To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Nawigacja w telefonie, mapy

motomaciey - 2011-07-06, 19:39
Temat postu: Nawigacja na telefon
Znacie jakieś mobilne nawigacje pod jave ? Mam SE Elm'a, w salonie zawsze ci kit wciskają jakich bajerów to on nie ma a teraz okazuje się że wszystko płatne (NaviExpert, WISEPILOT) :sciana: Po godzinach przeglądania różnych for ściągnąłem Targeo ale do jazdy sie to nie nadaje, widok tylko z góry :torba": TrekBuddy to kicha, pościągałem jeszcze kilka innych bo pisało że darmowe a i tak trzeba jakieś licencje wykupywać :klnie: Chyba ich pogrzało, Armia Amerykańska udostępnia GPS zwykłemu człowiekowi a oni sobie na tym zarabiają. motomaciey nie będzie płacić ! Pomóżcie
Rof - 2011-07-06, 19:39

ja zjeździłem duży kawałek europy na mapie iGO i dużo jeździłem na automapie, iGO na siłę szuka objazdów, nigdy nie powie zawróć :/ czasem z tego wychodzą niezłe jaja, ale ogólnie jest dobrze, Automapa też działą całkiem sprawnie.

Urzadzenia GPS często można kupić tanio, ale potem sie okazuje przy dłuższych przelotach np. 1000 km, że nie wyrabia pamięć...

Teraz korzystam z nawigacji w nokii 5800, nawet pojechałem na niej i jeździłem sporo po miami (5 pasów na autostradzie, zjazdy w lewo i prawo, ogólnie sporo zamieszania i naprawdę dała radę, jedyny feler, to mały wyświetlacz telefonu. W tym samym czasie na pokładzie auta mieliśmy Garmina z mapą garmina i nie dawałą tak dobrze rady.

Zuh - 2011-07-06, 22:13
Temat postu: Re: Nawigacja na telefon
motomaciey napisał/a:
motomaciey nie będzie płacić !

i to mi się podoba :piwo: :D :D Zuh też nie płaci :spam:

motomaciey - 2011-07-06, 22:30

Zuh, :piwo:
Zuh - 2011-07-29, 22:36

Rof, a powiedz Ty mi, kochanieńki, czy Ty płacisz coś za tą nawigacje? Bo teraz też mam nokie 5800 i bym z chęcią uruchomił GPS na niej
jimiusl - 2011-07-30, 09:04

Nokia udostępniła w pełni darmową nawigację samochodową i pieszą, jest opcja łączenia się z netem co znacznie przyspiesza łapanie fix-a,ale nie jest to konieczne,mozna to wyłączyć w ustawieniach.
Warto pamiętać o aktualizacji samego programu OVI jak i map, w nowej wesji nawigacji wprowadzono wiele usprawnień np możliwość pobierania map bezpośrednio z poziomu urządzenia. Generalnie to przyzwoita nawigacja.

Rof - 2011-07-30, 10:02

potwierdzam, masz program OVI na kompie, podłączasz kabelkiem, zaznaczasz kraj który chcesz ściągnąć mapę (masz nawet podział na landy, województwa, stany itp) klikasz i reszta dzieje się sama.

Jedyne za co może ci pociągnąc kasę, to za złapanie twojej lokalizacji, w PL takie jedno piknięcie to ok 10 gr, ale np. w stanach zapłaciłem 4 zł za to w roamingu, więc zrezygnowałem ;) trochę dłużej się czeka na złapanie satelity, ale nie szkodzi :)

najlepsza sprawa to te darmowe aktualizacje, mapy sa naprawdę świeże i dobrze opracowane, a mapy pisze sa mega dokładne, nawet schody i przejścia sa oznaczone

Zuh - 2011-07-30, 11:10

no i super :D nokia to czasami coś fajnego wymyśli :D
AdEk2007 - 2011-07-30, 14:40

Też korzystam z gps w 5800 i dobrze radzi ;)
Zuh - 2011-07-30, 21:41

no to jeszcze jak mi poradzicie skąd pobrac gadu na telefon to będzie super.... ale żeby działało przez wi-fi a nie przez siec......
MArcinos - 2011-07-31, 01:58

kolego.. pokombinuj z aplikacją INSPIRO znajdziesz ją na stronie www.inspiro.pl
ponieważ oficjalne ' mobilne gadu-gadu' jest bezpłatne przez pierwszy tydzien a za reszte potem wykupuje się tzw. abonament co zupełnie nie ma sensu dawać im zarabiać..

pozdr

AdEk2007 - 2011-07-31, 11:01

http://www.palringo.com/pl/pl/download/ Trzymaj ;) :piwo: Sam tego używałem i naprawdę daje radę ;)
Zuh - 2011-08-01, 14:07

dzięki....zaraz zaczne pobierać..... tylko czy można przenieść stary (ten z kompa) nr gadu na telefon? Znaczy się na ten program...
intr - 2011-11-08, 12:13

Natknąłem się ostatnio, przy okazji aktualizacji softu na program o nazwie "WE TRAVEL". Z tego co zdążyłem przeczytać jest to w pełni darmowa nawigacja java korzystająca z map OSM i nie wymaga łączenia z netem. Będzie raczej działać na SE ELM. Nic więcej nie wiem i nawet tego nie ściągałem. Sprawdzenie pozostawiam zainteresowanym ;)

[ Dodano: 2011-11-08, 12:15 ]
choć wnioskując z tego co ludzie piszą, rewelacji bym się nie spodziewał :P

motomaciey - 2011-11-08, 12:35

Rewelacji nie ma, ciężko to ustrojstwo trybi, włączałem dwa razy późnij już mi nerwy puściły :faja:
czochu - 2011-11-08, 22:06

ja sobie do baku zwykłą samochodową przyssałem , przy 170 na trasie mszczonów warszawa troche drżała ale zdało egzamin bardzo dobrze :piwo: widzieliście w białej :wink:
motomaciey - 2011-11-08, 22:27

Widzisz tu się problem pojawia bo to jeszcze trzeba by taką mieć :ysz:
saska251 - 2011-11-10, 09:55

chłopaki, a na N95 co byście polecili?
Smuggler - 2011-11-10, 10:13

saska251, jeśli nie chcesz OVImap o ile są dostępne na N95 to szukałbym map Garmin'a :) Tylko musisz do swojego symbiana znaleźć odpowiednie i takie, żeby nie łamać systemu lub nie podpisywać tego własnym certyfikatem :P ja miałem garmin'a na 5800 ale mi muliło strasznie telefon, więc na Twojej N95 powinno szybciej hulać ;)
saska251 - 2011-11-10, 11:00

Mam oviapy, na upartego ujdą - bo całkiem szybko to hula. GPSa jako takiego i tak nie używam, przydałąby się tylko opcja, żeby trasę na mapie narysować, a OVImaps tego nie ma:/ Poza tym mam stare mapy i nie ma obwodnicy wrocławia na nich :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group