To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Pozostałe - Jakie macie sposoby gaszenia moto? - pożar!

krzych_mz150 - 2006-06-29, 22:45

pawelt, spoko ;-) przez chwilę pomyślałem że mnie jakaś nowinka techniczna omineła.
więc jeśli chodzi o gaśnice to litrowa proszkowa kosztuje 33zł, a z 0,5 się nie spotkałem (przynajmniej gaśnicą ;-) )

pawelt - 2006-06-30, 12:41

Przepraszam, za niedokładne informacje.
Zebrałem się i poszukałem w szpargałach, bo mam taką starą i zużytą i jest to półkilogramowa gaśnica halonowa przeznaczona do samochodów. Jeszcze raz sorry.

dawid482 - 2006-06-30, 12:56

ja już gdzieś w sklepie widziałem takie małe gaśnice i kosztowały coś ok 20 zł. Nie pamiętam co to był za sklep, chyba Norauto ale nie jestem pewny.
William - 2006-06-30, 14:04

Chyba niema półkilowych gaśnic piankowych. Najmniejsze to 600 gram za ok. 40 zł. Allegro.

Z miejscem był by kłopot, ale jeśli jedzie się w podróż, to gdzieś w kufrach można by kawałek miejsca zwolnić.

daniel1621 - 2006-06-30, 16:06

i znów myśle tak jak William :mrgreen: w MZ i innych starszych motorach tego typu nie ma gdzie wepchnąć tej gaśnicy :-/ Trzeba by to przemyśleć i zastanowic się gdzie można taki bajer wcisnąć

[ Dodano: 2006-07-04, 16:45 ]
luknijcie na to http://www.bikepics.com/pictures/564439/
to jest moto Jak-44 (joker), albo mi się wydaje albo on ma zamocowaną gaśnice po lewym boczkiem.
Może najlepiej będzie jak się właściciel wypowie co to jest za bańka?

dynamical - 2016-02-23, 11:12

No jak dla mnie to chyba tylko ziemia i piasek sa w stanie to ugasić do porządku, ale warto by bylo dowiedzieć się czegoś więcej o technicznym stanie autka...

_______________
Wymiana oleju Cena konkurencyjna Zabrze i okolice: http://www.serwistoyoty.pl/oferta

motomaciey - 2016-02-23, 11:56

Zdajesz sobie sprawę, że odpowiadasz na post sprzed 10 lat?
elektryk111 - 2016-02-23, 12:22

Żeby ugasić płonący bak moto,to tej ziemi i piasku musiała by być chyba cała wywrotka. :lol:
TheMaciej - 2016-03-03, 15:04

motomaciey napisał/a:
Zdajesz sobie sprawę, że odpowiadasz na post sprzed 10 lat?


Wydaje mi się że to nowy rekord?


Żeby nie było offtopa:

W wypadku płonącego motocykla po pierwsze oceniamy sytuacje jak bardzo się pali, jeśli mocno to uciekamy i płaczemy, jeśli nie ma zagrożenia natychmiastowym wybuchem to w następującej kolejności:

- Zakręcamy kranik
- Wyłączamy zapłon (jeśli wyjęcie klucza blokuje kierownicę nie wyjmować klucza!)
- Jeśli nie płonie wydech odkręcamy manete do oporu żeby jak najszybciej spalić paliwo z przewodów
- Zasypujemy czymkolwiek niepalnym co jest niedaleko - piasek ziemia itp itd

Dla ułatwienia można wywalić motor na bok ale uwaga na paliwo nie może się rozlać!


W wypadku ETZ proponuję zakręcić kranik wyjąć kluczyk i uciekać ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group