To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - Linka sprzęgła do Jaskółki

Góral - 2013-03-27, 21:27
Temat postu: Linka sprzęgła do Jaskółki
Witam! Kto jest w stanie podać mnie dokładne wymiary linki sprzęgła do Jaskółki 250 (ES 250/1)? Chodzi mnie o tę linkę wkręcaną w pokrywę sprzęgła za pomocą tulei regulacyjnej M14 i długości 40mm (bo w Stazecie są takie z tuleją ok. 10mm, ale to kicha). Chodzi mnie o długość pancerza bez doliczenia wymienionej tulei oraz długość samej linki wraz z wałeczkami. Proszę tylko o wymiary sprawdzone, bo powoli krew mnie zalewa: nakupiłem już tyle linek i wszelkiego badziewia i nic nie pasuje. Ta linka ze Stazetu niby pasuje (wyjąwszy brak możliwości regulacji przy pokrywie), ale jest całościowo zbyt krótka, naciąga się i wysprzęgla podczas skrętu w lewo. Pomóżcie, proszę. Mam możliwość dorobienia nowej linki, kupiłem już dwie oryginalne tulejki (to mnie się udało), a kompletnej linki nigdzie nie udało się zdobyć.
Pomoże ktoś? :cry:

Kan_Alia - 2013-03-27, 23:35

Ja w jaskółce dokupiłem linkę już nie pamiętam czy to było dedykowane do jakiegoś moto ale miał z jednej strony ten "wałeczek" a z drugiej nie była zarobiona. Nałożyłem linkę na sprzęgło i przeplotłem przez śruby pancerze itp a przy klamce założyłem taki nakręcany "wałeczek". Sprawdziło się to, więc możesz sprawdzić czy gdzieś w motoryzacyjnym nie mają takich linek;)
Góral - 2013-03-28, 12:00

Wiesz Kan_Alia! To jest pomysł! Muszę odwiedzić sklepy we Wrocku. Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem i w sklepach dotąd też mnie nic takiego nie proponowali. Dzięki :piwo:
Hvil - 2013-03-28, 21:35

Góral, Kan_Alia, ja kupiłem w stazecie i faktycznie za dużo wystawało z pancerza, dorobiłem podpórkę tutaj na wejście do karteru 2cm i jest gitara, a nikt tego niewidzi bo się zmieściło pod osłonką. :mrgreen: :mrgreen:
motomaciey - 2013-03-28, 22:45

http://forum.mz-klub.pl/v...nka+linki+linek
http://forum.mz-klub.pl/v...nka+linki+linek
Na wiele się to nie zda ale tylko tyle znalazłem z istotnych informacji. Myślę, że linka powinna pasować od Trophy i TS.

Chmiel - 2014-02-10, 14:04

Hejka, powiedzcie mi gdzie można kupić linkę do sprzęgla od Jaskółki, odpowiednią, tak, aby wszystko pasowało jak należy. Niestety te co są w internecie to jest jedna wielka porażka. Niestety nie mam starej linki, więc nie jestem w stanie nic dopasować. Pozdro
rastuch - 2014-02-11, 14:39

Zobacz sprzęgłową od Simsona tyle że nie pamiętam czy zwtkly czy skuter :wink:
Długości sa w niem. serwisówce

Zenon - 2016-03-02, 21:49
Temat postu: Wymiana linki sprzęgła Jaskółka
Witam !
Proszę o pomoc. Chcę wymienić linkę sprzęgła w Jaskółce ale po założeniu mam duży luz. . Czy ta dźwignia w misce olejowej to powinna być naciągnięta ? bo jak założę linkę to na rączce mam duży luz . Jak to linkę wymienić

rastuch - 2016-03-02, 22:59

Aby ją wymienić w Jaskólce musisz zdjąć pokrywę.
Śrubą w pokrywie regulujesz owy luz.

Bajbus16 - 2016-03-03, 00:33

Jak zdejmiesz w kapie od sprzęgła ten okrągły dekielek, to obracając tą częścią w deklu wyregulujesz luz linki. Tych mechanizmów są dwa rodzaje. zrób zdjęcie tego miejsca, gdzie wchodzi linka w karter, to zobaczymy jaki rodzaj masz.
Zenon - 2016-03-03, 17:47

Witam !

Dzięki wszystkim za już i proszę o więcej w sprawie wymiany tej linki. Załączam foto

Bajbus16 - 2016-03-03, 20:30

Tutaj nic nie musisz zdejmować. Wystarczy jak odkręcisz trzy śrubki od okrągłego dekielka i tam obracając ślimacznicą ustawisz odpowiedni naciąg linki. To urządzenie z pierwszej fotografii załóż tak jak widać na zdjęciu
Zenon - 2016-03-03, 23:36

Witam ! Dziękuje .

Ślimacznicą ? tzn tą śrubą ? Nigdy tego nie robiłem dlatego tak szczegółowo pytam

Bajbus16 - 2016-03-03, 23:44

Jak odkręcisz dekielek to pod spodem będzie taka duża podkładka z zębami blokującymi położenie tego ślimaka. Takie wycięcia, w te wycięcia włóż jakiś płaskownik i pokręć do momentu, aż klamka stanie we właściwej pozycji. Potem skręć. Przykręcenie dekielka blokuje cofanie położenia linki.
Hvil - 2016-03-04, 12:36

Linka jaką linmot wprowadził na podstawie mojej wysłanej, jest do innego modelu. Nie będzie pasowała do Ciebie.
rastuch - 2016-03-04, 20:34

W jaskółkach nie bylo tego co masz założone na linkę. Linka szła bezposredni do łapy sprzegła bez tego co poniżej


Tego nie zakładasz


Zdejmiesz to i bedzie ok

Bajbus16 - 2016-03-04, 22:01

Mam dwa silniki do Jaskółki. W jednym jest linka taka o jakiej mówisz a w tej 1963r jest taka jak na zdjęciu u Zenona.
Hvil - 2016-03-04, 22:07

rastuch, część jaskółek miała już ten nowocześniejszy sposób montażu linki. Reszta miała bez tego cięgna i one w dodatku dzieliły się na dwa rodzaje osadzenia w deklu, albu większa śrubka z możliwością kontrowania i regulacją napięcia linki nawet na dole, albo z niższą śrubką która była tylko wkręcona bez możliwości regulacji.
brzankis - 2016-03-04, 22:25

Hvil napisał/a:
część jaskółek miała już ten nowocześniejszy sposób montażu linki. Reszta miała bez tego cięgna i one w dodatku dzieliły się na dwa rodzaje osadzenia w deklu, albu większa śrubka z możliwością kontrowania i regulacją napięcia linki nawet na dole, albo z niższą śrubką która była tylko wkręcona bez możliwości regulacji.

Dokładnie było tak jak piszesz :tak:

Hvil - 2016-03-05, 02:02

brzankis, ten temat zgłębiałem namiętnie... ale z jaskółkami jest ten problem, że nadal trafiają się egzemplarze silników o jeszcze bardziej nieprzewidzianej budowie. Ze sprzęgłami jednak chyba temat zamyka się do 3 rodzajów. Innych nie widziałem:-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group