To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi, części, allegro - opinie - Nowy korbowód ETZ 250 - opinie

Sławuch - 2013-01-17, 12:31
Temat postu: Nowy korbowód ETZ 250 - opinie
Chcę kupić korbowód żeby zregenerować wał.
Na allegro od dłuższego czasu wisi taki jeden niby DDR w niemałej cenie.
Jestem skłonny go kupić, ale intryguje mnie otwór w górnej główce.
Nie jest współosiowy z główką i przesunięty w dół.
Czy nie jest to przypadkiem odpad produkcyjny, z nieprawidłowym rozstawem otworów i być może brakiem ich równoległości?






intr - 2013-01-17, 12:48

Nie widać co jest na dole. Jeżeli układ otworów jest taki sam, tzn dół też jest przesunięty, to można brać. Najważniejsze jest wzajemne położenie, a nie ich umiejscowienie w odkuwce. Pytanie o zasadność inwestowania w 30 letni korbowód, gdzie korbowody yoko czy MZA "z górnej półki" biorąc pod uwagę cennik MZ'tkowy są lepsze niż oryginalne a z całą pewnością tańsze.
mczmok - 2013-01-17, 13:07

Sławuch,
Oryginały tak miały rozstaw otworów jest dobry:mrgreen:
Sławuch, kupiłem też ostatnio taki ! Czeka na wymianę jak Intr-a uruchomi usługę.

intr napisał/a:
są lepsze niż oryginalne a z całą pewnością tańsze.


Same korbowody - zgadzam się :!:
Ale łożyska stopy niekoniecznie. Te oryginalne mają lepszy koszyk i maja dużo niższą masę.

grajko91 - 2013-01-17, 14:02

Ja posiadam korbowód od tego pana i zachowany jest naprawdę w dobrym stanie. :piwo: z tym że nie mogę znaleźć bazy do regeneracji i zastanawiam się nad sprzedażą :roll:
mczmok - 2013-01-17, 20:00

grajko91 napisał/a:
nie mogę znaleźć bazy do regeneracji

A stary wał? intr za miesiąc startuje warto zaczekać z regeneracją.

grajko91 - 2013-01-17, 20:54

mczmok napisał/a:
A stary wał?
Mam tajwana jeszcze w dobrym stanie i szkoda mi go regenerować no i tez do oryginalnej korby chciałbym dać oryginalny wał :wink:
mczmok napisał/a:
intr za miesiąc startuje warto zaczekać z regeneracją.
Co do regeneracji to mi się akurat nie śpieszy. intr, będzie zajmował się tylko regeneracją wałów czy też szlifami cylindrów??
mczmok - 2013-01-17, 23:51

grajko91 napisał/a:
Co do regeneracji to mi się akurat nie śpieszy. intr, będzie zajmował się tylko regeneracją wałów czy też szlifami cylindrów??

Zapytaj go sam...

jaroquest - 2022-05-23, 21:44

Na obecną chwilę korbowody Yoko ani te MZA do ETZ 250 są niedostępne :klnie:
Zostaje tylko Duells który też jest niby Tajwański, różne są o nim opinie, macie z nim jakieś doświadczenia :?:
Zrobił ktoś na nim więcej niż 10 tys km :?: jest sens go kupować czy od razu lepiej nowy wał IFA :?:

Wolf - 2022-05-24, 09:38

Mi wyglądają na tak samo źle zrobione jak Yoko, temat omówił Dor-Mar https://www.youtube.com/watch?v=jIC4OYOFXKY Jednak ja jestem zdania żeby korbowód w MZcie urwał się z racji takiego utwardzania to trzeba mieć wyjątkowego pecha... za mało koników.
Sławuch - 2022-05-25, 14:50

jak by co to mi został ten oryginalny na półce, bo wziąłem cały nowy wał od Intra, ale trzeba by nad nim trochę posiedzieć i nie wiem czy da się go jeszcze uratować :roll:
Marcin W. - 2022-05-25, 21:54

jaroquest, co ty opowiadasz?- :D Już ci załatwiłem w tym sklepie że jest dostępny. :D

https://www.jackmotors.pl...4%99pno%C5%9Bci

Wydaje mi się że te pierwsze edycje tych korb Yoko miały miedziane podkładki a potem coś chyba zaoszczędzić chcieli i były już z blachy. :roll:

elektryk111 - 2022-06-01, 22:23

Mam jeszcze korbowody Yoko z mosiężnymi przekładkami.Jak coś to PW.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group