To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Narzędzia - jaką firme polecacie

wojciech944 - 2008-02-02, 22:35
Temat postu: Komplet kluczy nasadowych
Otóż potrzebuje komplet kluczy nasadowych, i nie wiem jakie kupić, wiadomo żeby były tanie , ale w miarę dobrej jakości, żeby się nie pogięły, czy połamały przy pierwszym użyciu...
chodzi mi większe klucze 13-30mm w cenie do 100 zł, linki mile widziane...

krzych_mz150 - 2008-02-02, 23:53

cen nie znam ale polecam Ci klucze firm :nasserman, stanley dość przystępne i porządne.
kupiłem 3 lata temu klucze imbusowe Stanleya i parę silników nimi już rozebrałem i bez żadnych problemów, znajomy ma zestaw kluczy nasadowych nassermana i powiem że sa bardzo solidnie wykonane bez problemu wytrzymują walenie młotkiem itp.

SOVIETVW - 2008-02-03, 03:09

COVAL całkiem tanie i oferuja całkiem dobra jakosc,dokrecałem juz nimi rozne zeczy za pomoca rurki i daja rade,STANLEY,PROXXON to oczywsice bardzo dobre narzedzia le juz kosztują.
rybson13 - 2008-02-03, 09:05

ja polecam toya i king tony
wozi - 2008-02-03, 10:46

Ja mam klucze Stanley'a i Yato. I z czystym sumieniem moge polecić :razz:
buli_87 - 2008-02-03, 10:54

a ja wam powiem ze wtych badziewiach zwanych lidlem mozna nabyc fajne zestawy kluczy toolfix, jakies niemieckie. W kazdym razie przejde do sedna, za 80 zeta mozna kupic chyba 15 koncowek plus grzechotke. Grzechotka na tyle mocna ze trampkapoznioslem za tylna os :) , plaski sluża juz mi 2 rok i zaden sie nie rozdzedl.
Qba - 2008-02-03, 12:33

Ja ostatnio kupuję nasadki Yato, nie sa drogie a jakość dobra. W domu mam klucze jeszcze z lat 80 tych i powoli się kończą, były chwilę jakieś noname ale po kilku odkręceniach nasadka do wywalenia. Te narazie nie mają ani śladu odgniecenia. Stanley jest dobry ale trochę dużo kosztuje ten napis, bo swoje kosztują a tak samo wytrzymałe można kupić taniej.
Szwagier kiedyś kupił cały zestaw nasadek razem z grzechotką dał coś 150 zł, ale nie mam pojęcia jakiej firmy.
Przeżyły rozebranie i poskładanie całego passata B3, forda oriona, przy autobusie się przydały i ostatnio skończył składać samuraja. Klucze nie do zdarcia. Na grzechotkę rurę zakładali i szło, choć mi się to nie widziało.
Na allegro ostatnio przeglądałem narzędzia i wybór jest dość spory, wiadomo pojednynczych kluczy się nie opłaca kupować, ale cały komplet jak najbardziej.

ZXR_pl - 2008-02-03, 14:31

polecam firmy Jonnesway , knipex ( dodam ze np szczypce do przecinania drutów knipex-a tna drut o srednicy 2 mm bez wysilku ) ostrza wykonane sa z materialu ktore wykonywane sa struny!!! bardzo twarde !!! BARDZO POLECAM TE NARZEDZIA CHODZ SA DOSC DROGIE!!
Wietrzanin - 2008-02-03, 15:10

ja polecam firme WURTH
Red250Arrow - 2008-02-03, 16:15

Wietrzanin :
Cytat:
ja polecam firme WURTH


-owszem bardzo dobre pracowałem imbusami , jakość rewelacja ale cena jest wysoka

Polecam stanley !

jannex - 2008-02-03, 17:39

Nie ma takiej firmy jak Wurth. Pod tą marką sprzedawane są narzędzia dostępne tylko dla firm i zakładów a produkowane przez poddostawców np. stanley i inni.
Osobiście polecam klucze polskiej firmy Kuźnica, dostępne w sklepach z częściami do maszyn rolniczych.
Pozdrawiam

wojciech944 - 2008-02-03, 18:37

No fajnie ja wiem ze drogie są dobre! ale maja byc tanie i dobre, i konkrety, a nie żucanie markami :roll:
tomasz102 - 2008-02-03, 18:42

