sie ze masz rozowy metalik :lol:
Michał529 - 2005-12-14, 19:03

Podszlifowanie nic nie da bo to jest dosyć grube aluminium, ja swoje chciałem troche podgiąć bo nie pasowały idealnie do tych wgłębień ale niestyty mi się nie udało i jest jak jest, w zasadzie jak ktoś nie wie o co chodzi to nie zobaczy ale jest ogólnie dobrze, nie narzekam.
Allu - 2005-12-14, 19:08

Wystarczy wziąć młotek gumowy , literke do stołu i puknąć kilka razy i jest gut :)
hubertbaran - 2005-12-14, 19:18

literki najlepiej przykleić specjalną taśmą .. ja kupowałem cos takiego w sziku ;)
Bartas - 2005-12-14, 21:02

chcesz przykleic znaczki na bak do 250? oryginalnie wychodzily one bez znaczkow alu tylko z naklejka na baku chyba
dawid482 - 2005-12-14, 21:05

A może tak pomyślał byś o jakiś nietypowych naklejkach?? Ja też daję motor do malowania w piątek,też metalik i mam znajomego który zrobi mi kilka projektów niestandardowych naklejek i sobie coś wybiorę.Jak mi się uda to wrzucę w późniejszym czasie te naklejki na forum
Allu - 2005-12-14, 21:44

Tak na bak ETZ 250 je zamontuję . 8)
maeko - 2005-12-14, 21:58

Allu, majster ;) moje zdanie jest takie, nie rób tego!! Będziesz miał nowy lakier przykleisz to a po jakimś czxasie uznasz że to lipa wygląda i będziesz żałował,lepiej kup orginalne naklejki i naklej ;) ale to Twoja sprawa, ja najwyżej ocenie jak zrobisz forki jak to wygląda. YO ZIOM :)
Allu - 2005-12-14, 22:00

Te niby oryginalne naklejki to lipa :roll:
matisl - 2005-12-14, 22:55

i tam się podobają :lol: MZ
Allu - 2005-12-14, 23:04

Ale w etz 250 to jest naklejka w 150/251 to aluminiowe litery na bak :D
eMZetkowicz - 2005-12-15, 11:02

Ja proponuje trzy rozwiązania do wyboru:

1. Projektujesz ładny wzór w jakiejś firmie, wycinają Ci to ploterem na cienkiej folii, dajesz lakiernikowi żeby Ci nakleił to pod lakier bezbarwny, wówczas jest tak jak fabryka robi w nowoczesnych motocyklach, naklejka nie odpada, nie przeciera się bo nie odstaje i ładnie wygląda pod błyszczącym lakierem...

2. Kupujesz literki w sklepie, uda się je tak jak koledzy piszą ładnie wyprofilować do powierzchni baku, mnie denerwowało to że nie da się ich ładnie pomalować a te prążki też nie wyglądały najlepiej, więc zrobiłem tak:
- gruby papier ścierny, chyba 500 i trzesz aż prążki zaczną znikać
- cieńszy papier aż wygładzisz zupełnie powierzchnie
- jeszcze cieńszy papier(odpadają Ci już palce) i polerujesz na błysk
- bierzesz paste polerską, automaxa czy coś tam i "chromujesz" na lustro...
Literki wtedy można przykleić na baku, a do tego użyłem bezbarwnego silikonu, taki najzwyklejszy, nałożyłem go solidnie i nic nie wyszło bokiem, trzyma się bardzo dobrze, jako że ja miałem wgłębienia na baku od 251 a Ty ich nie masz to probuj dobrze literki do niego dopasować przed przyklejeniem. Aha, masz kolejny powód do radości że masz motocykl firmy MZ, czyli tylko 4 literki do pracochłonnej obróbki :P Aha nie musisz ich niczym zabezpieczać bo u mnie po roku czasu nie pojawił się na nich żaden nalot ani nic :)

3. Kupujesz oryginalne naklejki i naklejasz :)

Aha no i ja bym popatrzył jaki tam kolor wychodzi na moim motocyklu, bo jak to będzie zlewka resztek farb z puszek u lakiernika to może nie być ciekawie ;)

Pozdrawiam i życze nowego ślicznego lakieru!!

Allu - 2006-01-04, 19:46

No mz już pomalowana na CZARNO , literek nie polerowałem tylko przykleiłem Ośmiorniczką :D do baku i jest ok :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group