To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Zakup przez Tablice.pl - problem.

hartman - 2013-06-12, 21:12

Też mnie w chuja zrobili przez tablicę co do stanu oferowanych części, całe szczęście ,że nie było to 300 czy więcej złotych. Teraz nadal przeglądam ,ale jeśli coś mnie interesuje to dalej staram się sfinalizować przez allegro i nie wpłacam na ślepo na konto. Tablica jak wyżej wspomniano nic nie pomaga więc lepiej minimalizować niebezpieczeństwo.
clas3 - 2013-06-13, 17:11

nie przez tablice tylko na tablicy jak juz
Matfiej - 2013-06-17, 22:32

Czochu, wyjaśniło się w Twojej sprawie coś :piwo: ?
czochu - 2013-06-17, 22:49

Byłem dziś na policji, 2 miłe panie policjantki przyjeły moje zgłoszenie, wszystkie dane tego oszusta zanotowały, druki z aukcji , maile ,smsy dołączyły do raportu, teraz tylko czekać na telefon z policji jak coś się wyjaśni :wink:
Dodek - 2013-06-18, 00:45

Czochu ja do niego napisałem jak wystawil inna akucje i narazie czekam na kontakt

Gadka była taka - napisalem czy może wysłać paczke za płatną przy odbiorze- mówi że bardzo szybko potrzebuje kase i tylko przelew sie liczy, czekam na dane - ale cisza od soboty

czochu - 2013-06-18, 16:49

U mnie była ta sama gadka, jak jest cisza to zwinął interes bo pewnie już czuł policje na karku i węszących ludzi .
Laiku - 2013-07-20, 17:43

Wiem ze to bylo dawno ale jak zrobilem maly odkop to postanowilem zapytac :mrgreen:
I co wyjaśniło sie z tym :piwo: ??

arturross15 - 2013-09-13, 16:35
Temat postu: Przekręty na Tablicy.
Powiedzcie mi panowie czy mieliście przypadki podczas wystawiania np. motoru że ktoś próbował wyłudzić towar?
Otóż wystawiłem 2 motory na tablicy, po jakimś czasie dostałem sms'a po angielsku, że gość chce o de mnie kupić motor, i jaka za niego jest cena. Odpisałem mu na podany przez niego adres mailowy by mi napisał o jaki motor chodzi bo mam 2 sztuki i nie wiem o jaki chodzi.
Dziś dostałem odpowiedź o treści: " ok. cena mi pasuje, proszę o nr. konta i niezwłocznie wysyłam pieniądze, po czym załatwię swojego kuriera który odbierze motor"
Co ciekawe to dalej nie wiem o jaki motor mu chodzi. Słyszałem o podobnych próbach wyłudzania towaru. A czy wam się przytrafiło coś podobnego?

hektor - 2013-09-13, 18:21

Mnie się przytrafiło ;)

Szukałem samochodów po Anglii i trafił się fajny merc za nie dużą cenę. Po kontakcie emailowym wyszło, że gościa w domu nie ma, ale żeby wysłać mu zaliczkę za auto. Jak się później okazało to był jeden wielki przekręt, ale udało mi się to przewidzieć ;)

Reich - 2013-09-13, 18:59

arturross15, kiedyś jak w telefonach siedziałem to były takie akcje że ktoś do afryki chciał żeby mu wysłać. Chcieli wtedy nr konta i dane do przelewu ale nigdy nie dowiedziałem się na czym te wyłudzenia polegały, czy tylko dane do konta chcieli czy coś innego.
wojtek.mz - 2013-09-14, 08:57

arturross15, Nic im nie wysyłaj bo to jest przekręt !!!!
arturross15 - 2013-09-14, 12:39

To że to jest przekręt to ja się domyślam. Po pierwsze to puki nie ma kasy na stole to nie ma towaru. Tyle że ja się z czymś takim trzeci raz spotykam i skoro takie osoby tak działają to znaczy że są osoby które się na to nabierają.
Ariel - 2013-09-14, 15:09

Kolega mówił mi że jest jakaś możliwość właśnie przy przelewie z zagranicy wycofania do kilku dni bodajże pieniędzy. Dlatego jak sprzedawał ostatnio telefon na allegro napisał zastrzeżenie że nie sprzedaje poza granicę Polski.
arturross15 - 2013-09-14, 16:53

A do mnie znów gość napisał, prosząc o numer konta i dane do przelewu i adres. Do teraz nie wiem jaki motor gość chce kupić. A może by mu w karton kamieni nasypać? :mrgreen:
Wolf - 2013-09-14, 17:24

Daj mu adres i nr do jakieś fundacji charytatywnej...
czochu - 2013-09-14, 19:16

jak sv-łkę miałem wystawiona na tablicy to dostałem po angielsku sms i maila ale dziwnie troche napisanego ze hcce kupic motocykl ode mnie , olałem to
motomaciey - 2013-09-14, 19:27

Gdzieś widziałem temat jak kto opisywał taki przypadek, ze pisali do niego z Afryki i przekręcili na aparat fotograficzny, tylko nie mogę go teraz znaleźć :???:
kosior30 - 2013-09-15, 23:28

motomaciey napisał/a:
pisali do niego z Afryki i przekręcili na aparat fotograficzny


Pewnie po wywołaniu filmu z tego aparatu znalazłby zdjęcia 3 miejscowych murzynów wkładających sobie szczoteczki do zębów w dupę :torba":

saska251 - 2013-09-16, 08:15
Temat postu: Re: Przekręty na Tablicy.
arturross15 napisał/a:
Powiedzcie mi panowie czy mieliście przypadki podczas wystawiania np. motoru że ktoś próbował wyłudzić towar?
Otóż wystawiłem 2 motory na tablicy, po jakimś czasie dostałem sms'a po angielsku, że gość chce o de mnie kupić motor, i jaka za niego jest cena. Odpisałem mu na podany przez niego adres mailowy by mi napisał o jaki motor chodzi bo mam 2 sztuki i nie wiem o jaki chodzi.
Dziś dostałem odpowiedź o treści: " ok. cena mi pasuje, proszę o nr. konta i niezwłocznie wysyłam pieniądze, po czym załatwię swojego kuriera który odbierze motor"
Co ciekawe to dalej nie wiem o jaki motor mu chodzi. Słyszałem o podobnych próbach wyłudzania towaru. A czy wam się przytrafiło coś podobnego?


To jest przekręt stary jak internet. Mieliśmy z tym do czynienia na forum miłośników starych rupieci.
W skrócie wygląda to tak, że bank przysyła Ci potweirdzeniu o zaksięgowaniu kwoty w jakimś tam systemie transferowym, ty wysyłasz towar, następnie kasa jest wycofywana z tego systemu.
To jedna z metod. Jest jeszcze WU, Paypall itd.

tu masz artykuł w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel


ps. Moja Agnieszka też ostatnio dostała maila z Afryki o rzekomym spadku :lol:

czochu - 2013-09-18, 09:41

Dodam od siebie że silnik który zakupiłem w czerwcu na tablicy i go nie otrzymałem, sprawa jest w toku, apropo tego kolesia w moim imieniu jest juz toczone postępowanie karne w jego miescie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group