Ja mam teraz dwa komplety kluczy dobrych. Jedne jakięs castoramy chyba za 80zł a drugie pisze "chromo vanadium" więc jeżeli to prawda to spoko :lol:
Narazie kilka razy popracowały ciężej i nie ma śladu uszczerbku na zdrowiu ani moim ani ich .

hubertbaran - 2008-02-03, 19:42

na firmie mielismy stanleya i nadaje sie to do domu napewno nie dowarsztatu teraz to tylko juz marka. Tengtools jest ok. A do domu wystarcza spokojnie Toya.
ZXR_pl - 2008-02-03, 21:16

hubertbaran ale ty pierdzielisz ..... dlaciebie wszystko jest hujow... najlepiej narzedzia tytanowe i tez beda zle ja niewiem albo ty jestes mechanik albo praktykant lub tez monter

stary czesto widze twoje tematy i wypowiedzi i czasami poprostu PIEPSZYSZ za przeproszeniem ....


Sory ponioslo mnie ale ile mozna znosic...

kulfon1100 - 2008-02-05, 10:41

profesjonalne klucze firmy LUX polecam, na grzechotki masz dozywotnia gwarancje, a na reszte zestawu cos kolo 10 lat. klucze sa nie do zdarcia. fakt, troche kosztuja, ale jak ktos ceni sobie wygode, zalezy mu na czasie i na spokojnych nerwach, to zostaja mu tylko te klucze. sam takich uzywam, moj tata kupil je z 5 lat lemu i do tej pory sa na prawde w idealnym stanie, a miale juz okazje byc wyprobowane nie raz na ciezarowce, moto, czy samochodzie. POLECAM TYLKO I WYLACZNIE KLUCZE TEJ FIRMY. nie wiem jak u was, ale u mnie firma LUX http://www.lux-tools.de/de/index.html
ma swoje przedstawicielsta w marketach OBI, takze polecam jeszcze raz

aha i jeszcze cos po polsku http://www.lux-tools.de/d...itbilder_PL.pdf

zed - 2008-02-05, 10:51

Ja zaopatruje swój serwis w narzędzia z tego sklepu. Jakość OK.

http://www.narzedziowy.pl/

Wuja - 2009-05-13, 17:21
Temat postu: co wybrać? NARZĘDZIA
Witam,proszę Kolegów o poradę.
Mianowicie szykuję sie w końcu do zakupu porządnych narzędzi i tu rodzi się pytanie:co wybrac?
Oczywiście na początku odrzucam rzeczy ze znaczkiem topex,china itp.
Jesli chodzi o elektronarzędzia(wiertarka z udarem i szlifierka kątowa),to sklaniam się ku Boschowi.Jakieś inne marki sugerujecie?(Zaznaczam że nie będą one odpoczywac:)
Klucze:oczywiście stary,dobry PRL-czyli klucze Kuźni,ponadto Stanley i Beta.Jak wygląda jakość konkurencji,np:Yato?
Spawarka-tu w ogóle się nie orientuję,na jakie parametry mam zwrócić uwagę?Jakie marki?
To samo kompresor-jakie parametry?Wiem tylko ze bedzie 50l:)
I na koniec imadło-obrotowe 150mm,zainteresowało mnie imadło polskiego Bisona,wygląda na solidne,a jak wygląda jakość np.Bass, Yato czy inne?A może lepiej poszukać na allegro jakieś stare,solidne imadło pamiętające czasy tow.Gierka?

Pozdrawiam serdecznie.

intr - 2009-05-13, 17:36

Z elektronarzędzi zdecydowanie polecam polską CELME. Mialem w domu cały przekrój narzędzi profesjonalnych seri boscha, metabo, makita żadne nie odpoczywały i wszystkie siadly po okresie gwarancyjnym wynoszącym zazwyczaj dwa lata. Spreżarka metabo 50 litrów siadała po roku. Rozleciał sie ukłąd korbowy. Cena cylidnra i tłok - połowa ceny urządzenia. Z celmy mam szlifierkę taśmową i wiertakrę. Daje słowo, dym z nich szedł i wszystko do dzisiaj chodzi. Lat, ktore to służy nie zlicze. Rozejrzyj się za polskimi narzędziami, bo naprawdę prezentują bardzo wysoki poziom.
Wuja - 2009-05-13, 17:51

Jakieś inne sugestie? :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group