To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Renowacja/specyfikacja modeli - MZ BK 350 - widziałem ją na własne oczy :-)

eMZetkowicz - 2006-06-21, 22:21
Temat postu: MZ BK 350 - widziałem ją na własne oczy :-)
Witam :-)

Jako że po drugim roku studiów muszę gdzieś odbyć praktyke związaną z mechaniką i budową maszyn, wybralem zakład serwisowy znajomego. Dziś byłem drugi dzień, siedziałem na warsztacie dziś w takiej wielkiej hali, parze a tu obok osobówek, jakiejś naczepy cysterny na paliwo(niestety pusta - pytałem :lol: ) i ciągnika siodłowego stoi jakiś bokser z jednym siedzeniem :-) Rzuciłem wszystko, podchodze, pytam co to jest bo żadnych emblematów czy nic, facet mówi że nie wie, a pytam czyje to, odpowiedział że to syna właściciela stacji benzynowej(obok jest CPN). Przyglądam sie dokładniej i znalazłem tabliczke znamionową a tam pisze VEB Motorradwerk Zschopau, jaka radocha :-) Patrze dalej, jest model BK 350 i rok produkcji 1956. Sprawdzałęm w domu w książce "Motocykle MZ" nie jest to już IFA tylko MZ.

Ide więc na stacje benzynową i mówie że chce rozmawiać z właścicielem, w sprawie tego motocykla :-) Za chwile zszedł na dół jego syn, mówi że znalazł to gdzieś w częściach, odrestaurował tyle ile zdążył i musi sprzedać bo rodzina się powiększa powoli :-) Zrobiony jest silnik, nowy lakier czarny połysk, nowe tłumiki, jest do pochromowania tylko obudowa silnika i do zrobienia instalacja elektryczna, wszystkie części są z kompletu. Cena, ciekawa bo 2000zł, wydaje mi się przystępna za taki motocykl i taki stan. Jakby ktoś chciał to pytać :-) Dodam że dokumenty na to są i problemów z nią niema żadnych. Może w ramach praktyki uda mi się coś przy niej porobić w tym zakładzie po uzgodnieniu tego z właścicielem maszyny. Elektryką bym się mógł zająć, i takimi szczegółami, widać na fotkach że nie dużo jej brakuje.

Chłopak pooglądał moją MZ, dostał wizytówke MZ Clubu, przypuszczam że zajrzy tu tak jak obiecał, albo szukać częsci albo zbytu na motocykl :-) Zamieszczam fotki tego cuda :-)

Bartas - 2006-06-21, 22:49

no ciekawa maszyna, dopiescic i posawic w garazu i od czasu do czasu jezdzic, ciekawe w ilu % jest oryg ??
krzych_mz150 - 2006-06-21, 23:06

fajny motocykl :-D
SOVIETVW - 2006-06-21, 23:21

widzialem to na wlasne oczy 2 lata temu na zlocie w Krotoszynie,przyjechala tym jakas babeczka,ciekawa konstrukcja jesli chodzi o 2T,chodzi podobnie do jawy :D ,aha slyszalem ze w tych silnikach jeden i drugi cylinder ma inna pojemnosc ,ale niewiem ile w tym prawdy...
piotr2707 - 2006-06-21, 23:24

no niezłe cudeńko.Troszeczkę pracy i jechac ;-)
krzych_mz150 - 2006-06-21, 23:25

SOVIETVW napisał/a:
aha slyszalem ze w tych silnikach jeden i drugi cylinder ma inna pojemnosc ,ale niewiem ile w tym prawdy...

pierwsze słysze, ale jesli tak to czemu???

tomasz102 - 2006-06-21, 23:56

jaaaa rewelacja!!!!!!!!! super motocykl, zawsze chciałem meić rame tego typu ale niestety utrzymanie silnika na chodzie i w orginale by mnie wykończyło więc pomyślałem zeby jakis staro-wspułczesny silnik od motoguzzi albo jakiejś japoni włożyć, ale z drugiej strony to juz by nie było to... :-? .

Ale motocykle tego typu są świetne :arrow:

gruby - 2006-06-22, 08:10

a ja mam kierownice do takiego bk :) jak ktos chce to moge sprzedac za 50 zl w stanie dobrym chromy jeszcze sa :)

tomasz102,

czy to ostatnie zdjecie co zamiesciles to nei jest przypadkiem Victoria ? moj dziadek mial kiedys taki motocykl a do dzis mam tylko tyleni sziedzenie i przednia lampe (lampa niestety zniszczona :( )

edwin.sk - 2006-06-22, 08:34

Cytat:
Przyglądam sie dokładniej i znalazłem tabliczke znamionową a tam pisze VEB Motorradwerk Zschopau, jaka radocha Patrze dalej, jest model BK 350


wstyd żeby człowiek z takim nickiem musiał jeszcze zaglądac w tabliczkę znamionową?? nie poznac takiego sprzętu??!!

a na ostatniom zdjęciu jest shl m04....stoi u mnie taka w piwnicy tylko że trochę bardziej kompletna:D

hubertbaran - 2006-06-22, 08:40

edwin koniecznie che zobaczyc jej fotki!

Co do BK 350 to kolega ma taką tylko on mocno wzmacniał silnik;) Nawet korbowody i pompa olejowa zostałą zmieniona. Gaźnik sam monotowałem od jakiego samochodu 2 gardzielowy, srednica gardzieli 30mm. coś wspaniałego jak to chodzi ;P

Bartas - 2006-06-22, 17:20

Dzisiaj wracajac po exam zobaczylem troszke podrdzewialy motocykl. Byl to chyba Dniepr lub M'ka, z koszem bocznym, szybaa przednia. Stal przy.... złomowisku :shock: jechalem z rodzicami i nie bylo czasu zeby sie zatrzymac, ale na dniach pojade tam i zrobie foty, popytam o ewentualna cene zakupu, jezeli ten motocykl jeszcze tam bedzie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group