To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Zakup przez Tablice.pl - problem.

jannex - 2013-09-18, 21:10

Mnie także gość wydymał na tablicy, kupiłem stojan alternatora z impulsatorem typu A. Gość zaśpiewał 30 zł czyli grosze. Przychodzi paczka a tam sam stojan i MECHANICZNY REGULATOR NAPIĘCIA. Gość na moje pretensje odpisał że impulsator był zniszczony i chciał mi go zrekompensować. Sprawa w toku. Tyle dobrze że 30 zł opłacało się nawet za sam stojan bo uzwojenie jest w dobrym stanie. Co nie znaczy że odpuszczę.
Zuh - 2013-09-22, 11:36

Tablica.pl to jest portal ogłoszeń lokalnych. Kupując na tablicy poprzez paczke pocztową nie mamy "podpisanej" uwowy kupna-sprzedaży. Co innego jest na allegro tam już obowiązuje taka umowa. Tablica ma na celu poinformowanie kupca o tym że ktoś ma coś do sprzedania. Ty jedziesz do niego i kupujesz osobiście. podobnie jak kupowanie poprzez gazete z ogłoszeniami.
Awers - 2013-09-22, 20:23

A może to było tak, kupujący udał się do sprzedającego, ten pokazał towar, zainkasował kasę, a następnie kazał kupującemu spadać nie wydając towaru, grożąc, że psem poszczuje. Po czym oszukany kupujący wrócił do domu bez kasy i towaru na co złożyli doniesienie do prokuratury / policji.
Na pewno tak musiało być bo innej opcji nie ma. W inny sposób raczej nie można być oszukanym za pośrednictwem Tablica.pl.

Ariel napisał/a:
Kolega mówił mi że jest jakaś możliwość właśnie przy przelewie z zagranicy wycofania do kilku dni bodajże pieniędzy. Dlatego jak sprzedawał ostatnio telefon na allegro napisał zastrzeżenie że nie sprzedaje poza granicę Polski.

Jest taka możliwość jak się płaci kartą płatniczą i nie ma znaczenia czy jest to wpłata z zagranicy czy z Polski i jest to możliwe do momentu zaksięgowania środków na rachunku odbiorcy, inaczej mówiąc do momentu pojawienia się środków na koncie. Nie ma nic w tym złego jak ktoś chce nam wpłacić pieniądze z zagranicy z tym, że wpłatę za dokonaną można uznać dopiero jak pojawi się ona u nas na koncie, a nie na podstawie pokazanego nam potwierdzenia zapłaty.

dorian - 2013-09-30, 23:29

Ja bym na Twoim miejscu wziął jego numer konta i następnie podał mu go jako Twój numer... wtedy to sobie sam na swoje konto zrobi przelew ;)

A tak na poważnie to najlepiej wystawiać na Allegro - tam można dodawać komentarze negatywne i pozytywne i zawsze można sprawdzić wcześniejsze opinie i komentarze.

arturross15 - 2013-11-08, 20:36

Te opinie na allegro można sobie dodawać. osobiście dałem kilka negatywów, a sprzedawcy nadal sobie towary sprzedają. Ostatnio kupiłem silnik do Vectry. Gość wystawił od złotówki, dla picu wbiłem złotówkę i teoretycznie silnik jest mój. Co z tego skoro gość nie odbiera tel. na maile nie odpowiada a allegówno odpisuje że mam sobie radzić sam. Po sądach dla silnika (na którym mi nie zależało) biegać mi się nie chciało i sprawę odpuściłem.
wojtek.mz - 2013-11-08, 21:47

arturross15, tu masz jak to działa http://komputerswiat.onet...nadal-zywy.aspx
bugos - 2013-11-11, 21:35

Mi też przyszło coś takiego-" Dzięki za odpowiedź, jestem dobrze pod warunkiem i zgadzam się z
Cena,
Wyślij zdjęcia przedmiotu, jestem dokonywanie płatności za
pośrednictwem bezpiecznych i niezawodnych środków, usługi płatności
PayPal, jeśli nie masz konta paypal, będę porady, możesz się
zarejestrować na PayPal konta w {www.paypal.pl} jej bardzo proste,
bezpieczne i tak szybko, jak szybko możesz dostać w tył do mnie z
płatności paypal

<><>Konta e-mail PayPal,
Imię i nazwisko,
Adres i numer telefonu
Całkowity koszt przedmiotu.

następnie skontaktuje moje przedsiębiorstwo żeglugowe (poderwać
agenta) do podnoszenia towaru z domu po dokonaniu płatności. Dzięki

Giemza - 2013-11-11, 23:03

Cytat:

