To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Stacyjka - odpalanie bez kluczyka - MZ ETZ

giedrojc - 2006-06-20, 00:15
Temat postu: Stacyjka - odpalanie bez kluczyka - MZ ETZ
Witam ! Mam swoj motor MZ ETZ od niedawna ale zggubil mi sie kluczyk od neigo jak ja go moge teraz odpalic :?: Wiem ze dla niektorych to mzoe byc smieszne pytanie ;p ale naprzyklad ja jeszcze ...JESZCZE nei jestem w tym tak dobry jak co niektorzy wiec dlatego sie pytam:) POrosze o odp
Bartas - 2006-06-20, 00:52

Hehe ja w kryzysowych sytuacjach uzywalem pierwszego lepszego patyka lezacego na drodze :lol: wez srubokret plaski, wloz w stacyjke i przekrec. Te stacyjki odpalisz byle czym, a kluczyk nie musi byc wlozony, zeby silnik pracowal. Wiec.... przekrecasz to co widac w stacyjce zgodnie z kierunkiem ruchu zegara i odpalasz :lol: zajmie ci to ze 2 sekundy hehe
Wnuczas - 2006-06-20, 01:15

albo idziesz do pierwszego lepszego sklepu z czesciami dla MOTORYNKI i pytasz czy maja na stanie a jak nie to czy dało by rade zamowic !!!
Pozdro All

SAke - 2006-06-20, 08:23

Albo wydzierasz kable ze stacyjki i łaczysz :P czarny z czerwonym :D :D Osobiesicie polecam sposób Bartas'a :mrgreen:
dawid482 - 2006-06-20, 12:12

ja simsona odpalalem na śrubokręt i było dobrze MZ-te też mi sie zdarzylo kilka razy. Nie powienieneś mieć z tym problemów :-)
pogo18 - 2006-06-20, 13:30

ale powinienes raczej sobie kupic kluczyk wszystkie są takie same i mozna je dostac w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym bo patyk lub srubokret przydaja sie w awaryjnych sytuacjach ale nie na dłuższą metę!
( jak ja chciałem odpalic raz moto na patyk to ten sie zablokował i zlamal i potem penstetą sie męczyłem zeby wyciągnąć :-P )

Radzio89 - 2006-06-20, 14:47

Taki kluczyk kosztuje 5 zł :P i pasuje do wszystkich MZ
William - 2006-06-20, 16:13

dawid482 napisał/a:
ja simsona odpalalem na śrubokręt


Ja Simsdon'a odpalałem na śrubokręt, nóż, gwóźdź, jeździłem na kluczyku od Simson'a, kluczach od domu, od komórki, od schronu.

Nie zawsze chce się iść po kluczyki do motoroweru 15 metrów dalej, do domu. :mrgreen:

Poprzedni właściciel mojej MZ kupił nowy kluczyk w sklepie i nie pasował. :-/ Trzeba było pilnik i dopiłowywać, więc to różnie jest z zamiennikami...

Klima - 2006-06-20, 17:40

śruboktęt lub zwykły klucz od mieszkania :D ale długo nie stosuj tego bo rozwalisz stacyjke i pózniej ciagle bedziesz gubic te klucze...
luqasss - 2006-06-20, 21:28

cokolwiek to jest płącki :) i szerokie mnije wiecej na 5mm grube na 2mm :)
KrzaK - 2006-06-20, 21:37

dobrym patenterm jest zrobić sobie sznureczek do klucza i do kierownicy, to nie zgubisz :D taki jak maja w krosach, ale to zeby wyłaczać silnimk, jak lupnał o ziemie :P
Jak-44 (joker) - 2006-06-23, 01:46

KrzaK, to nie jest kluczyk tylko tzw bezpiecznik ... taki sam patent maja żuzlowcy ;-)
krzych_mz150 - 2006-06-23, 13:00

William napisał/a:
od komórk

hehe to co ty masz za komórkę :mrgreen: jakiegoś starego simensa, czy bosha??? - joke

William - 2006-06-23, 13:25

krzych_mz150 Komórka w sęsie drewniana buda do przechowywania wiejskich duperelów. :mrgreen:
SOVIETVW - 2006-06-23, 13:32

dokladnie MZ stacyjke mozna przekrecic niemal wszystkim,a jesli nie amsz w poblizu zadnego sklepu motoryzacyjnego to wez pręt ,ok 6-7mm wygnij sobie ladnie utnij ile tzreba i natnij brzeszczotem koncowke na te 5 mm i bedzie jak znalazł ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group