To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - tuning silnika MZ ETZ 150

patryckiewicz - 2015-01-27, 16:15

Teraz, gdy już wyłożyłem na to trochę kasy, muszę projekt dokończyć :neutral: Jeśli chodzi o sprzęgło - szukam właśnie docisku od TS-ki. Stalowy zabierak to kolejny plus tej konstrukcji ;) Na jednym z tych filmów jest właśnie wzmianka o 7-tarczowym sprzęgle. Trzeba coś odchudzać/toczyć, czy dodatkowa przekładka i tarcza się mieszczą?
mareczekziomek - 2015-10-13, 20:46

Na zabierak z TS 150 nie wejdzie Ci fabryczne 7 tarcz, po prostu docisk będzie zlatywał z frezu zabieraka, co po wyciśnięciu sprzęgła może spowodować to że nie wróci na swoje miejsce wieszając się na zabieraku. Najprostszą metodą będzie przytarcie (splanowanie) tarcz sprzęgłowych do takiego wymiaru aby ich weszło 7, a przekładek 6. W moim przypadku z grubości 3,5 mm musiałem zejść do 2.8 mm czyli 0,7mm na każdej z 7 tarcz.

Tak to u mnie wygląda po złożeniu:

Tarcza planowana w porównaniu do tarczy fabrycznej grubości:


Będziesz i tak musiał obchodzić się z tym sprzęgłem delikatnie, ponieważ zabierak ma za delikatny wielowypust, ja swojego nie szanowałem i wystarczył mi na 6 miesięcy :)

elektryk111 - 2021-02-16, 12:03

Mnóstwo wiedzy praktycznej ogólnej w temacie tuningu.
W pierwszej minucie filmu mowa o mz 125 wyścigowej,która jeźdźiła 200-230 km/h na wyścigach.
https://www.youtube.com/w...W9qYeXs&t=2387s
polecam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group