To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Fotoradary - nowe przepisy weszły w życie!

to-mecz-q - 2013-05-21, 11:20

Awers,
NA szczęście jeszcze nie :mrgreen: Jeżdżę zgodnie z przepisami :torba": :mrgreen:

Tylko kiedyś czytałem taki artykuł jak można z tym pokąbinować, żeby nie płacić. Ale do takiej zabawy to już raczej trzeba prawnika nająć. A to już wymaga pieniędzy i czasu :)

Jeżak - 2013-05-21, 16:02

Awers napisał/a:
żeby zdjęcia robić moto od tyłu.
sa takie modele puszek na słupkach, że są ustawione tak, by cykać sweet focie od tylca :D
BeerfaN - 2013-05-22, 10:04

Dla typów spod tęczowej flagi chyba.

Te radary to nas w końcu łapią? W drodze na Zgon przelecieliśmy przy 4 puszkach, ale błysku nie widziałem.

Jeżak - 2013-05-22, 12:16

BeerfaN napisał/a:
W drodze na Zgon przelecieliśmy przy 4 puszkach, ale błysku nie widziałem.
Pewnie za wolno jechałeś :P
Krycha - 2013-05-22, 17:31

A ja sobie w drodze na Zgon strzeliłem fotę. Zawsze zwalniam w tym miejscu ale coś mnie podkusiło nie odpuszczać manety. Przez blendę w kasku zobaczyłem błysk żółtego światełka na szczycie puszki. Ciekawe co to z tego będzie :mrgreen:
kosior30 - 2013-05-22, 19:19

Jak nie w tyłek to nic :]
Reich - 2013-05-22, 22:00

Ja uśmiechałem się w drodze powrotnej i o mało co mój zadek też by był uwieczniony na następnej puszce. :piwo:
kosior30 - 2013-05-23, 12:41

Do mnie już przyszło ze straży gminnej - 300zł + 6pkt. lub 500zł za niewskazanie. Widać twarz, ale niewyraźnie. Jechaliśmy w pięciu, czterech miało prawo jazdy. Samochód jest na ojca, a ojciec nie pamięta niestety komu powierzył samochód, ja zaś nie pamiętam który z nas wtedy prowadził ;) , więc uruchamiam procedurę jak w tych linkach:

http://forumprawne.org/pr...pojazdem-3.html

http://i4.minus.com/ium9VzDnPA1op.jpg

wojciech944 - 2013-05-23, 13:56

kosior30, jak odpalą to zdjęcie na kompie to widać twarz dużo wyraźniej, na pewno wystarczająco do zidentyfikowania.
Spodziewaj się również wyroku nakazowego. Chcesz walczyć - musisz się odwołać w ciągu 7 dni :piwo:

Adax - 2013-05-23, 15:08

A ja miałem niedawno taki przypadek, w drodze nad morze oczywiście, gmina Czersk o ile dobrze pamiętam, cyk, fotka, więc czekam na listonosza. Przychodzi pierwszy polecony, odbieram, tam oczywiście karzą podać kto kierował (jest wyraźna fotka z której mógł byś zrobić zdjęcie paszportowe) no i kwota 200PLN+4pkt. Ja to wszystko w kosz i tyle. Później przyszły jeszcze chyba trzy takie ze straży, pisane coraz groźniejszym językiem i również skończyły w koszu. W ostatnim była mowa o skierowaniu sprawy do sądu i faktycznie następny w koszu leżał polecony z sądu. Wyznaczyli termin rozprawy informując mnie o tym w liście, który wiadomo gdzie skończył razem z kolejnym, w którym poinformowali, że z uwagi na dużą odległość sprawa odbędzie się zaocznie i nie muszę się na niej stawiać. Później długa cisza po której przyszedł wyrok: 100PLN za nie podanie danych osobowych (co zgodnie z jakimś tam paragrafem jest obowiązkiem w takich przypadkach) + 80PLN kosztów sądowych. To był tylko wyrok więc mogłem się odwołać ale wolałem tradycyjnie - wyrzucić go do kosza. Po jakimś czasie wyrok się uprawomocnił i przyszedł nakaz płatniczy na kwotę 180PLN. Oczywiście żeby tradycji stało się zadość, wylądował w koszu. Ostatnią rzeczą którą wyrzuciłem był papier ze skarbówki w którym pan naczelnik poinformował mnie, że zassał z mojego konta 180PLN na poczet grzywny.
Tym oto sposobem zaoszczędziłem:
* 20PLN ( niewielka radość)
* 4 pkt. (duża radość)
* sterta papieru na rozpałkę ( ogromna radość )

Krycha - 2013-05-23, 20:08

Niezła historiaadax-a1. Piszesz tutaj o focie zrobionej przez straż miejską, a nie o radarach GITD?
Adax - 2013-05-23, 22:34

Krycha napisał/a:
Piszesz tutaj o focie zrobionej przez straż miejską, a nie o radarach GITD?


Tak, to była straż miejska. Z krokodylami jeszcze nie próbowałem, bo dostałem od nich tylko stówkę, więc raczej gra nie warta świeczki. Ciekawostką jest to, że przysłali informację co, gdzie, kiedy i gotowe formularze do wypełnienia w zależności kto prowadził pojazd. I najlepsze, że nie przysłali zdjęcia, bo podobno nie muszą a jak chcę je zobaczyć to dopiero w sądzie jako dowód w sprawie.

kosior30 - 2013-05-24, 00:41

adax-a1, jak długo trwała cała ta zabawa w ciuciubabkę z nimi?

[ Dodano: 2013-05-24, 00:43 ]
wojciech944 napisał/a:
na pewno wystarczająco do zidentyfikowania.


Kogo? Mój ojciec stwierdzi, że to nie on - co i oni na pewno potwierdzą. A kto to jest on nie widzi, bo ma słaby wzrok. Na facebooku kierującego raczej nie znajdą ;) Reszty grzechów mój ojciec nie pamięta albo nie chce pamiętać - nieistotne. Sąd nie ma prawa przyjąć wniosku o ukaranie za niewskazanie. Napiszę oczywiście jak się sprawa zakończyła.

wojciech944 - 2013-05-24, 09:11

kosior30 napisał/a:
Sąd nie ma prawa przyjąć wniosku o ukaranie za niewskazanie. Napiszę oczywiście jak się sprawa zakończyła.

W Polsce nie ma prawa precedensu i każdy sąd robi jak uważa - w większości przypadków przyklepują i Twój ojciec dostanie wyrok nakazowy.

kosior30 - 2013-05-24, 13:23

Zawsze jest wyższa instancja.
Adax - 2013-05-24, 13:33

kosior30 napisał/a:
jak długo trwała cała ta zabawa w ciuciubabkę z nimi?


W sumie chyba z dwa lata.

grzybol - 2014-03-14, 08:57

Odświeżamy temacik.
Trybunał rozpatrzył wniosek Seremeta.
Czytajcie co następuje:

http://3obieg.pl/trybunal...zostac-zwrocone

BeerfaN - 2014-03-14, 10:57

Przypominam fotę z powrotu ze Zgonu:

http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=31784

Póki co cisza, aczkolwiek moto zarejestrowane na mój adres sprzed bodajże 8 lat, a już drugą przeprowadzkę zaliczyłem. Może usilnie mnie poszukują?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group