To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi - [Wykonam] Wirniki MZ ETZ regeneracja pierścieni alternatora

Milicyjny - 2021-02-14, 21:13

Jaki koszt?
Wziąłbym dwa komplety.

Marcin W. - 2021-02-14, 21:51

Koszt kompletu szczotek do alternatora to 20zł i wysyłka 15zł. Reszta na PW. :piwo:
januszj23 - 2021-02-17, 19:46

Brawo Marcin, majstersztyk. :piwo:
https://drive.google.com/drive/folders/1aTMi2f6drgG6Ygr5vrRnphBCE0kisPA-?usp=sharing

Marcin W. - 2021-02-19, 20:55

januszj23, cieszę cię że jesteś zadowolony!!! :piwo:

Przypomniało mi się o jednym wirniku który od kogoś dostałem a miał taki dość upierdliwy defekt polegający na urwanej śrubie M10 która jak wiadomo służy do ściągnięcia wirnika. :klnie:



Myśle że przy wkręcaniu śruby M10 warto zwrócić uwagę jak ciężko się wkręca i jeśli jest opór można gwint w wirniku poprawić gwintownikiem M10. Można też tam popsikać WD40. Śrubę M10 sfazować na szlifierce stołowej aby nie robił się "grzyb". Samą śrubę można też poprawić narzynką M10.
Dziś ktoś przywiózł mi cały silnik bo był problem z wkręceniem tej śruby M10 bo jakiś inny "mechanik"wpadł na pomysł zaklepania gniazda krzywki aby pierścień mocniej trzymał. :torba": Po sfrezowaniu strony wewnętrznej osadzenia krzywki gwint poprawiłem i mogłem wkręcić śrubę M10. Wirnik zdemontowałem. :piwo:
Nie zalecam też ściąganie wirnika za pomocą ściągacza dwu lub trzy ramiennego kończy się to pokrzywieniem wirnika.
Jeśli ktoś nie ma tej śruby to przy okazji naprawy wirnika mogę dodać tą śrubę M10x 120mm. Śruba jest czarna, twarda i ma oznaczenie 10,9 i jest zalecana to tej operacji... Koszt śruby 4zł aby na browarek mieć. :grin:


Marcin W. - 2021-10-18, 15:50

Witam przymierzam sie do zrobienia limitowanej edycji szczotek do alternatora. Kto chce to prosze wysłać gołebia pocztowego lub skorzystać z telegramu :D czy to tam macie lub chcecie... :D
kosior30 - 2021-10-18, 22:56

Uchyl rąbka tajemnicy na czym ta edycja będzie polegać? :) Kudłaty trzymał węgiel w spodniach, czy jak? :)
Marcin W. - 2021-10-19, 04:20

Zadzwoniłem do Torunia gdzie sam Ojciec Rydzyk na antenie swojego radia odmówił zdrowaśkę a następnie pobłogosławił całą partię szczotek. :D Przez to i teraz są limitowanej edycji bo pobłogosławione!!! :D
kosior30 - 2021-10-19, 11:22

To w takim razie powinny kosztować 21,37zł :mrgreen:
Marcin W. - 2022-10-28, 16:13

Witam - Jutro jade w delegacje do Rumuni więc nie będę wstanie pomagać "uzdrawiać" wirników aż do 18.12. :piwo: Chyba że się coś zmieni ale oni tam bardzo potrzebują rąk do pracy i wsparcia z Polski więc szybciej raczej nie przyjadę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group