To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Zgubione/skradzione dokumenty za granicą

wozi - 2013-10-01, 00:16
Temat postu: Zgubione/skradzione dokumenty za granicą
Witam.
Mam mega problem otóż bedąc obecnie w Kanadzie zgubiłem/ukradli mi porfel w metrze. W portfelu było prawko, dowód + trochę pieniędzy( one tu są akurat najmniej ważne). I teraz mam pytanie co lepiej zrobić iść na policję tu w Toronto i zgłosić fakt + może dostanę jakiś świstek po angielsku o zgłoszeniu czy wysłać kogoś z rodziny tu w Polsce żeby to zgłosili w moim miejscu zamieszkania. Sprawa na szczęście nie jest zbyt dramatyczna bo mam paszport żeby wrócić, a w/w są tu niewiele warte (na dowód nic nie można za bardzo zrobić tz. wziąść kredytu itp.,a prawko jest ważne tu tylko 3 miesiące od daty wjazdu do Kanady.) Jednak po powrocie przy wyrabianiu nowych dokumentów chciałbym uniknąć problemów

wojtek.mz - 2013-10-01, 00:25

wozi napisał/a:
iść na policję tu w Toronto i zgłosić fakt + może dostanę jakiś świstek po angielsku o zgłoszeniu czy wysłać kogoś z rodziny tu w Polsce żeby to zgłosili w moim miejscu zamieszkania.
Najlepiej jedno i drugie bo na pewno nie zaszkodzi a może pomoże. :piwo:
wozi - 2013-10-01, 22:19

Jednak obyło się bez tego. Jak mówi stare powiedzenie głupi ma zawsze szczęście znalazłem portfel w biurze rzeczy znalazionych co prawda bez kasy ale wszystkie dokumenty są :) Ufff
Ariel - 2013-10-02, 08:13

Miałem podobny przypadek w Genewie. Ukradli mi portfel z dokumentami i kasą ale się zorientowałem w porę i zacząłem gonić mulata. Co prawda kasę zabrał ale portfel rzucił na ziemię więc go odzyskałem :-)
arlamir - 2013-11-06, 23:22

W tym roku będąc w UK dzień przed powrotem do domu miałem przygodę z cyganem nożownikiem, pozbyłem sie telefonu i wszystkich dokumentów, pomijając fakt z policją gdyż to była żenada to co oni robili po tym, zadzwoniłem do konsulatu w Manchesterze gdzie akuratnie byłem i w pn rano umówiłem się w urzędzie. Po wypełnieniu wniosku o utracie dokumentu wypełniłem wniosek o wydanie paszportu tymczasowego ( 35 funtów opłata). Dobrze że miałem ksero dowodu bo nie musieli mnie sprawdzać i paszport miałem za 7 minut dosłownie. W konsulacie bylem o 10 o 14 miałem odlot więc stres był niesamowity, na szczęście wszystko się dobrze skończyło, trzy dni później będąc w gminie dowiedziałem się że ambasada przesłała im papiery o utracie dowodu i ten został zastrzeżony, przez 3 tyg musiałem się legitymować zaświadczeniem o utracie dowodu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group