To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Nawigacja w telefonie, mapy

Mario-150 - 2015-02-07, 23:09

W ustawieniach "uslugi lokalizacyjne" zaznacz GPS , a odznacz to od neta.
Zależnie od wersji androida może być u ciebie inaczej ;)

Matfiej - 2015-02-07, 23:36

To albo muszę u siebie popatrzeć ustawienia, albo mam durny tablet, bo na Asusie TF701T bo fabrycznie zainstalowane Google Maps nie chcą działać bez podłączenia przez Wi-Fi. Maniek, jakiś pomysł?
Mario-150 - 2015-02-07, 23:59

Widzę , że GPS ma on wbudowany , także jeśli jesteś na dworze ( w pomieszczeniach słabo będzie działać) to powinno bez neta przez GPS smigać normalnie. W opcjach tylko włącz zeby przez GPS szlo a to od wifi wyłącz ( lub nie łącz sie w żaden sposób z netem ). Sciagnij se automape , tak patrze to fajna sprawa ;) :piwo:
Matfiej - 2015-02-08, 00:22

Próbowałem, ale wyświetlała mi się wiadomość, że nie można wyświetlić mapy, bo brak połączenia z internetem. Ale dzięki, jeszcze pokombinuję kiedy.

I tak jak koledzy wyżej, trzeba ściągnąć Automapę, a nie bawić się Google Maps.

Mario-150 - 2015-02-08, 09:00

Działa ci ? :)
TomekP - 2015-02-08, 23:59

Jeśli chodzi o darmowe mapy to polecam MapFactor. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=pl
Na moto z 6V nie zaszaleję, jednak w aucie się sprawdza. Jest oparta na OpenStreetMap, do której dość często wypuszczane są aktualizacje. Nie potrzebuje połączenia z netem. Podobają mi się edytowalne profile pojazdów np. samochód osobowy prowadzi po krajówkach, "turystyczny" ustawiłem na drogi lokalne, a rower po parkach i zamkniętych alejkach. Dla każdego profilu ustawia się prędkości, preferencje jaką kategorią dróg ma mnie prowadzić itd. Nie używam jej stale, ale w sytuacjach awaryjnych daje radę. Polecam.

ETZ_PRORIDER - 2015-02-10, 19:32

A więc tak, Dziś usunąłem te nawigacje co miałem pościągane i ściągnąłem jeszcze jedną o nazwie Be on road i pobrałem też mapę polski i teraz śmiga bez dostępu do neta :piwo:
Hvil - 2015-02-10, 20:47

ETZ_PRORIDER, ja ma be on road i też uważam za dobrą alternatywę jak ktoś z pirata Sygic przesiada się na darmowy legal.
ETZ_PRORIDER - 2015-02-12, 00:07

Dziś się tak naprawdę przekonałem w trasie której nie znałem jadąc do klienta jak ta navi ogarnia, powiem szczerze, na 4+. Myślę, że może być i polecam, ma sporo funkcji przydatnych i mniej przydatnych ;)
Matfiej - 2015-02-15, 02:35

Mario-150, coś tam zaczęło działać, już nie ma tej informacji i braku połączenia z netem. Dzięki :piwo: .
Seba_830 - 2015-08-24, 01:14

Trochę odgrzany temat ale napiszę jak ja poradziłem sobie z nawigacją. Otóż pobrałem ze strony darkwarez.pl ,Automapę z licencją do 2104 r :mrgreen: . Zainstalowałem, po włączeniu automapa się zaktualizowała i działa. Dzisiaj testowałem i elegancko przez słuchawki mówi gdzie mamy jechać, można także słuchać muzyki, w czasie komunikatu muzyka jest przyciszana. Oczywiście internet jest potrzebny tylko przy instalacji. Jeśli ktoś chce to mogę wysłać na email instalke ze wspomnianą wyżej Automapą
borgi - 2015-08-26, 10:01

Panowie potwierdzam. Nawigacja od Seby robi robotę. Dzięki Seba_830, :piwo:
tomek@1966 - 2015-08-26, 10:16

Po przetestowaniu mogę polecić Sygic zapłaciłem około 100 zł,mogę go ściągnąć na kilka urządzeń,darmowe aktualizacje,świetnie prowadzi do celu,asystent pasa ruchu itp,mogę z czystym sumieniem polecić
Mycek123 - 2015-08-26, 11:45

A ja mogę polecić Heer Drive. Doprowadź na każde zadupie i jest całkowicie za darmo. Tylko że jest chyba wyłącznie pod Windows Mobile.
jimiusl - 2015-09-19, 08:18

Mapy Here Drive dostępne są także na androida, czekają na pobranie w sklepie google play ;-)
Matfiej - 2015-11-09, 13:42

Czy ktoś napotkał jakiś problem używając map od kolegi Seba_830? W sensie mapy są stabilne, działają płynnie itp.?
Krycha - 2015-11-09, 19:31

Automapa działa elegancko :piwo:
Używam jak jadę do stolicy. Poprowadzi zawsze dobrze a jak się zakręcie to i nowa trasę wyznaczy.
Oszukuje tylko pomiar prędkości ale tylko powyżej 120.
Czasami wariuje nawigacja POI. Najpierw pokaże np. Budę z kebabem a za chwilę pokazuje zupelnie inna miejscowke.
ZHeere ppjechalem w bieszczady. Źle pokazywała odległość do celu średnio brakowało 20km.

rastuch - 2016-04-20, 08:04

Aby nie tworzyc nowych tematow zapytam tu-podejrzewam zescie bystrzejsi w tych tematach

Mam nawi smart gps 601 (w spadku) a w niej fabryczna mape pap. Nawi jest zablokowana. Chcialbym ja odblokowac (z tym nie bedzie problemu bo na alle za 10zl gosc podsyla gotowca) i wgrac auto mape. I tu me pytanie sie zaczyna gdyz umyslilem sobie aby zaplanowac sobie trase na google mapach i wgrac ja do nawi. Planowanie takie jest latwiejsze i ma wiecej mozliwosci ale czy w ogole da sie wykonac takie cos? Wiem ze sa stronki sluzace do zapisu.mapy google w potrzebnym do nawi rozszerzeniu. A moze na zblokowanej tez sie da ????

brzankis - 2016-05-27, 15:43

Panowie nie macie problemów z Automapą na Androidzie 6.
Wyskakuje mi " Niestety, AutoMapa została zatrzymana"

motomaciey - 2016-07-16, 19:19

jimiusl napisał/a:
Mapy Here Drive dostępne są także na androida

Darmowe to? Polecicie jakąś dobrą darmową nawigację na androida?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group