To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - OC "wyszło" 6 miesięcy temu

Seba_830 - 2013-07-30, 21:21

ETZ_PRORIDER napisał/a:
Jeżeli nie posiadasz zniżek to jest to około 400 zł ale zapoznaj się z cennikiem karania za nie opłacanie. 6 miesięcy to trochę czasu ale myślę, że da się z tego wyjść ;)


Źle mnie zrozumiałeś. Ubezpieczenia etka nie ma długo być może nawet od 1994r bo wtedy jest wbity ostatni przegląd. Jako, że jestem niepełnoletni to zarejestrowana by była na mojego tatę, a on ma pełne zniźki. Znalazłem taką stronkę odnośnie kar czy to co tu http://blog.ipolisa.pl/cz...kich-kierowcow/ piszą to prawda.

I jeszcze jedno ubezpieczyć trzeba w takiej sytuacji na umowę?

kosior30 - 2013-07-31, 04:27

Seba_830 napisał/a:
2. Etka nie ma tablicy rejestracyjnej i nie wiem czy trzeba pisać oświadczenie poprzedniego właściciela, że została zgubiona.


Musisz dać adnotację w umowie kupna-sprzedaży o braku tablicy rejestracyjnej.

Seba_830 - 2013-07-31, 12:01

Czyli trzeba to napisać na oddzielnej kartce i dołączyć do umowy. Może być coś takiego:
" Ja (imie, nazwisko, numer dowodu, pesel) oświadczam, że przy sprzedaży motocykla (nazwa, numer rejestracyjny, numer ramy, rok) panu (imię, nazwisko, numer dowodu, pesel) nie posiada on tablicy rejestracyjnej z powodu zgubienia. Podpis włąściciela i kupującego.

wojtek.mz - 2013-07-31, 14:36

Seba_830 napisał/a:
Czyli trzeba to napisać na oddzielnej kartce i dołączyć do umowy. Może być coś takiego:
" Ja (imie, nazwisko, numer dowodu, pesel) oświadczam, że przy sprzedaży motocykla (nazwa, numer rejestracyjny, numer ramy, rok) panu (imię, nazwisko, numer dowodu, pesel) nie posiada on tablicy rejestracyjnej z powodu zgubienia. Podpis włąściciela i kupującego.
Piszesz po prostu z tyłu na umowie że motocykl nie posiada tablicy rejestracyjnej bo zaginęła. Plus wasze dwa podpisy i tyle. Nie pisz czasami że uległa zniszczeniu.
Michallres - 2013-07-31, 14:59

Mojego charta i minska kupiłem bez oc i przeglądu i nie musiałem płacić nic zaległego, a byli właściciele żadnych kar. Pani w ubezpieczalni mi powiedziała że przy tak starych pojazdach ciągłość oc nie jest ważna.
Charta kupiłem w październiku 2009r a ubezpieczyłem go dopiero w czerwcu 2010r i nikt w ubezpieczalni nie pytał się o poprzednie oc itd. Kontakt z byłym właścicielem miałem i nic mi nie pisał ze dostał karę za to że nie płacił oc.
Sprzedałem kilka motocykli i motorowerów bez przeglądu i oc i NIGDY nie miałem żadnych problemów z tego powodu :piwo:

Seba_830 - 2013-08-01, 10:56

Ok dzięki za odpowiedzi. Teraz tylko czekać aż były właściciel przyjedzie do brata i z dobrą flaszką się do niego udać. Oby wszystko przebiegło po mojemu.

P.S A czy w razie czego to kara za niepłacenie wynosi tak jak w linku 500 zł?

modzelak - 2013-08-04, 00:17

Seba_830 napisał/a:
P.S A czy w razie czego to kara za niepłacenie wynosi tak jak w linku 500 zł?
Tak,Oni liczą od średniej krawjowej zarobków,motocykl 1/3,osobowe X2,a ciężarowe i autobusy 3średnie krajowe,i niepłacisz za wszystkie zaległe lata tylko za rok w którym cie kontrolują.
Seba_830 - 2013-08-05, 21:40

Bardzo dziękuje za przydatne odpowiedzi. Dzięki wam wszystkiego się dowiedziałem. :piwo:
robert250mz - 2013-11-07, 22:33

a ja mam taki problem kupiłem motocykl bez oc i bez przeglądu nie moge go nasiebie zarejstrować puki nie zrobie przeglądu ???
Reich - 2013-11-07, 22:45

Tak, musisz zrobić przegląd i najlepiej niech od razu na stacji diagnostycznej wystawią kartę z wszystkimi parametrami a ubezpieczasz w dniu rejestracji.
robert250mz - 2013-11-07, 23:59
Temat postu: ;p
a jezeli mam go w czesciach to co mam robic remot mi troche zajmnie a na staci diagnostycznej bez zobaczenia motocykla mi nie podpisze kurde wiec bede musiał płacic zaległe czy jak
modzelak - 2013-11-08, 06:55

Masz dowód i umowe,to leć zapłacić OC,a przerejestrować na razie nie musisz.Zaległe OC ciebie nie obchodzi,tylko od dnia zakupu i nie ociągaj się z tym,żebyś nie dostał listu z funduszu gwarancyjnego.
Giemza - 2014-06-06, 19:21

Cześć
Panowie mam takie pytanie, otóż chcę kupić autko ojcu za małe pieniądze na dojazdy do roboty, ale ono stoi bez opłat (OC i przegląd) Jest ono niedaleko mnie (około 30km) i tak się zastanawiam jak to ściągnąć. Laweta mnie wyjdzie 1/4 wartości tego auta czyli licząc miałbym opłacone za to OC. Czy ktoś się orientuję czy jak będe holował na lince takie auto to czy policja może mi coś za to zrobić? Mandat itp.?
Nigdy nie miałem takiej sytuacji by holować auto bez ważnego OC dlatego pytam bym nie podkopał pod sobą dołka.

jannex - 2014-06-06, 20:54

Robisz nieistniejący problem. Jedziesz, piszesz umowę zostawiając na razie auto, jedziesz z kwitami kupić Oc, po czym wracasz po auto. To tylko 30 km.
Dodek - 2014-06-06, 20:58

Kup auto - i potem umów się z gościem lub napisz na umowie, odbiór auta następnego dnia.
Potem bierzesz umowę k/s + dowód rejestracyjny i idziesz do ubezpieczyciela i piszesz oc na siebie.
Bierzesz potem oc i wracasz po auto i potem juz spokojnie wracasz nawet na kolach
, bo w przypadku kontroli za brak przegladu jest o wiele mniejsza sankcja niż za brak oc.

Giemza - 2014-06-08, 20:46

ale wraz mi nikt nie odpowiedział na moje pytanie....
Czy mogę holować auto na lince bez OC i przeglądu?

motomaciey - 2014-06-08, 22:05

Nie.
arturross15 - 2014-06-08, 22:39

mało tego. nie możesz nawet posiadać auta które nie posiada oc. za sam brak polisy oc już można zapłacić a co dopiero jechać autem. Mandat to najmilsze co może cię spotkać. Gorzej będzie jak zahaczysz o jakieś ładne drogie autko. wówczas szkoda gadać. Może się skończyć na setkach tysięcy zł. :lol:
Giemza - 2014-06-08, 22:51

Okej, dzięki na info ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group