To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Pozostałe - Drewno jako przyrząd?

Wietrzanin - 2012-04-19, 21:53
Temat postu: Drewno jako przyrząd?
Mam takie nurtujace pytanie co sie stanie z tlokiem, korba,gdy wlozy sie do cylindra np drewno aby zablokowac wal przy dokrecaniu sprzegla i tulei wyciskowej?czy moze ugiac korbowod,cos zrobic zlego z tlokiem??lub czyms innym?
A moze znacie inny sposob przytrzymania tak aby wal sie nie obrocil ,przyznam sie ze zrobilem przyrzad ktory trzyma kolo zebate duze ,ale to bylo dobre tylko na raz jak zwiekszylem sile dokrecania slizlo mi tarcze na sprzegle tzn. zabierak je obrocil ktory je trzyma .

Sławuch - 2012-04-19, 22:34

generalnie zamiast wsadzać trzonek w okno wydechowe powinno sie podkładać drewno pod tłok w jego gornym położeniu, siły są wtedy naprawdę niewielkie!
kosior30 - 2012-04-20, 13:25

Było już fefnaście tematów o tym. Ja zawsze tak robię i inni też dziesiątki razy tak robili. Nic się nie stanie.
norbertmz - 2012-04-20, 15:02

potwierdzam :D też tak robiłem :P :piwo: nie mówi że zero jakichś ubocznych skutków ale te skutki są nieodczuwalne
Hagi - 2012-04-20, 15:21

Norbertmz o jakich skutkach mówisz?
Pio554 - 2012-04-20, 19:49

Też tak robiłem, i wszystko się trzyma :piwo:
Wietrzanin - 2012-04-20, 20:36
Temat postu: s
no dzieki ,zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce
sicek - 2012-04-20, 21:34

Nie lepiej zrobić sobie blokadę tłoka ze starej świecy zapłonowej? Świetnie sprawują się właśnie przy blokowaniu wału przy dokręcaniu nakrętki docisku stożka. Są takie blokady do kupienia, ale po co kupować jak można samemu zrobić :lol:
ETZPOWER94 - 2012-04-20, 22:02

Cytat:
Nie lepiej zrobić sobie blokadę tłoka ze starej świecy zapłonowej? Świetnie sprawują się właśnie przy blokowaniu wału przy dokręcaniu nakrętki docisku stożka. Są takie blokady do kupienia, ale po co kupować jak można samemu zrobić

Mi się wydaje że wsadzenie trzonka w okno wydechowe będzie lepszym rozwiązaniem,

sicek - 2012-04-20, 22:46

Nie zgodzę się z tym. Blokada tłoka jest bezpieczna dla elementów silnika bo siła ucisku działa centralnie na środek tłoka. W przypadku trzonka siła działa "krzywiąco" na korbę. Poza tym jest to bardziej estetyczne od wsadzania trzonka od siekiery lub młotka:roll:
norbertmz - 2012-04-21, 10:27

Jak będziesz dokręcał na pałę to i blokada ci nie pomoże xD klucz dynamometryczny przydaje się w tej sytuacji :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group