To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - Zacinający się gaz / linka gazu - MZ ETZ 250

Maroch - 2006-06-19, 13:29
Temat postu: Zacinający się gaz / linka gazu - MZ ETZ 250
Witam!. Wczoraj zauwazylem dziwny problem, otóż mojej Eci wiesza sie gaz? Tylko nie wiem w jaki sposób poprostu jade Przykladowo 1ka,2ka odbijam manetke a on zamiast zwolnic obroty to mi wyrywa do przodu ( kurde nie wiem jak to dokladnie opisac ) wiem tylko ze to niebezpieczne przy wchodzeniu w zakrety itp ( wczoraj się przekonalem :-P )
Z poczatku myslalem ze to wina manetki lub porwana linka itp ale jednak zdaje mi sie ze z tym jest wszystko w porzadku. Wiec moze to wina gaznika? Qmpel mowil ze w swojej ecie tez mial tak kiedys i to bylo niby od tego ze przepustnica się wieszała ( ale czy to możliwe, biorąc pod uwage nacisk sprezyny?? Jakies pomysły? Z góry dzieki!!

kwahoo - 2006-06-19, 14:06

poszukaj zadziorów lub brudów na przepustnicy, ewentualnie zagięć linki. Nieraz widziałem zacinające się przepustnice, choć nie przy tych gaźnikach
William - 2006-06-19, 16:11

Mi w Simson'ie spadała zawleczka trzymająca iglicę w przepustnicy w gaźniku, przez co przepustnica nie mogła zamknąć się do końca i motorek wskakiwał na wysokie obroty. Może sprawdź tą iglicę...
luqasss - 2006-06-20, 11:24

rozbierze manetke i dobrze ja wyczysc prysznij WD i nasmaruj to "gniazdo" na linke jakim dobrym smarem ale nie za duzo zeby ci ręki nie smarowało !! Gume od raczki od strony tego gniazte tez lekko jakims olejem z wilz !! spprawdz linke czy nei pozaginana ewentualnie wymien lub nasmaruj !! Sprawdz sprezyne przepustnicy czy jest jeszcze dobra jak nei do wymien i sprawdz czy iglica ci dobrze wchodzi a kanalik :) powinno byc ok pozwodzenia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group