To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Pozostałe - C.W.U. z piecyka gazowego + C.W.U z pieca na paliwo stałe.

Zuh - 2016-08-15, 11:28
Temat postu: C.W.U. z piecyka gazowego + C.W.U z pieca na paliwo stałe.
Witam. Pytanie do hydraulików :)
Ciepłą wodę mam albo z pieca gazowego albo z bojlera grzanego poprzez piec na paliwo stałe i przełączam to ręcznie. Po powrocie z pracy nie mam ciepłej wody (woda z bojlera) i muszę albo przełączyć na gazowe grzanie wody albo rozpalać w piecu na paliwo stałe i czekać aż się woda nagrzeje.
Chciałbym zamontować jakiś system który by mi automatycznie przerzucał ciepłą wodę z piecyka gazowego albo z bojlera.
Pomysł jest takie alby zamontować jakiś zawór (+ jakieś sterownik?) który by mi przełączał ciepłą wodę z piecyka gazowego jeśli temp. w bojlerze by spadła poniżej np 50stopni i przerzucał ciepłą wodę z bojlera jeżeli temp. w bojlerze byłaby wyższa niż 50stopni.
Pytanie jest takie co bym musiał kupić aby to działało?

sIaj - 2017-08-30, 21:43

Zobacz w ofercie firmy HERZ lub ESBE, któraś ma taki zawór mieszający na instalację zasilającą.
Zuh - 2017-08-30, 23:23

Kupiłem zawór trójdrożny z siłownikiem elektrycznym. Siłownik ma sterowanie za pomocą dwóch przewodów, po ich zwarciu przerzuca na drugą pozycje a po rozwarciu wraca do pierwszej pozycji. Na bojlerze mam terma włącznik który włącza się przy temp 50 stopni.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group