To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Zakup przez Tablice.pl - problem.

Grzybek - 2013-04-29, 15:01
Temat postu: Zakup przez Tablice.pl - problem.
Witam, mam do was pytanie. Znalazłem sobie telefon na stronie tablica.pl, dogadałem się z typem ( niedziela 21.04 ) po czym w poniedziałek zrobiłem przelew na kwote 130 zł. Wszystko okej, typ mówi że we wtorek wysłał telefon priorytetem ! ( tj. 23.04 ), dzis jest 29.04 a telefonu dalej nie ma, jestem delikatnie podkur. bo nie mam ani kontaktu z kolesiem ani telefonu. Gościu na nic nie odpisuje.
Co mam z tym zrobić ? Myślałem żeby iść z tym na policje tylko jak to będzie wyglądało?
Przechodził ktoś już przez taki cyrk ? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

ETZ_PRORIDER - 2013-04-29, 15:11

Policja odpada bo za mała kwota, masz potwierdzenie wpłaty? masz numer nadania przesyłki? jeżeli nie masz to o ile telefon nie przyjdzie to jesteś 130 zł w d***, czyli krótko mówiąc gratulacje. Na tablicy masz nawet napisane że nigdy nie wpłacaj pieniędzy na konto, jedynie wysyłka za pobraniem wchodzi w grę. Jestem od ponad roku użytkownikiem tablica.pl i nigdy nie wysyłałem pieniędzy za przedmiot, zawsze za pobraniem, tak samo jeżeli ja coś sprzedaję, jeżeli ktoś chce to przyjmuję przelew i wysyłam przesyłkami rejestrowanymi i od razu wysyłam numer nadania pocztowego dla kupującego. Przeważnie staram się kupować i sprzedawać za pobraniem.
Grzybek - 2013-04-29, 15:16

Więc wychodzi na to że wtopiłem. Policja z tego co wiem przyjmuje zgłoszenia od 100 zł + już wiec może warto spróbować. Wszystko mam, specjalnie wygenerowałem potwierdzenie wpłaty.
PS.
Jest tutaj ktoś z Nowego Targu ?

ETZ_PRORIDER - 2013-04-29, 15:42

Grzybek napisał/a:
Policja z tego co wiem przyjmuje zgłoszenia od 100 zł
Chyba nie masz dostępu do aktualnych wiadomości. "Kradzież rzeczy ruchomej o wartości nieprzekraczającej 250 zł stanowi wykroczenie (art. 119 k.w.)"

Jeszcze jedno co ostatnio nawet było omawiane w mediach: http://natemat.pl/10699,b...od-1000-zlotych

Anonymous - 2013-04-29, 15:45

Postrasz skarbówką. Nie kupuje przez takie serwisy typu ogłoszenie. Wolę zapłacić drożej ale pewniej.
ETZ_PRORIDER - 2013-04-29, 15:46

ps. minimalna szkodliwość to na razie 250 zł czyli za 130 nic nie będą nawet rozpatrywać i przyjmować.
Grzybek - 2013-04-29, 16:26

więc rozumiem że na policje nie ma co z tym iść. No nic, nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać. Będę miał nauczkę na przyszłość..
chyba już nikt nic więcej nie dołoży w tym temacie, dziekuje Panowie ! :piwo:

motomaciey - 2013-04-29, 17:31

Nie słuchaj glupot, idź na policję. Zrób skany aukcji, maili, sms-ów i przelewu na konto gościa.
Nie mamy tu doczynienia z kradzieżą przedmiotu o niskiej wartości a wyłudzeniem, jeśli gość zajmuje się tym na większą skalę nie jest to już niska szkodliwość czynu.

Grzybek - 2013-04-29, 18:01

Typ wydawał mi się dziwny, póki co czekam jeszcze do końca tygodnia może się opamięta. Mam wszystko, aukcje, wygenerowane polecenie przelewu ( dokonanie ) więc mam coś.
sIaj - 2013-04-29, 18:16

Ten gościu jest z N. Targu? Jak tak to pisz na pw, może coś uda się z tym zrobić.
hartman - 2013-05-02, 14:16

ETZ_PRORIDER napisał/a:
ps. minimalna szkodliwość to na razie 250 zł czyli za 130 nic nie będą nawet rozpatrywać i przyjmować.


A najlepsze jest to ,że policja dąży do tego aby podnieść próg z 250 do 1000zł ,bo mają za dużo "niepotrzebnej" roboty.

Znajomego 3 razy zrobili na tablicy i nic nie wskórał. Albo sprzęt uszkodzony, albo brak towaru. Skupisko złodziei tam przesiaduje ,bo portal nie pomaga przy oszustach. Tablica sama sugeruje ,żeby nie brać udziału w transakcjach pocztowych tylko oglądać i kupować na miejscu.

michał 83 - 2013-05-02, 14:24

Kolego hartman, nie wszyscy to złodzieje ja sprzedałem już parę rzeczy na tablicy i kupujący byli zadowoleni :mrgreen:
rastuch - 2013-05-03, 09:26

A może po prostu jest dłuugii wekend poczta nie działa i są opóźnienia?
Grzybek - 2013-05-03, 10:32

rastuch napisał/a:
A może po prostu jest dłuugii wekend poczta nie działa i są opóźnienia?

on niby to wysłał we wtorek 23.04.br priorytetem, wiec to już nie jest wina poczty :roll:

sIaj - 2013-05-03, 10:43

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Pod wskazanym adresem jest to :o

Grzybek - 2013-05-03, 11:59

No to miło :roll:
Szaflarzanin - 2013-05-03, 17:46

ja mieszkam obok Nowego Targu
mozesz podać adres albo nr kontaktowy
najlepiej jakbys mial jego 'profil' na tablicy- jakby cos wystawil to bym sie z nim zgadal

halcik - 2013-05-04, 18:59

Ja kiedyś zgłosiłem na Policji oszustwo, tylko z alle, na kwotę 80 zł. Zgłoszenie przyjeli, a najlepszą info było to, że gościu chciał przygarnąć większą kwotę bo w tym samym czasie oszukał więcej osób. Podał zły adres, nie prawdziwe dane a i tak go dorwali. Powodzenia przy odzyskaniu kasy, mi się udało
Grzechu66 - 2013-05-07, 23:11

Moja siostra chciała mieć tele ( za darmo) i wpłaciła jakejś kobiecie 20 zł na konto a na tele czeka do dziś.... Nie duże pieniądze ale....


P.S co to znaczy za pobraniem....?????? Że najpierw trzeba wpłacić pieniądze na konto a dopiero ta osoba wyśle paczkę dopiero wyśle paczkę...??????

Matfiej - 2013-05-07, 23:24

http://bit.ly/13g1QyO ...

Co do telefonu to nikt nie jest jasnowidzem i nie stwierdzi czy da się coś jeszcze zdziałać (bo tak naprawdę nic nie napisałeś), ale ewidentnie trafiłeś na oszusta.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group