Mi też przyszło coś takiego-" Dzięki za odpowiedź, jestem dobrze pod warunkiem i zgadzam się z
Cena,
Wyślij zdjęcia przedmiotu, jestem dokonywanie płatności za
pośrednictwem bezpiecznych i niezawodnych środków, usługi płatności
PayPal, jeśli nie masz konta paypal, będę porady, możesz się
zarejestrować na PayPal konta w {www.paypal.pl} jej bardzo proste,
bezpieczne i tak szybko, jak szybko możesz dostać w tył do mnie z
płatności paypal

<><>Konta e-mail PayPal,
Imię i nazwisko,
Adres i numer telefonu
Całkowity koszt przedmiotu.

następnie skontaktuje moje przedsiębiorstwo żeglugowe (poderwać
agenta) do podnoszenia towaru z domu po dokonaniu płatności. Dzięki


Standardowy tekst :) też coś takiego kiedyś miałem jak chciałem popełnić największą głupote w swoim życiu i sprzedać 251 :lol:

motomaciey - 2013-11-11, 23:16

Odpisz mu "aha" ;)
kosior30 - 2013-11-12, 10:02

Poderwać agenta :lol:
Grzechu66 - 2014-03-14, 20:32
Temat postu: Kupując prze Tablice.pl
Panowie mam jedno pytanie do was, a mianowicie czy mogę otworzyć paczek przy listonoszu, kiedyś jak zamawiałem Tubę ze wzmacniaczem i kablami i chciałem przy nim otworzyć to powiedział że ..nie ma takej możliwości"... Chciał mnie po prostu zmyć czy się bał żeby mu paczki nie zwrócił,? Coś czytałem na necie ale jeden pisze że można drugi że nie i sam nie wiem... :???:


P.S Proszę p chwilowe nie kasowanie tematu do puki nie dowiem się prawdy...

motomaciey - 2014-03-14, 20:38

Czemu nie dopisałeś pytania do istniejącego tematu o tablica.pl?
sIaj - 2014-03-14, 20:47

Możesz o ile w przesyłce jest zaznaczone "sprawdzenie zawartości" - dodatkowo płatne. W przeciwnym wypadku możesz otworzyć tylko po odbiorze.
Grzechu66 - 2014-03-14, 20:52

Motomaciey nie mogłem znaleść nic o Tablicy.pl Przepraszam jak w złym dziale...
SIaj ile muszę dopłacić...?? A jak bym otworzył przy odbiorze i nie było bym tego co chce to co wtedy...?? (mówię o tym gdyby np nie opłacił tego że chce otworzyć przy listonoszu tylko jak bym zapłacił tylko za przesyłke)

sIaj - 2014-03-14, 21:02

Grzechu66 napisał/a:
SIaj ile muszę dopłacić...??
Jest cennik pp to tam zobacz.
Grzechu66 napisał/a:
A jak bym otworzył przy odbiorze i nie było bym tego co chce to co wtedy...??
Ja nie wiem co wtedy, możesz sprzedać dalej albo wyrzucić do kosza.
Grzechu66 - 2014-03-14, 21:08

Dobra, dzięki Kolego... :piwo: Temat do usunięcia
wojtek.mz - 2014-03-15, 08:16

Grzechu66 napisał/a:
ile muszę dopłacić..
Kiedyś było 5 zł.
kosior30 - 2014-03-15, 10:08

Dodam tylko, że opcję otwarcia przy wysyłce się opłaca - więc musi to zrobić wysyłający na poczcie, a nie Ty listonoszowi, gdy odbierasz.

Grzechu66 napisał/a:
Temat do usunięcia


Co się rządzisz nie swoim tematem? :twisted:

[ Komentarz dodany przez: motomaciey: Sob 15 Mar, 2014 12:39 ]
Tematy scaliłem.

Seba_830 - 2014-03-15, 19:58

Ja jak kiedyś się dowiadywałem w tej sprawie to znajoma listonoszka mówiła, że jest to możliwe, ale przy kierowniczce poczty i o ile się nie mylę to nic nie trzeba by było płacić.
polu - 2014-03-15, 23:17
Temat postu: pobranie ze sprawdzeniem zawartości
Koledzy napiszę dla wszystkich.

Jest opcja na Poczcie zamówić przesyłkę pobraniową "ze sprawdzeniem zawartości".
Opcję tę musi wybrać wysyłający i odbiorca zapłaci za to 5zł dodatkowo.

Jak to działa?
Płacisz za przesyłkę i w obecności pani na poczcie otwierasz. Pani pisze protokół, który jest podstawą ewentualnych dochodzeń itd. Jeżeli coś nie gra to jest podstawa do roszczeń, zgłoszenia na policję itd.
Nawet jak masz "kawałek cegły" to i tak za przesyłkę musisz zapłacić wcześniej, więc ochrona raczej słaba. :evil:

PS Przerabiałem temat z drogim telefonem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group