To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - BusPasy dla motocykli

dex - 2013-12-11, 14:07
Temat postu: BusPasy dla motocykli
Wiadomo, że wszyscy jeżdżą, ale robią to nielegalnie.
Wystarczy trochę chęci i będziemy wszyscy bezpieczniejsi i w zgodzie z przepisami :)

http://motocykle.onet.pl/...motocykli/01lx2

grzybol - 2013-12-19, 22:32

Moim zdaniem, pomysł jest genialny.
Miło byłoby, gdyby inne miasta za tym poszły!

kosior30 - 2013-12-20, 11:08

W Warszawie to i tak funkcjonuje, tyle że nielegalnie. Choć kiedyś jechałem Jerozolimskimi przy Ochocie, standardowo stali i zgarniali tych, którym nie chciało się stać w korku, a mnie nie...Może byli zaskoczeni, jak zza autobusu "policyjna" MZta się wyłoniła i w szoku nie zdążyli machnąć lizakiem :lol:
dex - 2013-12-20, 12:03

kosior30,
Widziałeś jak jednoślady zgarniali z buspasa?
Bo samochody to notorycznie :)

kosior30 - 2013-12-20, 15:44

No właśnie nie widziałem, ale to dlatego, że po prostu nie trafiło się, aby stali akurat wtedy, gdy motórzyłem. Ja miałem taką sytuacje tylko raz i mogli być zaskoczeni, więc nie wiem jak na co dzień jest w wwa ;)
BeerfaN - 2014-02-07, 10:26

http://tvnwarszawa.tvn24....two,113131.html

[ Komentarz dodany przez: kosior30: 2014-02-07, 10:47 ]
Poprawiłem Ci link, bo źle przekopiowałeś ;)

bery125 - 2014-02-07, 23:21

Ta zmiana w krakowie nie wyjdzie na zdrowie. Buspasów mamy niewiele, praktycznie rozchodzi się o trzy ulice w jednym ciągu, w starej, mocno zabudowanej części miasta. Do tej pory większość jeździła, ale ostrożnie i z rozwagą, a niebiescy się raczej nie czepiali. Teraz podejrzewam, wszyscy będą pocinać z większą odwagą, a na tym odcinku co 100m jest podporządkowana z prawej strony.
Za to na innych odcinkach, gdzie miało by to sens, są separatory oddzielające buspas od pasa ruchu, bo buspas jest równocześnie torowiskiem, więc wjazdu nie ma.
Może w innych miastach, o innej zabudowie by się to sprawdziło, w krakowie jedynie jako medialne WOW :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group